10 старовинних традицій, які шокують кожного українця. Хоча наші пращури шанували ці звичаї!

У наших пращурів було багато традицій та обрядів. Деякі нам знайомі з малечку та призвичаїлися у житті. 

Однак, ця добірка фактів вас точно неабияк здивує.

1.Келих цноти нареченої:

Про цей гуцульський звичай колись згадувала письменниця Марія Матіос

Наступного дня після першої шлюбної ночі у присутності всіх гостей молодий виголошував тост-подяку батькові молодої. Батько підходив до столу, за яким сидять молоді. Молодий правою рукою брав дерев’яний келишок, вказівним пальцем закриваючи дно, говорив тост “П’ю до вас, тату” і випивав, не відпускаючи пальця від дна.

Після цього алкоголь наливався для батька нареченої. Якщо наречена була цнотлива — келишок був без дірки на дні. Якщо ж цнота нареченої була порушена до весілля — наречений давав батьку келишок з діркою і батько при всіх гостях обливався напоєм.

2. Цноту на показ:

Простирадло чи сорочку з кров’ю після першого статевого акту наречених виносили на огляд всім гостям та сусідам. Якщо наречена виявилася вже “початою” отримувала тавро на все життя.

3. Ігри на похороні:

Звучить досить дико, але це також мало право на існування в гуцулів. Як відбувався такий “процес”? 

Померлого тут тримали два дні, на третій ховали. Вечорами навколо покійника збиралися рідні й сусіди, дяк читав псалми, а після того усіх пригощали горілкою.

Найдикішою традицією гуцульських похоронів є так звані “грушки”. Це ігри, в які бавилася молодь під час похорону, на зразок тих, в які бавилися під час весняних гулянь і весіль.

4. Пікнік на могилі:

Хоча наша релігія і церква просить цього не робити, проте існує традиція з влаштовуванням “пікніків” на цвинтарі. На могилу у різні свята приносять їжу і навіть алкоголь. Це все розставлять і залишають покійнику. Крім того, рідні п’ють над могилою.

5. Піхва — канал у потойбіччя:

Кров під час менструації вважалася небезпечною для чоловіків. Піхву, з якої витікає кров, вважали каналом у потойбіччя, що може затягнути в себе і вкусити.

Пошепки

6. Нареченому у першу шлюбну ніч допомагав друг:

Перша шлюбна ніч молодят була розвагою для усіх гостей. Поки пара вперше займалася тим самим, під дверима стояли гості і співали сороміцьких пісень. На любощі молодята мали не більше півгодини.

Зрозуміло, не всіх чоловіків таке налаштовує на потрібний лад. Тож, якщо наречений не справлявся — йому на допомогу приходив старший дружба. При чому часто це був близький родич нареченого, а в деяких випадках допомагав батько нареченого. Якщо вони за це не бралися, наречену цноти позбавляли… пальцями!

7. Ніяких заборон та скромності у ніч на Купала:

Івана-Купала — свято єднання людини з природою. А як говорять, що природно — те не соромно, тож на цей день хлопці і дівчата дозволяли собі недозволене, але таке природне.

Дівчата плели вінки і кидали їх у воду чи вогонь, якщо хлопець діставав вінок — дівчина була змушена цілуватися з ним. Крім того, весь вечір дівчина мала провести з хлопцем у парі. І мало що могло трапитися між молодими людьми серед ночі у лісі під час пошуку цвіту папороті без нагляду строгих дорослих…

Купала в Україні святкують і зараз: з вінками, співами та голими танцями навколо вогнища.

8. Дівчата робили пропозицію руки та серця чоловікові: 

До 17 століття українські дівчата могли першими освідчуватися хлопцям. Про “дику” традицію згадував французький інженер і картограф Ґійом Левассер де Боплан у своєму “Описі України”.

Дівчина приходила додому до хлопця, в якого була закохана, і при всіх його рідних пропонувала одружитися. Відмовити дівчині — вважалося поганою прикметою. Тож хлопці були змушені прощатися з щасливим холостяцьким життям.

9. Жінка і її кров:

Менструальну кров українці вважали нечистою. У “ці дні” жінки мали переважно сидіти вдома. Їм не можна було ні господарювати, ні приймати пологи, ні навіть на похорон.

10. Домовик, виношений під пахвою:

Життя гуцулів завжди було пов’язане з вірою у духів, потойбічні сили, відьом. Але представники цього гірського етносу не лише вірили і оберігалися від загадкових сил, але й самі вирощували їх!

Гуцули вважали, що з яйця-зноска від чорної курки можна виносити газдівника (домовика). Таке яйце вони носили під пахвою 9 днів. Цього побутового чорта називали “хованець”, “антипком, “служка”.

Які факти вас найбільше шокували? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector