10 речей, які не можна примушувати робити свою дитину. Запам’ятайте це раз і назавжди!

Виховання дитини – надзвичайно важливий процес, який може повпливати на майбутнє життя вашого малюка. Деякі дорослі вважають, що в цьому плані варто бути суворішими та вимогливішими. У нас більше досвіду, а отже ми краще знаємо як жити дитини, проте це не завжди так. Ось декілька речей, які не можна примушувати робити ні в якому разі:

Брехати

Брехати не можна ні в якому разі, навіть якщо це дрібниці. Дитина не повинна звикати до брехні, як до чогось нормального. Не змушуйте свою дитину казати іншим, що вас немає вдома, або ви захворіли. Саме такі незначні ситуації можуть згубно повпливати на її світогляд й у майбутньому, жертвою брехні можете стати ви. 

Їсти, коли дитина не голодна

Всі ми чудово пам’ятаємо, як в дитинстві батьки постійно змушували нас їсти, до того ж великими порціями. Вони завжди казали, що краще знають наші потреби, але це не так. Насправді, людський організм навіть в малому віці подає сигнали про голод та спрагу, які потрібно навчитися розпізнавати. Варто розповісти дитині, як це зробити й як реагувати. Вміння правильно харчуватися потрібно прививати з самого початку. 

Бути тим, ким дитина не є

Якщо ваша дитина тиха та сором’язлива, з цим доведеться змиритися. Не варто постійно наголошувати, що це велика проблема й змушувати їх бути активнішими та товариськими. Коли дитині комфортно, потрібно це приймати. Те ж саме стосується галасливих та веселих дітей, які люблять побігати та погратися. Не ламайте дитину, адже це її характер.

Вибачатися незрозуміло за що

Часто на ігрових майданчиках мами вимагають вибачень у своїх дітей, хоча ті навіть не розуміють за що вибачаються. В майбутньому, діти просто не знатимуть цінності слова “вибач”. Ви повинні пояснити дитині, коли та за що варто вибачатися й для чого це взагалі потрібно. 

Вітатися з незнайомими людьми

Взагалі взаємодіяти з незнайомими людьми не найкраща ідея для дитини. В сучасному світі краще привчити дитину не брати у чужих людей ніяких цукерок та не спілкуватися з ними без батьків.

Пошепки

Дружити з тим, хто їм не подобається

Ваші діти та діти вашої подруги необов’язково мають дружити. Це окремі особистості, з різними характерами та інтересами. Не змушуйте свого малюка терпіти знущання просто тому, що вам не хочеться псувати стосунки з його батьками. Змиріться з тим, що у ваших дітей можуть бути інші друзі. 

Різко змінювати свої звички

В дитинстві таких звичок надзвичайно багато. Наприклад, спати в окремому ліжку, або відмовитися від пустушки. Дитина має дозріти до всіх цих справ й зміни повинні бути поступовими. 

Садити дитину на сувору дієту, змушувати постити або карати їжею

Не перетворюйте їжу на якусь нагороду або покарання. Якщо ви хочете, щоб дитина не вживала ніяких шкідливих продуктів, варто просто їх не купувати. Якщо вдома їх не буде – не буде ніякої спокуси. Просто поясніть, як цукерки та газовані напої можуть впливати на організм. 

Ночувати там, де дитині некомфортно

Якщо ваша дитина не любить ночувати у бабусі, або тітки, не варто її змушувати. В незнайомому, некомфортному місці вона буде почуватися покинутою та самотньою. Так навіть може порушитися сон. Якщо вам потрібен вільний час, можете запросити бабусю додому. Таким чином дитина буде зайнята, але відчуватиме комфорт та захищеність. 

Робити те, що у дитини виходить погано

Звичайно, потрібно вчити дитину ніколи не здаватися, але якщо ви помітили, що за місяці тренувань, малюк досі не може кататися на ковзанах, варто відмовитися від цієї ідеї. Дозвольте дитині самостійно обирати захоплення й займатися тим, що подобається їй найбільше. 

Як ви виховуєте свою дитину?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector