10 висновків, які я зробила за 10 років життя у шлюбі

Дівчиною я ніколи не мріяла про весілля. Сміялась з подруг, які малювали сукні й уявляли своїх суджених. Я ж завжди казала, що шлюб не для мене. Прагнула здобути гарну освіту та побудувати кар’єру. Але якось так склалося, що заміж я все ж вийшла. До того ж не остання.

Познайомилась з майбутнім чоловіком на останньому курсі університету. Він був розумним і амбітним. Цим і захопив. Два роки ми жили разом. Та він мріяв про сім’ю в класичному розумінні цього слова. А я вирішила не сперечатись. Весілля – так весілля.

І ось минуло десять років. Наче один день. Ми чимало досягли за цей час. Він має успішний бізнес, я – солідну посаду в компанії. У нас підростає донечка. Я не можу скаржитись на життя. Та не думайте, що все так просто. Навіть не скажу, скільки разів я збиралась розлучитися. На третьому році шлюбу я навіть заяву подала, бо ми сварились мало не щодня. А як мені й досі допікає свекруха. Ця жінка чомусь переконана, що все знає краще за мене.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланням – https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Та насправді ці десять років – це наша титанічна праця і досвід, з якого я все ж винесла кілька мудрих речей:

1. Будь-яка пристрасть минає. Я навмисно не кажу любов. Адже, як на мене, вона трансформується. Набуває іншої форми та значення. І не думайте, що почуття на початку відносин сильніші. Ні! Вони просто інакші. Ніщо не зрівняється з повагою та близькістю, яка виникає згодом.

2. Краще обирати пару рівну за статусом. Не варто вірити в казки, де принц одружується з бідною. Усе це побрехеньки. Через кілька років вони розлучаться. Він постійно вказуватиме на її місце, докорятиме через гроші. Таке життя!

3. І чоловік, і дружина мають увесь час розвиватися. Треба прагнути кращого, і бути цікавими для інших.

4. Дружина не повинна розчинятися в домашніх справах. Ми живемо у сучасному світі, де у жінки вже давно є права і не мусить в усьому догоджати партнеру. Якщо вона матиме роботу і власні захоплення – неодмінно викликатиме повагу.

Пошепки

5. Один одного треба слухати й чути. Ставитись із розумінням до потреб, шукати компроміси. Якщо ви в чомусь поступитеся, то і вам підуть назустріч. 

6. Усі важливі рішення слід приймати разом. Подружжя  – це єдиний організм. І жоден не може діяти потайки. Адже із наслідками згодом зустрінуться обидвоє.

7. Діти зроблять ваш шлюб щасливішим, та не врятують його. Не слід маніпулювати, використовуючи дітей.

8. Спробуйте ставитись до партнера так, як би хотіли, аби він ставився до вас. Ця істина дуже проста і дієва. Не кажіть образливих слів, адже ви б не хотіли їх також почути.

9. Не намагайтесь позбавити партнера свободи. Адже він – не ваша іграшка, а особистість. І не слід ображатись, якщо людина хоче побути наодинці. Це нормальне бажання.

10. Шлюб не має триматись лише на інтимі. Принаймні стосунки не будуть тривалими, якщо в них лише пристрасть і немає глибини. Цінуйте ніжність, прості обійми й торкання. Вони не менш важливі.

Насправді цей список можна продовжувати. Ще моя бабуся казала, що ніколи не можна лягати спати у сварці. І що б не було – забудьте про фразу “Поживімо окремо?” Ця ідея згубна для подружжя. 

А які ви знаєте секрети сімейного щастя?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тут – https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector