10 цікавих фактів про людський мозок, які ви могли не знати

Найзагадковішим органом в тілі людини є мозок, адже вчені з усього світу завжди дізнаються про нього щось нове. 

1. Мозок не відчуває біль

В мозку взагалі немає больових рецепторів, тому нейрохірурги проводять операції на мозок без анестезії. А от головний біль насправді спричиняється не в самому мозку, а навколишніх тканинах. 

2. Мозок працює активніше, коли ми спимо

Мозок виділяє електричні поля, які часто можна виміряти за допомогою методу електроенцефалографії (ЕЕГ). Ми думаємо, що під час сну наш мозок відпочиває. Але насправді він працює ще активніше. 

3. Клітини мозку – це не тільки нейрони

Нейрони – це ключові клітини мозку, але от їх живлення забезпечують гліальні клітини. На один нейрон припадає близько  десяти гліальних клітин. 

4. Закоханість можна побачити на МРТ-знімках

Хтось вважає, що закоханість – це просто концепція, але МРТ-знімки мозку доводять зворотне. В мозку існує певна зона, яка відповідає саме за закоханість і стимулює вироблення дофаміну. 

Такі почуття як кохання та ненависть зароджуються в однакових ділянках мозку. Тільки існує одна особливість: на відміну від ненависті, любов істотно знижує активність областей мозку, що відповідають за розважливе і логічне мислення.

5. Мозок виробляє достатньо електрики, щоб загорілася невелика лампочка

У нашому мозку щосекунди утворюються нейронні зв’язки, які при цьому виділяють енергію. Мозку для повноцінної роботи достатньо 10 мегаватів електрики. Протягом дня нейрони виробляють енергію, яка може запалити лампочку. 

Пошепки

6. Мозок на 60% складається з жирів

Мозок – орган, в якому міститься найбільше жирів. Якщо зловживати продуктами з високим вмістом фруктози, то можна спостерігати погіршення пам’яті та концентрації.  Однак продукти з вмістом жирних кислот омега-3 (жирна риба, горіхи, рибний жир) відновлюють наслідки порушення.

7. Нервовим клітинам для виживання необхідні кисень і глюкоза

Кисень і глюкоза забезпечують нормальне функціонування нашого мозку. Якщо протягом декількох хвилин мозок буде відчувати дефіцит цих елементів, то розпочнуться незворотні порушення. Насправді, смерть людини не є миттєвою. Навіть після обезголовлення мозок ще працює декілька хвилин, поки не закінчаться запаси кисню і глюкози. 

8. Об’єм пам’яті мозку практично не обмежений

Різні сучасні гаджети все-таки містять певні обмеження щодо зберігання пам’яті, що не можна сказати про наш мозок. У нього місце не завершується, однак ті спогади, які ми не використовуємо, можуть просто “стиратися”. 

9. На мозок, як і на м’язи, поширюється правило «Використовуй або втратиш»

Когнітивний розвиток, як і м’язи, потрібно завжди використовувати та розвивати. Навантаження на мозок лише збільшують його можливості. Останні дослідження довели, що когнітивний резерв допомагає краще впоратися з несподіванками, особливо коли потрібно швидко знайти рішення. 

10. Короткочасної пам’яті вистачає на 20-30 секунд

У всіх трапляється такі випадки, коли відволікаєшся на декілька секунд і вже забуваєш, що хотів сказати. Наш мозок невеликі обсяги інформації утримує протягом 20 секунд. Числа затримуються у нашій пам’яті в середньому на 7 секунд,  а літери – 9,3.

Ви знали ці факти?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector