10 вересня у мене був ювілей. Я нічого не святкувала, бо не до того зараз, але сподівалася, що діти з онуками все ж прийдуть привітати, тому мінімально накрила стіл. Діти прийшли, але навіть цукерки не принесли, ще й гроші почали просити

Днями я відсвяткувала ювілей – 60 років. Та скажу чесно – зовсім не такого свята я чекала. Розумію, зараз не час для гучних гулянь, війна все ж. Та я так давно мріяла зібрати рідних за одним столом. Адже раніше такої змоги не було.

Десять років я була в Італії, поїхала на заробітки, аби дітям допомогти. В мене є син і донька, обидвоє мають вже власні сім’ї. Я їм купила по квартирі, аби не витрачали гроші на оренду. Думаю, їм є за що мені дякувати. Іншим батьки нічим не допомагають. От, наприклад, мені в доросле життя дали лише валізу з одягом.

Тож я приготувала вечерю і чекала рідних. Першим розчаруванням було те, що усі запізнилися. Приїхали лише о 20 годині, ще й попередили, що на годинку.

Наступне, що мене здивувало – на ювілей мені ніхто навіть квіточки не приніс. Це навіть якось дивно, адже зараз осінь і цілком можна знайти дешеві городні айстри чи хризантеми. 

Подарунків в них також не було, навіть цукерок не придбали. Чи шоколадки хоча б. 

За столом сиділа моя сестра Елеонора. Вона жінка різка, стримуватись не звикла. Відразу сказала:

 – Оце ви даєте, діточки! Мама вам квартири подарувала, а ви й квітки для неї не знайшли?

 – Та розумійте, зараз такі часи, грошей зовсім нема. – сказав син.

Пошепки

 – Я думала, що якщо немає святкування, то й подарунків не треба!

 Я мовчала, не хотіла втручатися. Запевнила лише, що нічого страшного. Та серце розривалося. Я ж не прошу дорогих подарунків, тут головне – увага, бодай дрібничка якась. Та це було ще не все. Перш ніж попрощатися, діти влаштували такий концерт. Обидвоє почали гроші просити. 

 – Мамо, мені потрібна нормальна машина, щоб дітей возити. Позич 4 тисячі євро. – попросив син.

 – Позич чи дай? Ти ж не повернеш ці гроші!

Тоді ще й донька долучилась. Мовляв, їй також треба, бо вони хочуть квартиру на більшу обміняти. Потім вони ще сварку влаштували, сперечалися, кому я більше грошей дала. Я не витримала:

 – Дякую вам усім за чудове свято! Грошей я нікому не дам, бо бачу, що ви мене зовсім не поважаєте.

Діти пішли, ображені. Навіть не зателефонували наступного дня. А я вважаю, що мали б бодай перепросити за свою поведінку. 

Думаєте, варто допомагати таким дітям чи ні?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector