10 заповідей хорошого батька! Кожен чоловік, який має дитину, повинен знати їх на зубок!

1.  Тато любить маму, а мама любить тата

У сучасному світі любов може бути різною, але вона обов’язково повинна бути між людьми, які виховують дитину. Сім’я, у якій не соромляться цього почуття – найкраще, що може бачити дитина. Так ви зможете на власному прикладі показати, які цінності потрібно берегти. Адже саме кохання створює здорову та радісну атмосферу в родині, допомагає переживати навіть найбільші кризи і слугує фундаментом здорового психологічного майбутнього дитини. 

2. Тато – частина сім’ї

А ви знали, що середньостатистичний чоловік присвячує вихованню дітей не більше п’яти хвилин на день? А нестача батьківської уваги дуже негативно позначається на дитячій психіці: росте схильність до агресії, знижується вміння концентруватись, через що страждає успішність у школі та загальний розумовий розвиток. Саме тому важливо пам’ятати, що тато, як і мама, займається вихованням дитини, спілкується з нею на різні теми та цікавиться її проблемами і захопленнями. Станьте частиною життя свого дитяти, щоб потім не шкодувати про наслідки. 

3. Тато – приклад для наслідування

Ваші вчинки і ставлення до дитини вже сьогодні формують її майбутнє. Ви, як батько, повинні показати дитині, як правильно вчиняти в тих чи інших ситуаціях, чого варто остерігатися, а чого, навпаки, не боятися. Саме ви формуєте в дитині засади вихованості та порядності. І навіть якщо вам здається, що дитина не буде наслідувати ваші дії – ви помиляєтесь. Діти, ніби губки, всмоктують все, що ви їм кажете чи показуєте. Вона аналізує, чому ви робите саме так, а не інакше. А це дуже впливає на подальше вміння формувати причинно-наслідкові зв’язки. 

4. Батько – це надійна опора

Це образ захисника, на плечах якого тримається вся родина. Саме батько розв’язує всі питання, які не під силу будь-кому іншому. А ще тато встановлює чіткі межі дозволеного для дитини. Тільки так ви зможете захистити її від неправильних вчинків та необдуманих рішень. 

5. Тато завжди буде “за”

Навіть попри необхідні обмеження, ви повинні завжди бути на стороні дитини. Адже немає нічого важливішого, ніж відчувати батьківську пораду та міцне плече поруч. Ви мусите слухати, приймати та поважати свою дитину. Вона лишатиметься для вас найкращою за будь-яких умов. Ви будете поруч і в моменти злетів, і в миті падінь. Виховуйте в дитині вміння вірити в себе, поважати себе. 

Пошепки

6. Батько слухає та чує

І завжди знаходить для своєї дитини час. Згадайте себе в малому віці: хіба ж не хотілось вам, щоб тато за вечерею розпитав, як у вас справи? Щоб розказав якусь смішну чи повчальну історію, поцікавився вашим життям? Хороший батько завжди виділить для цього кілька хвилин. І хоча нам здається, що часу не вистачає навіть на себе – дітям такого говорити не можна. Їм вкрай необхідно почуватися потрібними. 

7. Тато завжди підкаже

Бо ніхто окрім батька краще не пояснить, чому, коли і як потрібно вчиняти. Для дитини тато – найсильніша та найвпливовіша людина у всьому світі. Тому і поради від нього сприймаються як особлива панацея. Ви можете дати дитині мапу дорослого життя і вказати правильний напрямок. Не пропустіть таку можливість. 

8. Тато завжди готовий пробачати. 

Люди, які вчинили у своєму житті багато чого лихого, зізнаються, що на такі їхні дії вплинула байдужість батька. Надмірна строгість, відсутність розуміння і невміння пробачати – ось що травмує дитину чи не найбільше. Навіть якщо ваша дитина оступилася і весь світ проти неї – ви завжди маєте знайти в собі сили пробачити. Тільки так дитина не буде боятися розповідати вам навіть про найбільші свої біди, тільки так ви зможете її від них захистити. 

9. Тато завжди поруч

Навіть якщо вас і вашу дитину розділяють кілометри – пам’ятайте, що ви найрідніша для неї людина. Не забувайте про своїх дітей навіть тоді, коли ніколи глянути в гору. Бо такого вам точно не пробачать.

10. Батько — це образ Бога.

Як показують дослідження, коли дитина намагається уявити Бога – їй в голову одразу приходить образ її батька. Тому не забувайте звертатись до Бога в молитві разом із сином чи донечкою. Цей особливий вияв віри зміцнить ваш сімейний зв’язок. 

А яке б правило ви додали від себе?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector