10 тварин з дивовижними суперздібностями

Викликає захоплення і неймовірну повагу! Наш світ сповнений дивовижних речей.

А найбільше захоплює різноманітність нашої природи, адже вона створила настільки різні речі, в які просто важко повірити. В навколишньому середовищі безліч живих організмів – від мікроскопічних бактерій до величезних синіх китів. І все це творіння природи! Щоб краще зрозуміти розміри деяких тварин, ми підготували для вас цю добірку. 

Креветка-богомол – пильне око і залізний удар

Розміри цієї креветки сягають близько 40 см. Дивує неймовірне яскраве забарвлення, тому цього жителя морського дна інколи ще називають “павичем”.

Кінцівки цієї креветки в складеному вигляді цілком безпечні, однак коли на креветку-богомола чатує небезпека, м’яз напружується і відбувається блискавичний викид. Саме він і є небезпечним, адже його швидкість дорівнює  80 км / год – близько така ж сила в кулі пістолета. Також постійно слідкувати за навколишнім середовищем допомагають очі, які можуть повертатися на 360 градусів.

Деревна жаба – виняткова морозостійкість

Такі жаби населяють переважно північ США та Канаду. Коли температура повітря досягає критично низьких температур, жаба практично перестає дихати й перетворюється на лід – температура тіла опускається до -6 градусів – навіть серце не б’ється!  Загалом жаба перебуває в такому стані не більше трьох місяців, а потім знову оживає.  

Гнойовий жук – найсильніша комаха

Цей жук має надзвичайну силу, адже може зрушити вантаж, який в 1141 раз важчий за масу самої комахи. Щоб ви краще зрозуміли, якщо б людина володіла такою міццю, то могла б тягнути 80 тонн вантажу!

Павук Дарвіна – майстерний мисливець

Ці павуки населяють переважно острів Мадагаскар. Їхня особливість полягає в тому, що ці комахи можуть плести двометрові пастки з надзвичайно міцної павутини. Навіть суперміцна екіпіровка до автомобільних шин в десять разів слабша, ніж ця павутина.

Електричний вугор – природний генератор струму

Населяють ці неймовірні вугри річки Південної Америки та інші каламутні водойми. Для того, щоб отримати кисень, вугор кожні 15 хвилин повинен підійматися з дна й захоплювати повітря.  На суші риба може прожити протягом декількох годин. Ці рибини виробляють імпульси потужністю в 300 – 600 В під час полювання, що просто паралізує жертву.

Качкодзьоб – шосте чуття електрорецепції

Ця тварина не лише володіє дивним зовнішнім виглядом, а й здатністю електрорецепції. На дзьобі знаходиться максимальна кількість нервових закінчень, які дозволяють відчувати навіть мінімальні зміни в електричному полі своєї жертви.

Голий землекоп – універсальний гризун

Ця тварина практично без волосся, має кумедний і жалісливий вигляд. Особливість землекопа полягає в міцності його зубів. З їх допомогою він може прогризти навіть бетон. А ще передні зуби тварини можуть здійснювати рухи окремо один від одного.

Шоломоносний василіск – той, що біжить по воді

Яскраво-зелена ящірка довжиною 60 – 80 см, мешкають уздовж річок і озер – в Центральній і Південній Америці, Мексиці, Еквадорі. При появі небезпеки василіск стрімко кидається геть, відштовхуючись задніми кінцівками від поверхні води. Робить він це рекордно швидко – всього за кілька сотих часток секунди!

Гепард – невтомний спринтер

Витривалі хижаки, які вражають своєю грацією та спритністю. Вони бігають надзвичайно швидко, і за 5 секунд  можуть прискоритися до 100 км/год! А дивина полягає в тому, що такий біг гепарда практично не втомлює, якщо відстань складає не більше 500 м. Якщо ж потенційна жертва надто далеко, то гепард не буде витрачати багато часу на її впіймання й перемикається на інший “об’єкт”.

Тихоходи – експерт з виживання

У природі існує унікальне створіння, яке отримало прізвисько «водяний ведмідь». Ці тварини пережили динозаврів, їм не страшна радіація, високі температури чи льодовиковий період, адже ці особи найвитриваліші.  Довжина тихоходів не перевищує 1,5 мм й можуть пережити коливання температур від  -273 до +151 градусів. Але для цього їм потрібна лише одна умова – водне середовище. 

Ось який прекрасний і дивовижний наш світ!

 Що Вас зацікавило найбільше?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector