10 речей, які я вже ніколи не робитиму, і мені це подобається

Нещодавно я зрозуміла, що після 30 у мене сформувався список речей, які я більше ніколи не буду робити. Лише у зрілому віці прийшло усвідомлення, що я не повинна нікому нічого доводити і чекати на схвалення оточуючих. 

1. Мені не соромно сказати, що я досі неодружена

Існує стереотип, що до певного віку жінка повинна вийти заміж, створити сім’ю, народити дітей. В іншому разі оточуючі з осудом скажуть “стара діва” і побажають якнайшвидше зустріти чоловіка або завагітніти. Та хіба я повинна виправдовуватися через те, що не спішу взяти шлюб?

2. Я не порівнюю себе з іншими людьми

Раніше я б не змогла порадіти за успіхи інших людей без відчуття заздрості. Зараз я щиро тішуся, що мої друзі досягають значних висот. Мені більше не хочеться порівнювати свої досягнення з чиїмись. Показником прогресу і приводом для гордості є різниця між моїм життям сьогодні і 5 років тому.

3. Я відмовилася від незручного одягу, навіть якщо він дуже стильний

Коли мені було 20 років я ходила в капронових колготках і без шапки зимою, щоб мати гарний вигляд. А ще взувала туфлі на високих підборах, щоб на мене звертали увагу в офісі і байдуже, що в них було неможливо вистояти поїздку в автобусі. Зараз у мене в пріоритеті комфорт, а не стильний вигляд. Зрештою, зручні речі також можуть бути красивими. 

4. Я не повинна відповідати стандартам краси

Колись мені було важливо мати фігуру, яка б відповідала модельним параметрам. Однак з часом я зрозуміла, що мені ніколи її не досягти. Я просто інша от і все. Мені вдалося прийняти і полюбити себе такою, як я є. Одяг дозволяє мені приховувати недоліки і підкреслювати переваги.

5. Якщо справа не приносить мені задоволення, я її кидаю

Це стосується занять, їжі чи перегляду фільму. Я не буду їсти останній шматок піци, який мені не лізе, навіть якщо я заплатила за неї цілий статок. Я не буду спілкуватися з людиною, з якою мені скучно. Я закину курси з живопису, як тільки перестану ними насолоджуватися. І ні, це не ознака слабкості. Це усвідомлений вибір. 

6. Я не намагаюся вдавати з себе героя

З віком я зрозуміла, що потрібно цінувати себе і свій час. Навіщо комусь доводити, що я можу щось зробити, якщо мені цього не хочеться? Якщо це принесе лише дискомфорт і страждання? Якщо насправді ніхто цього з гідністю не оцінить?

Пошепки

Наприклад, моя подруга Юля раніше кожного літа їздила до матері на дачу, щоб допомагати з грядками. Їй доводилося жертвувати своїм відпочинком після роботи і долати дорогу в 400 кілометрів. Зрештою, вона вирішила полегшити собі життя і просто домовилася з сусідом про допомогу за окрему плату. І діло зроблене, і всі задоволені. 

7. Я більше не терплю

Раніше я терпіла надокучливий скрип підлоги і ниючий зубний біль. Місяцями маленькі дрібниці змушували мене відчувати невдоволення. У свої 20 років через відсутність будь-якого досвіду я мирилася із нахабним ставленням мого боса, який дозволяв собі дзвонити мені навіть у вихідні з докорами та криками. 

Зараз я точно знаю, що жодні гроші не варті того, щоб терпіти неповагу або інші надокучливі речі.

8. Я ставлю свої інтереси вище, ніж інших

Нас з малечку вчать допомагати іншим, жертвуючи власним часом, силами і ресурсами. Потрібно зробити все можливе, щоб твоїй подрузі було комфортно. А хто подумає про тебе? Зараз я з впевненістю можу сказати, що в життя, як і в літаку, спочатку слід одягати кисневу маску на себе. 

9. Я не намагаюся продемонструвати, яка я щаслива у соціальних мережах

Так поводяться лише ті люди, яким в реальному житті чогось не вистачає. Хіба не логічніше витратити цей час на те, щоб виправити це, а не демонструвати ілюзію на публіку? Зрештою оточуючим байдуже на те, що з вами відбувається.

10. Я не чекаю, коли буде вдалий час для здійснення моїх мрій

Досить відкладати життя на потім. Почніть реалізовувати свої бажання просто зараз, адже іншої можливості у вас може й не бути. Наприклад, я з підліткового віку мріяла співати. Однак довгий час в мені жили страх і комплекси. Лише в 30 років я наважилася піти на перший урок з вокалу. А зараз у мене непогано виходить. Хто знає, можливо, якби я зайнялася цим раніше, то б зараз стала відомою співачкою.

Чи був для вас корисним цей список?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector