11 законів свідомого життя, які здатні докорінно змінити вашу долю

Що таке усвідомлене життя?

Про усвідомленість вчені заговорили не так вже і давно, але наукові дослідження підтверджують, що люди, які опанували цю звичку є щасливішими. 

Ось 11 принципів усвідомленості, які допоможуть змінити ставлення до власного життя: 

1. Все що у вас є – це справжній момент: тільки тут і тільки зараз.

Ось що говорить Будда: “Не залишайтеся в минулому, не загубтеся в майбутньому. Ці дні вже пройшли, а майбутнє ще не настало ”.

Не потрібно картати себе за вчинки в минулому, чи жити ілюзіями про майбутнє. Життя – це тут і зараз. Насолоджуйтеся моментом.

2. Негативна думка нешкідлива до тих пір, поки ви не повірите в неї.

У кожної людини шалений потік думок, але не всі дають їм особливого значення. Ваші думки будуть мати на вас вплив тільки в тому випадку, якщо вони стануть вашими переконаннями. Відганяйте від себе негатив та не дайте йому полонити вашу свідомість.

Не завжди думки у вашій голові – це є справжній ви. 

3. Гніваючись, ви караєте самі себе.

Злість та  агресія шкодять не лише оточенню, а й нам самим. Розлютитися – це легше, ніж навчитися опановувати себе. І тут ми не говоримо про те, щоб стримувати в собі емоції, просто викореніть злість. Не реагуйте на інших.

4. Будьте собою, не намагайтеся всім сподобатися – і знайдете гармонію.

Не чекайте на схвалення від інших і не зациклюйтеся, а тому, що інші про вас скажуть. В людей суб’єктивна думка про вас, і вони мислять виходячи з того, якими є самі. Тому те, що говорять про вас інші не є тим, ким ви є насправді.

Ось що Ошо говорить з цього приводу:

«Ніхто не може нічого про вас сказати. Люди говорять все в першу чергу про себе, тому не потрібно їх слухати. Біда тому, хто чіпляється за слова чужих. Тоді ви намагаєтеся сподобатися іншим, і при цьому втрачаєте себе, придушуєте власне его!

Чим це вам не самогубство?

Той факт, що ви соромитеся себе, свідчить про те, що ви ще не пізнали себе. Ви ще не «вдома».

5. Спочатку реальність створюється в вашому розумі, а вже потім – наяву.

Наш мозок настільки неймовірний, що люди ще досі до кінця не можуть осягнути всю його сутність. Але наше мислення, світосприйняття починається саме в ньому. Не очі бачать картину світу, а лише передають зібрану інформацію в мозок, яку він обробляє і демонструє нам. 

Пошепки

Змініть мислення, бачення, і тоді ви зміните все навколо.

6. Життєвим шляхом ви повинні пройти самі.

У всіх в житті трапляються негаразди та труднощі. Життя взагалі складна річ, у якій горя не уникнути. Але потрібно навчитися справлятися з власними проблемами. Докладати зусиль та віру, адже все лише у ваших руках.

Не пускайте свій човен у вільне плавання, а гідно візьміть штурвал у свої руки.

7. Недостатньо вірити в щось, потрібно цим жити.

Будьте самим собою та не прогинайтеся під інших. Ви унікальні, ви особливі. Якщо комусь це не подобається – нехай самі думають, як з цим жити. Ви вільна людина і можете чинити так, як вважаєте за потрібне, але памятайте, що ваша свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини!

8. Вам потрібно вибрати або правильну дорогу, або легку дорогу.

Кожен новий день : це нові можливості і нова боротьба. Не витрачайте власне життя на те, що не варте уваги. Навчіться відчувати смак перемоги після того, як подолаєте перешкоди.

“Ті, хто не намагався пізнати істину, так і не зрозумів, навіщо ми живемо”, – вчить Будда.

9. Постійна зайнятість і прагнення все встигнути заважають досягти усвідомленості.

Розписувати кожну хвилину свого життя на те, що не завжди потрібне вам – марна трата часу. Зосередьтеся на моменті і зрозумійте, чого саме ви прагнете. І саме від цього прагнення повинні відштовхуватися всі ваші майбутні мотиви.

10. За все в цьому житті треба платити.

Не задавайте собі питання: “Чого я хочу від життя?”, а краще запитайте себе: “За що я готовий страждати?” Відповісте на це питання – і до вас прийде осяяння: ви зрозумієте, чого хочете насправді. Тоді ваше життя стане по-справжньому осмисленим і повним.

11. Коли ви намагаєтеся все контролювати, то втрачаєте здатність насолоджуватися життям.

Постійний контроль заважає нам бути усвідомленими. Почнімо з того, що ми ніколи не контролюємо ситуацію, і не можемо вплинути на всі фактори. А коли з’являється неочікуваність, це нас просто збиває з пантелику, робить тривожними.

Змиріться з тим, що ніде немає стабільності. А ще контроль заважає нам дивитися на ситуацію з боку, правильно оцінювати пріоритети.

“Напруга – це те, ким ви себе вважаєте. Розслаблення – це те, ким ви є”, – китайське прислів’я.

А чого вам не вистачає для щасливого та усвідомленого життя?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector