11 фактів, які перевертають наші уявлення про світ з ніг на голову

З кожним роком кількість вчених зростає, тому не дивно, що ми кожного дня дізнаємося нові факти про світ, у якому живемо.

Для вас ми підготували цікавинки, які розвіють уявлення про світ. 

1. Найкримінальніше місто у світі – Ватикан

Вся суть полягає і підрахунку рейтингу, він здійснюється наступним чином: кількість правопорушень ділиться на число місцевих жителів.

Наприклад, у 2006 році населення Ватикану налічувало 492 осіб, а кількість злочинів, зареєстрованих на його території, склало 827 випадків. В результаті статистичний рівень злочинності виявився найвищим у світі – 1,68 події на кожного громадянина.

2. Лінивці можуть затримати дихання на 40 хвилин, плаваючи під водою

Хоча лінивці не люблять зайвих раз виконувати фізичні рухи, але от поплавати інколи не проти. На суші ці тварини за хвилину проходять лише два метри, а у воді їхня швидкість зростає в 5 разів.

3. У людського язика немає «спеціалізованих» смакових зон

Всім відома карта язику,  до якої ми звикли, насправді визнана міфом. Ілюзію «зонування» створює переважання рецепторів одного виду на тій чи іншій ділянці.

4. Зір собак не чорно-білий, вони розрізняють сині та жовті кольори

Всупереч поширеній думці, собаки не бачать світ тільки у чорно-білій гамі. Очі собак, як і людей, мають спеціальні світлочутливі рецептори, які називаються колбочками, і які допомагають розрізняти кольори. Собаки мають тільки два типи колбочок, тому чутливі тільки до синього і червоного кольорів, тим самим здатні розрізняти синій і жовтий, а так само відтінки фіолетового, який ймовірно тварини бачать як синій колір. Через відсутність зелених колб, тварини не сприймають зелену, жовто-зелену, червону і помаранчеву частину спектру.

5. У світі існують як мінімум три Санта-Клауси

Ці назви носять міста в США. Вони знаходяться у штатах Джорджія, Арізона та Індіана. Останнє багато років поспіль потрапляє на карти обов’язкових місць для святкування Різдва.

6. Вівці влаштовують поєдинки після стрижки, тому що перестають упізнавати один одного

В стаді овець також існує певна ієрархія. Найцікавіше те, що ранжування відбувається серед тварин однакового віку та статті. Лідери найчастіше контролюють поведінку інших та отримають краще місце біля годівниці. Все це відбувається до найближчої стрижки. Разом з зовнішнім виглядом втрачається і статус тварини. За допомогою поєдинків тварини заново з’ясовують, хто тепер гідний очолити стадо.

7. Знамените яблуко Ньютона впало не на голову вченому

Насправді, падіння яблука відбувалося на очах Ісака Ньютона, а ідеальна траєкторія приземлення яблука змусила фізика задуматися.

8. Зміна шпалер на робочому столі знижує рівень стресу

Ні для кого не секрет, що зміна оточення допомагає зняти напругу. Це ж стосується і шпалер на екрані нашого телефону чи монітора в комп’ютері. Чудово заспокоюють світлини природи, а от міські види чи геометрія навпаки можуть викликати роздратування. 

9. Горили вміють муркотіти не гірше від кішок

Муркотіння можна почути не лише від котів, а й від інших тварин:  ведмедів, лисиць, гієн, кроликів і білок. А горили можуть почати муркотіти під час приймання їжі.

10. У повній темряві очі людини здатні помітити полум’я свічку на відстані 48 км

Далеко не всі знають можливість власного зору, оскільки розглянути деталі в ландшафті нам заважає лінія горизонту. Якби Земля мала плоску форму, то людське око в повній темряві здатне побачити вогник на відстані 48 км.

11. Тонна мобільних телефонів містить більше золота, ніж тонна золотої руди

Для виготовлення сучасних смартфонів використовується золото. Щоб отримати 2 г золота, потрібно переробити 1000 кг золотої руди, або переробити золотовмісні деталі 41 мобільного телефону.

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: