12 маловідомих фактів про польоти в літаку. Ось чому я не п’ю чай на борту

У сучасному світі ми пристосовані до всього. Нам вдалося підкорити воду, повітря і навіть космос. 

Звичайно ж, у повсякденному житті для пересування ми обираємо власний автомобіль або громадський транспорт. Втім, коли робочий місяць нарешті закінчується і з’являється нагода втекти від рутини, ми вирушаємо у відпустку. Тут уже доводиться користуватися послугами авіакомпаній.

Спостерігаючи за неймовірними видами з крихітних віконець, ви навіть не підозрюєте, скільки секретів ховається на борту літака. 

Сьогодні ж ми привідкриємо вам завісу таємничого і розповімо деякі із них.

1. Ніколи не пийте каву або чай на борту

Часто на різноманітних форумах стюардеси попереджають, що вживати різноманітні напої, окрім тих, що зберігаються у спеціальних місткостях, не слід. Чашки та склянки на борту літака не можуть похвалитися ідеальною чистотою. Правила експлуатації літаків не передбачають їхнього осушення після миття чи полоскання.

2. Вимикати смартфони на борту літака не обов’язково

Пілоти пояснюють, що проблема насправді не стосується самих процесів у літаку. На політ наявність увімкнених гаджетів не впливає. Тут справа у шумах та перебоях, які виникають у кабіні пілотів. А викликають їх саме увімкнені телефони. Це, як мінімум, дратує пілотів, а, як максиму, відволікає їх.

3. Пілоти часто сплять у салоні

Ці трудяги щиро зізнаються, що часом один із пілотів може відірватися від керма і трохи поспати. Це природно, оскільки обидва пілоти проводять багато часу у рейсах і не встигають відпочити. А відпочинок їм ой як потрібен. Якщо бачите одного сонного пілота в салоні – не слід бити на сполох. Але якщо знайдете збоку ще одного, то слід починати боятися.

4. Не беріть на борт домашніх тварин, якщо для цього немає нагальної потреби

У салоні упродовж усього польоту чути страшенний шум та гул. Якщо ви можете врятуватися навушниками чи берушами, то домашнім улюбленцям, на жаль, доведеться терпіти це аж до посадки.

5. Носіть із собою вологі серветки

Не забувайте, що літак – середовище проживання бактерій. На вашому місці до цього побувало чимало людей. Чи не було у них ніяких захворювань, знати ви не можете. Навіть звичайна підставка для рук може стати джерелом шкірних захворювань. Тому протирайте ретельніше місце, у якому збираєтеся провести наступні кілька годин.

Бортпровідники визнають, що ніхто не робить дезінфекцій після польоту: на це просто немає часу. Тож дбайте про власну безпеку самостійно.

6. Літаки придатні для перевезення не тільки пасажирів та їхніх валіз

Літак, як і будь-який транспортний засіб, може перевозити не тільки людей та їхні валізи. Часом вантажі бувають дуже специфічні. Сьогодні ми вже говорили про тварин. Втім, чи знали ви, що більшість внутрішніх рейсів займається транспортуванням тіл померлих? Тепер знаєте.

Такого сусідства не побажаєш нікому, еге ж?

7. Розбитися у літаку дуже складно

Саме так, пілоти стверджують, що навіть з пошкодженими двигунами літак зможе пролетіти приблизно 65 кілометрів. А за наявності вправних пілотів, він навіть приземлиться вдало. Тож, годі слухати чутки й відмовляти собі у відпочинку через страх аварій.

Статистика доводить, що ДТП трапляються частіше, аніж розбиваються літаки. 

Тому гайда на море!

8. Якщо у літаку трапиться поломка, то переживати немає за що

Досвідчені пілоти запевняються, що система негайно повідомляє про наявність внутрішніх пошкоджень, що економить час для вирішення проблеми. Щобільше, є різноманітні елементи, які відіграють роль “запасних елементів” і за потреби негайно беруть на себе роботу пошкоджених.

9. Усамітнитися у вбиральні літака не вийде

Ось такий прикрий факт. Двері до вбиральні на борту літака можна відкрити навіть ззовні, натиснувши на спеціальний пристрій. Тому жодні замки зсередини не зможуть забезпечити вам цілковитий спокій. Тому тримайте дверну ручку міцніше.

10. Якщо під час приземлення вас добряче розхитало, то це зовсім не через невмілих пілотів

Не повірите, але саме такий різкий поштовх при зіткненні літака із землею допомагає уникнути безлічі небезпек таких, наприклад, як ковзання по слизькій чи мокрій поверхні. Це гарантує вам безпеку.

11. Колись дивувалися наявності у літаку клітки Фарадея?

Це обов’язковий елемент у повітряному транспорті, який захищає літак від блискавки.

12. Повітря в салоні літака забруднене

Слід зауважити, що неприємні запахи на борту повітряного транспорту вам не ввижаються. І пов’язане це більшою мірою з тим, що перш ніж потрапити в салон, усе, чим ми дихаємо, проходить через двигуни літака.

Який із фактів здивував Вас найбільше?

Знаєте ще якісь цікавинки про те, що відбувається на борту літака?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector