11 свіжих фільмів, які не помітили кіноакадеміки, зате оцінили глядачі

Хороші фільми, яким не потрібен Оскар.

Оскар — престижна кінопремія, але відбір фільмів залежить не тільки від якості самої кінострічки, а й від політики, жанру і навіть репутації акторів і режисерів. Можливо, тому Академія «не помічає» фільми, які подобаються глядачам і критикам. 

Ось 11 чудових, але недооцінених фільмів останніх двох років, які не отримали Оскара, але завоювали інші нагороди і вразили публіку.

1. Розповідь / The Tale, 2018

Рейтинг IMDb: 7,3

Фільм режисера Дженніфер Фокс заснований на реальних подіях, і історія розповідає про жінку, яка повинна з’ясувати, наскільки правдиві її дитячі спогади. Дженніфер — журналіст і професор, яка живе в Нью-Йорку зі своїм хлопцем. Несподівано її мати знаходить розповідь, яку Дженніфер написала, коли їй було 13 років.

Йдеться про її інтимні стосунки з двома тренерами з кінного спорту. Коли вона прочитала розповідь, то зрозуміла, що для чогось спотворила свої спогади. Щоб з’ясувати правду, Дженніфер повертається на базу кінного спорту в Кароліні.

2. Моді / Maudie, 2016.

Рейтинг IMDb: 7,7

Цей малобюджетний фільм ірландського режисера не отримав престижних премій, але критики називають його одним з кращих фільмів 2017 року. Романтична, смішна і дуже життєва історія про те, що любов не залежить від розуму або логіки, але може до невпізнання перетворити людину.

Глядачі побачать розвиток відносин двох на перший погляд нічим не примітних людей: риботорговця і покоївки, руки якої покалічені хворобою. Завдяки любові і вірі іншої людини, дівчина вирішується зайнятися творчістю і стає успішною художницею.

3. Колумбус / Columbus 2017.

Рейтинг IMDb: 7,2

Чоловік з Південної Кореї прибуває в Колумбус, США, щоб подбати про свого хворого батька. Там він зустрічає жінку, яка знаходиться в схожій ситуації. За законами жанру, між героями повинні початися романтичні відносини. Але замість легкості і сентиментальності виникають глибокий інтелектуальний підтекст і складні питання про любов і сім’ю, які змусять глядача не просто подивитися фільм, але і задуматися про своє життя.

4. Менді / Mandy 2017.

Рейтинг IMDb: 6,6

Це психологічний трилер про лісоруба, який живе в лісовій хатині разом зі своєю коханою. Вони спокійно жили в лісі, поки його не викрали. Сюжет здається банальним, але швидко з’ясовується, що викрадачі — служителі релігійного культу. Цей факт накладає відбиток і на сюжет, і на декорації, і на музичний супровід фільму і робить його унікальним серед подібних картин.

5. Місто кішок / Kedi 2017.

Рейтинг IMDb: 7,8

Якщо ви любите кішок, ви повинні подивитися цей оригінальний фільм, який показує нам світ очима наших вихованців. Дія відбувається в Стамбулі, на вулицях якого живуть тисячі  бездомних кішок. Завдяки їм глядач може багато чого довідатися про історію цього древнього міста. І ви побачите не тільки кішок різних персонажів, але і познайомитеся з людьми, які про них піклуються.

6. 120 ударів в хвилину / 120 battements par minute 2017

Рейтинг IMDb: 7,5

У центрі цієї історії — Париж початку 90-х і активісти, які намагаються привернути увагу до проблеми хворих на СНІД. Фільм — в першу чергу драма, присвячена людській трагедії.

Однак тут є і більш глибокий сенс — спроба нагадати, що не варто судити інших і закривати очі на їхні проблеми, адже так чи інакше вони можуть торкнутися кожного. Ця картина в 2017 році отримала відразу 4 «пальмових гілки».

7. Історія родини Майровіц / The Meyerowitz Stories 2017

Рейтинг IMDb: 6,9

Фільм складається з кількох невеликих історій — про сина невдаху і його успішного брата, про батька з важким життям і про складність сімейних відносин. Хоча фільм досить реалістичний, він приправлений непоганим гумором.

8. Не залишай слідів / Leave No Trace, 2018

Рейтинг IMDb: 7,2

 Фільм знайомить нас зі світом ветерана Уїлла і його дочки, які вирішили жити поза системою, далеко від цивілізації. Але люди все-таки приходять і хочуть вигнати їх з насидженого місця. Фільм змушує подивитися на світ під іншим кутом і засумніватися в тому, що «звичайне» означає «гарне», а також піднімає складні питання про виховання дітей і місце людини в суспільстві.

9. Інгрід їде на захід / Ingrid Goes West 2017

Рейтинг IMDb: 6,5

Суть фільму в тому, що красиві картинки, які ми бачимо в соціальних мережах, часто бувають несправжніми, а життя не таке гламурне, як ми думаємо. Інгрід — дівчина з психічним захворюванням, у якої є кумир. Вона стежить за зіркою соцмереж, в якої тисячі підписників і ідеальне життя.

Проте одного разу Інгрід вирішила, що їй цього мало, і відправилася в Лос-Анджелес, щоб зустрітися зі своїм кумиром. Прихильниця і зірка не тільки спілкуються, а й стають подругами. Але потім виявляється, що життя в соцмережах і в реальності — зовсім різні речі.

10. Кондитер / The Cakemaker 2017

Рейтинг IMDb: 7,2

Кондитерська справа — галузь діяльності головного героя, проте в центрі історії зовсім не робота. Хлопець їде з Німеччини в Єрусалим, щоб зустрітися з людьми, яких ніколи не бачив, але дуже хоче познайомитися. Тут немає дорогих спецефектів, зате є несподівані повороти, які можливі тільки в людських відносинах.

11. Вершник / The Rider 2017

Рейтинг IMDb: 7,5

 Молодий ковбой Бреді — висхідна зірка родео і талановитий дресирувальник, був змушений залишити свою кар’єру після серйозної травми голови. Він не бачить альтернативи своєму минулому житті, тому він вирішує прийняти нову ідентичність і зрозуміти, що значить бути звичайною людиною в серці Америки.

Не знаєте, як провести вечір або вихідні? Подивіться ці фільми!

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: