11 шикарних фільмів, які проігнорував «Оскар-2019», але оцінили глядачі і критики

Обов’язково подивіться ці фільми! 

«Оскар» — одна з найпрестижніших кінопремій. Але відбір фільмів, які на неї номінуються, залежить не тільки від якості самої кінострічки, а й політики, жанру і навіть репутації акторів і режисерів. Можливо, тому щороку церемонія ігнорує відмінні картини: багато хто з них номінувалися на інші престижні премії і навіть взяли головні нагороди.

Ми намагаємося дивитися на речі неупереджено. Цього разу ми зібрали для вас картини, яких не було на «Оскарі», але зате їх помітили імениті критики на інших міжнародних конкурсах і високо оцінили звичайні глядачі.

1. Вершник

Спочатку фільм здається мало чим примітною історією жителя американської глибинки: після травми він змушений залишити кар’єру дресувальника коней і повернутися в індіанську резервацію. Але по ходу стає зрозуміло, що це далеко не просто драма про тяготи життя простої людини. Тут головний герой знаходиться в пошуку своєї ідентичності. Завдяки філософському підтексту, фільм близький і зрозумілий всім, незалежно від країни проживання та мови. Адже пошук свого шляху і призначення — це загальнолюдська проблема.

 • Рейтинг IMDb: 7,5

2. Моді

Це малобюджетний фільм ірландського кінофестивалю. Картина не отримала престижних нагород, але багато кінокритиків назвали її одним з кращих фільмів минулого року. Романтична, смішна і дуже життєва історія про те, що любов не залежить від розуму або логіки, але може до невпізнання змінити людину. Глядачі побачать розвиток відносин двох, на перший погляд, нічим не примітних людей: риботорговці і покоївки з руками, покаліченими хворобою. Завдяки любові і вірі іншої людини, дівчина наважується зайнятися творчістю і стає успішною художницею.

 • Рейтинг IMDb: 7,7

3. Колумбус

Ще одна сильна драма, пропущена кінокритиками. Чоловік з Південної Кореї приїжджає в маленьке американське містечко, щоб доглядати за тяжкохворим батьком. Там він зустрічає жінку, яка знаходиться в схожій ситуації. За законами жанру, між героями повинні початися романтичні відносини. Але замість легкості і сентиментальності виникають глибокий інтелектуальний підтекст і складні питання про любов і сім’ю, які змусять глядача не просто подивитися фільм, але і задуматися про своє життя.

 • Рейтинг IMDb: 7,2

4. Менді

Це жорсткий психологічний трилер про те, як швидко людина може перетворитися з добропорядного громадянина в жорстокого мисливця. Дроворуб з коханою спокійно жили в лісі, поки її не викрали. Сюжет здається банальним, але швидко з’ясовується, що викрадачі — служителі релігійного культу. Цей факт накладає відбиток і на сюжет, і на декорації, і на музичний супровід фільму і робить його унікальним серед схожих картин.

 • Рейтинг IMDb: 6,6

5. Місто кішок

Якщо ви шукали оптимістичний добрий фільм, то це хороший варіант. Оригінальна картина про братів наших менших, показана їх очима. Місце дії фільму — Стамбул, де мешкають тисячі кішок. У глядача є можливість пройтися за їх улюбленими маршрутами, паралельно вивчаючи історію цього древнього міста. Покажуть не тільки тварин з різними характерами і долями, але і людей, які доглядають за ними.

 • Рейтинг IMDb: 7,8

6. 120 ударів в хвилину

Ще один фільм про соціальні проблеми. У центрі цієї історії — Париж початку 90-х і активісти, які намагаються привернути увагу до проблеми хворих на СНІД. Фільм — в першу чергу драма, присвячена людській трагедії. Однак тут є і більш глибокий сенс — спроба нагадати, що не варто судити інших і закривати очі на їхні проблеми, адже так чи інакше вони можуть торкнутися кожного. Ця картина виявилася такою сильною, що в 2017 році отримала відразу 4 «Пальмові гілки».

 • Рейтинг IMDb: 7,5

7. Історія родини Майровіц

Цей фільм тягне на глибокий книжковий роман: в декількох новелах нам показують історію однієї родини з усіма її радощами і труднощами. Зосереджений син і його успішний брат, батько, який прожив непросте життя, і всі складнощі відносин в сім’ї подаються хоч і реалістично, але з часткою гумору. Завдяки йому фільм, хоч і про проблеми батьків і дітей, дає зрозуміти, що любов є і не все втрачено. Ця картина вразила не тільки глядачів, а й каннське журі та отримала премію «Золота пальмова собака».

 • Рейтинг IMDb: 6,9

8. Не залишай слідів

Це один з найоригінальніших фільмів минулого року. Рідкісний випадок, коли в центрі сюжету бездомні батько і дочка, але швидко виявляється, що живуть вони так не через соціальну несправедливість, а за власним вибором. Вони задоволені життям в лісопарку недалеко від міста і ізоляцією від людей. Але люди все-таки приходять і хочуть вигнати їх з насидженого місця. Фільм змушує подивитися на світ під іншим кутом і засумніватися, що «звичне» дорівнює «хорошому», а також піднімає складні питання про виховання дітей і місце людини в суспільстві.

 • Рейтинг IMDb: 7,2

9. Інгрід їде на Захід

Це комедійна драма про сучасне суспільство і те, що красива картинка не завжди відповідає реальності. Інгрід — дівчина з психічними відхиленнями, у якої є кумир. Вона стежить за зіркою соцмереж, у якій тисячі підписників і ідеальне життя. Принаймні, такою вона виглядає на екрані. Інгрід пристрасно хоче познайомитися з дівчиною, навіть якщо заради цього доведеться відправитися в Лос-Анджелес. І поїздка вдається: прихильниця і зірка не тільки спілкуються, а й стають подругами. Але потім виявляється, що життя в соцмережах і в реальності — зовсім різні речі.

 • Рейтинг IMDb: 6,5

10. Кондитер

Одна з найсильніших драм останніх років. Кондитерська справа — рід діяльності головного героя, проте в центрі історії зовсім не робота. Чоловік їде з Німеччини в Єрусалим, щоб зустрітися з людьми, яких ніколи не бачив, але дуже хоче познайомитися. Тут немає дорогих спецефектів, зате є несподівані повороти, які можливі тільки в людських відносинах. Як будь-яка хороша драма, цей фільм допоможе краще розуміти себе і навколишніх. Або хоча б задуматися про те, що це необхідно.

 • Рейтинг IMDb: 7,2

11. Розповідь

Один з головних номінантів на «Золотий глобус». У центрі — конфлікт матері і дочки, але суть його не в різниці між світоглядами поколінь, а в суспільних проблемах і різному погляді на них. Крім того, це історія про те, наскільки сильно нас підводить пам’ять: вона витісняє і замінює епізоди, які можуть налякати або засмутити. В результаті глядачі бачать два абсолютно різні погляди на одну подію і двох осіб, кожна з яких захищає свою версію. І фінал, де нам показують, що правда все-таки буває тільки одна.

 • Рейтинг IMDb: 7,3

«Оскар», безумовно, збирає в свій список найгучніші картини року. Однак завжди можна знайти і з задоволенням подивитися декілька чудових фільмів, які залишаються в тіні.

А у вас є улюблені фільми, які не оцінили імениті кінокритики?

I
Загрузка ...