11 секретів вирощування великого урожаю огірків у відкритому грунті

Огірки для українців – стандартний овоч, який є у холодильнику кожної сім’ї. Ми робимо з нього салати, консервації, а особливо смачні сорти подаємо на стіл, як самостійну закуску. Не дивно, що грядки з огірками можна знайти практично в кожного садівника. Вирощувати цю культуру не складно, однак варто знати певні правила, які допомагають отримати хороший врожай. 

Що потрібно для гарного врожаю огірків?

1. Грядку з огірками потрібно регулярно перекопувати, щоб земля насичувалася киснем, ставала пухкою. Ґрунт повинен бути вологим, також можна обробити його мідним купоросом. 

2. Обирайте для розсади те насіння, яке є стійким до холоду та борошнистої роси, саме від цього найчастіше страждають овочі. Також це насіння має бути виключно для вирощування огірків на відкритому ґрунті. 

3. Огірки не можна садити в грунт, де вирощувалися гарбузові культури, а ще також не розмішуйте огірки поруч з ними.

4. Між рослинами необхідно залишати відстань не менше тридцяти сантиметрів.

5. Для підгодівлі огірків найкраще використовувати свіжий перегній, а ще періодично закопувати в землю органіку.

Пошепки

6. Хитрощі для кращого запилення огірків: зірвати всі пустоцвіти й замочити на одну годину в банці з водою та 1 ст. л. цукру. Отриманий розчин потрібно розбризкати на жіночі квіти ввечері або вранці.  

7. Щоб пагони росли швидше та зміцніли, їх потрібно підживити сечовиною в наступних пропорціях:  1 ст. ложка на 10 л води.

8. Обприскувати огірки гуматом калію в пахмурну суху погоду, а от під час дощу – гуматом натрію.  

9. Поливають огірки лише під корінь, і робити це можна ввечері. Якщо вода потрапить на листя в сонячну погоду, це може спричинити опіки. 

10. Якщо ви бачите, що плоди формуються неправильно, а на листі з’являється жовта облямівка, одразу потрібно підгодувати їх попільним розчином (1 жменька на 1 відро води).

11. Огірки не будуть гірчити, якщо використовувати як добрива зброджену кропиву. Для цього у відрі води замочують 1,5 кг листя кропиви й залишають на три дні. Отриманий розчин слід змішати з чистою водою: на відро 1 л настою кропиви. Проливати тричі за сезон не частіше разу на тиждень.

А ви вирощуєте огірки?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector