10 речей, які робили наші батьки — але ніхто не робить сьогодні

З часом змінюється не лише стиль одягу чи побут, а й способи виховання дітей.

Навіть за останні 30 років методи виховання дітей стали зовсім іншими. Батьки змінили багато правил, що стосуються безпеки та здоров’я. Але присутній і позитивний досвід, який молодь зараз не бере до уваги.

Ось 10 корисних речей, які робили наші батьки і які варто робити нам:

1. Вони ставили один одного на перше місце.

Якщо навіть брати моїх батьків, то в сім’ї для них головними були їхні стосунки. Останнім часом люди ставляться до дитини, як до центра всесвіту, і взагалі забувають один про одного. Чоловік завжди пропадає на роботі, а жінка повністю розчиняється в дитині. Правда, таке несе за собою багато негативних наслідків, зокрема можна виховати егоїстичну дитину та й зіпсувати стосунки з партнером. 

2. Вони змушували дітей грати на вулиці.

Багато часу в минулому діти проводили на вулиці, граючись один з одним. Сьогодні ж діти більшість часу проводять або в екранах смартфона, або в моніторах комп’ютера. Активні ігри на свіжому повітрі є просто першою умовою здоров’я та загартовування. 

3. Вони довіряли своїм дітям.

Ми допізна гуляли, а батьки нам довіряли. Ми могли гуляти з друзями, хоча говорили, що ночуємо у подруги. Інколи ми говорили правду, а інколи — ні. Ви можете називати це «вихованням на вільній відстані» або навіть думати, що це небезпечно. Але насправді діти гинуть в авіа- чи автокатастрофах у супроводі дорослих вдвічі частіше, ніж їх викрадають.  

4. Вони не змушували дітей бути найрозумнішими.

Зараз діти розвиваються набагато швидше і через це вже з пелюшок батьки їм намагаються прищепити потяг до знань, щоб вони були кращими від інших. Колись діти йшли в школу і не вміли читати, але вміли заводити друзів та швидше соціалізувалися.

5. Вони навчали дітей манерам.

Зараз манери  та вихованість вважаються не модними речами, а батьки рідко на цьому роблять акцент. 

6. Вони вечеряли всією сім’єю.

Це чудова традиція, яка вселяє дитині почуття затишку та захисту. Якщо дитина вечеряє в сімейному колі, то рідше страждає від депресії та тривоги. Батьки тоді краще помічають будь-які зміни в поведінці та вчасно б’ють на сполох.

7. Вони змушували дітей прибирати в будинку.

Пам’ятаєте, як колись батьки говорили, що ви не зможете погуляти, поки не приберете в будинку або своїй кімнаті? Ви можете бути здивовані тим, на що здатні ваші діти. Їм можна доручити більш серйозні завдання по дому. Це навчить їх самостійності і відповідальності.

8. Вони дисциплінували інших дітей.

Зараз, якщо друг вашої дитини завдає вам шкоди, або може вдарити вашу дитину, ви коректно попросите, щоб він це припинив. А колись батьки починали дисциплінувати інших дітей так само, як би це робили зі своїми. І в цьому немає нічого поганого, адже дитина повинна розуміти, що повинна враховувати свободу інших.

9. Вони відзначали дні народження вдома.

Вечірки раніше охоплювали торт, морозиво і різні ігри. Не обов’язково організовувати неймовірну вечірку з фотографом та дорогими іграшками. Діти цього не помічають, їм головне — це друзі та веселощі.

10. Все було набагато простіше.

Колись я могла гратися зі звичайною виделкою і уявляла, що це моя лялька. А зараз дітям все дають на блюдечку, через що вони ростуть розпещені та не вміють себе розважати, коли поруч немає смартфонів чи гаджетів. 

А ви вважаєте ці принципи виховання корисними?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: