102-річний актор-легенда Кірк Дуглас: «Старість — у людини в голові»

«Не можна навчитися жити, не навчившись дарувати»

Кірку Дугласу — легендарному американському акторові, філантропу, письменнику, що займає 17-й рядок у списку Американського інституту кіномистецтва серед найбільших чоловіків-легенд екрану класичного голлівудського кіно і перше місце серед нині живих, 9 грудня виповнилося 102 роки!

Син Гершль Брайна Даніелович, уродженців міста Чаус Могильовської губернії, за свою славну більш ніж півстолітню кінокар’єру знявся в 90 фільмах, в 1996 році був удостоєний премії «Оскар» за  «50 років творчих і моральних зусиль в кінематографічному співтоваристві», а в 1999 — премії гільдії кіноакторів США — за досягнення всього життя. Батько знаменитого Майкла Дугласа.

У свої 102 роки Кірк Дуглас тримається молодцем, не втрачає оптимізму і почуття бадьорості і каже, що у нього ще великі плани на життя. Вони з дружиною мають намір витратити більшу частину з свого 80-мільйонного статку на благі цілі.

Ось кілька мудрих висловлювань актора, які допоможуть вам ближче пізнати його як людину і сильну особистість.

 1. Не можна навчитися жити, не навчившись дарувати.
 2. Якщо ви хочете чогось досягти, у вас повинно вистачати мужності на невдачі.
 3. Я кажу синам, що у мене в дитинстві були переваги, яких вони позбавлені. Я народився в найжахливіших злиднях. Мені не було куди рухатися, крім як вгору.
 4. Давайте дітям більше свободи. Нехай роблять помилки. Не завалюйте їх порадами. Поважайте в дитині особистість. Це як гра в кості: ти їх кидаєш і дивишся, що випаде.
 5. Чим ти старший, тим глибше відчуваєш любов.
 6. Чим більше я вивчав Тору, тим менше в мені залишалося релігійного. Я зрозумів, що Богу не потрібні наші похвали. Він хоче від нас тільки одного — щоб ми стали кращими.
 7. Коли мене покликали до Голлівуду в перший раз, я відмовився. Потім народився Майкл, а грошей не було, і я приїхав. Іноді те, що тебе пов’язує, в той же час дає тобі свободу.
 8. Якби я зустрів людину, яка жодного разу в житті не згрішила, я навряд чи захотів би з нею спілкуватися. Люди з вадами цікавіші.
 9. Коли я цілую синів в губи, на мене дивляться косо. Вбачають у цьому прояв слабкості. Але хлопчикам необхідна фізична близькість не тільки з матір’ю, але і з батьком.
 10. Як би погано не йшли справи, вони завжди можуть бути ще гірше. Після інсульту у мене з’явився дефект мови — ну і що? У Мойсея він теж був, але хіба йому це завадило?
 11. Помилки, які люди вважають помилками, часто зовсім такими не є.
 12. Пам’ятаєте Макмерфі, героя книги «Над гніздом зозулі»? Він хотів виламати раковину зі стіни, але не міг. І ось він виходить з кімнати, всі ці хлопці дивляться йому вслід, а він обертається і каже: «Але я хоча б спробував, хай йому грець!» Іноді я думаю, що це добре підійшло б для моєї епітафії.
 13. Слово «політика» стало лайкою.
 14. Старість — у людини в голові. Я пережив крах вертольота і операцію на спині. Мені вшили кардіостимулятор. Я переніс удар і ледь не наклав на себе руки. Але я кажу собі: я повинен рости і вчитися далі. Це єдина протиотрута від старості.
 15. Може бути, після смерті ви опинитеся перед великим бородатим дідом на великому троні і запитаєте у нього: «Це рай?» А він відповість: «Рай? Так ви тільки що звідти!»
 16. Релігія вбила мільйони людей. Щось з нею явно не так.
 17. Багато хто любить згадувати про минуле. Кажуть, що фільми раніше були кращими, що актори були суцільно великі … Але я так не думаю. Сам я можу сказати про минуле тільки одне — що воно пройшло.
 18. Думки про інших відволікають вас від постійних думок про себе.
 19. Здається, тільки тепер я по-справжньому знаю, хто я. Мої переваги, мої слабкості — все це немов варилося довгі роки на повільному вогні і потихеньку випаровувалося, так що під кінець в горщику залишилася тільки моя суть, то, з чим я стартував спочатку.
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: