10 вбивчих стандартів краси наших предків (Ось звідки пішов вислів «жертва моди»)

Ідеали краси постійно змінюються. Якщо колись справжніми красунями вважалися пишні жінки з великими об’ємами, то сьогодні все кардинально змінилося – дівчата роблять усе, аби виглядати стрункими. А дехто навіть видаляє ребра, аби зробити свою талію ще тоншою. Звичайно, деякі стандарти краси з минулого зараз можуть здаватися справжньою дикістю, але тоді, цього дотримувалися майже всі. Пропонуємо вам познайомитися з ними трішки ближче.

Небезпечна фарба для волосся

Фарбувати волосся модниці почали вже у ХІХ столітті, проте тоді фарба для волосся була далеко не найкращої якості. Її виготовляли з додаванням свинцю, або ж отруйного азотнокислого срібла. Звичайно, такий склад міг погано повпливати не лише на волосся, а й на шкіру та легені людини. Найгірше те, що результат такого фарбування був геть непередбачуваний. Волосся могло пофарбуватися у чорний, а могло набути й зеленого відтінку. 

Крем з ціанідом і ртуттю

До складу різноманітних кремів та мазей входив ціанистий калій та навіть ртуть. Робилося це для того, аби модниці могли видалити веснянки та пігментні плями. Так, креми мали гарний ефект, але ртуть накопичувалася в організмі жінки та скорочувала тривалість її життя. 

А хлористу ртуть часто застосовували для того, аби зробити шкіру м’якою та ніжною. Попри те, що ця сполука могла лікувати сифіліс, вона погано впливала на стан центральної нервової системи. 

Рум’яна з кіновари

Кіновар – це вулканічна мінеральна руда, з якої видобувають ртуть. Завдяки тому, що руда мала яскравий червоний колір, її часто використовували для виготовлення рум’ян та різноманітних пудр. А вже за декілька років її навіть почали додавати до фарб для волосся. Як ви розумієте, кіновар надзвичайно токсична річ, яка буквально труїла організм колишніх красунь. 

Стьожкові черви для схуднення

В минулому жінки також переживали щодо своєї фігури, але підходили до розв’язання цієї проблеми досить оригінально. Вони не сиділи на виснажливих дієтах та не займалися портом. Все, що потрібно було зробити красуні – просто випити капсулу з яйцями стьожкових черв. Зайві кілограми зникали вже за декілька днів. Звичайно такий метод мав багато побічних ефектів: нудота, запаморочення, анемія та навіть значне послаблення імунітету, але красунь це не лякало. 

Байкові сукні

У Вікторіанську епоху особливо популярними були фланелеві сукні, сорочки та піжами. Проте, ця тканина була доволі дорогою, тому люди вирішили заміняти її дешевим варіантом байки. Сама тканина ніякої загрози в собі не несла, але вона була дуже легкозаймистою, тому вбрання людей часто займалося й вони могли просто згоріти. 

Пошепки

Сточування зубів

Скільки людей – стільки й думок. Для прикладу, в Індонезії, еталоном краси вважалися жінки зі сточеними зубами. Часто вони надавали їм форму акулячих зубів, або повністю сточували ікла. Таких екземплярів можна зустріти навіть зараз, проте варто враховувати й те, що це дуже небезпечна процедура, адже ви пошкоджуєте свою емаль й значно підвищуєте ймовірність проникнення в організм різноманітних інфекцій. 

Прикраси для зубів

А ось представники цивілізації мая та жителі Стародавнього Єгипту прикрашали свої зуби дорогоцінними металами та камінням. Вони просто висвердлювали у зубах невеликі отвори та заливали туди золото, або вставляли діаманти. Така прикраса вказувала на високий статус людини та її заможність. 

Деформація черепа

А ще у древні часи люди займалися деформацією черепа. Варто зазначити, що така модна тенденція прослідковувалася у всьому світі, від Північної Америки до Близького Сходу. Процедуру деформації черепа розпочинали ще у дитячі роки. Їм туго перев’язували голови спеціальними бинтами й навіть прив’язували дощечки. Така процедура дуже погано впливала на роботу головного мозку й часто діти просто помирали. 

Бинтування грудей

У Середньовіччі ідеали краси диктувала церква. Тоді прояви жіночності повинні були бути доволі аскетичними. Гарними вважали дівчат, які мали малі груди, худі стегна, тонкі руки та ноги. Для того, аби відповідати цим стандартам краси, дівчаткам перев’язували груди з самого дитинства, аби їх молочні залози не розвивалися.

Вагітність

А ще у Середньовіччі був справжній культ Діви Марії. Вагітні жінки вважалися найкрасивішими, а обвислі від годування груди були мало не ідеалом краси. Для того, аби відповідати цим стандартам, жінкам потрібно було часто вагітніти, або ж просто носити спеціальні накладки на живіт. Часта вагітність забирала у жінок усі сили, а накладки на живіт сильно травмували хребет. 

Які стандарти краси сучасності ви вважаєте такими ж дивними?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector