13 звичок, які прискорюють старіння вашого мозку

Не секрет, що мозок старіє разом з тілом. У міру дорослішання можуть розвиватися когнітивні порушення і всілякі дегенеративні розлади. Мозок, як і будь-який інший орган тіла, потребує турботи. Якщо ми не будемо цього робити, він може захворіти — як і будь-яка інша частина тіла.

З віком зв’язок з нейронами може слабшати. Крім того, в мозок може не надходити достатня кількість крові. Всі ці проблеми сприяють зниженню функцій мозку.

Але чи знаєте ви, що є речі, які прискорюють цей процес старіння? Деякі погані дії можуть бути причиною раннього погіршення когнітивних функцій, і вам необхідно знати, що це за дії, щоб уникнути поганого результату!

1. Ви занадто багато п’єте

Якщо ви багато п’єте — або навіть помірно — ви можете пошкодити гіпокамп в вашому мозку. Ця частина мозку працює, допомагаючи вам вчитися і зміцнювати ваші знання. Якщо ви регулярно вживаєте алкоголь, а його рівень в крові становить 0,08% або більше, в цій ділянці виробляється не так багато нервових клітин.

Це не означає, що ви ніколи не зможете отримати насолоду від бокалу вина за вечерею, і це не означає, що ви не зможете трохи випивати в рідкісних випадках. Це означає, що вживання занадто великої кількості алкоголю, безумовно, може привести до того, що ваш мозок буде страждати, коли мова заходить про пам’ять і отримання нових навичок.

2. У вас сидячий спосіб життя

Якщо ви проводите більшу частину дня сидячи і не робите ніяких зусиль, щоб займатися будь-якою фізичною активністю, цей сидячий спосіб життя може піддати вас ризику розвитку деменції, коли ви станете старшими.

Дослідження показали, що у людей з хорошим рівнем серцево-судинної системи ймовірність розвитку деменції на 88% нижча, ніж у людей з помірним рівнем фізичної підготовки.

3. Ви не підтримуєте дружніх зв’язків

З плином часу друзі і навіть сім’я нерідко розходяться один від одного. Але коли ви втрачаєте ці близькі відносини, з віком стає ще важче створювати нові.

Дослідження показали, що у людей похилого віку, які регулярно відвідують громадські заходи, рівень когнітивного зниження набагато нижчий, ніж у тих, хто не соціально неактивний. Діяльність включає в себе:

 • Візити до сім’ї
 • Зустрічі з друзями
 • Спортивні події
 • Відвідування клубів
 • Залучення в соціальні хобі

Ймовірно, це пов’язано з тим, що акт соціалізації може знизити рівень стресу, а стрес може погіршити когнітивні і неврологічні проблеми всіх видів. Таким чином, уникнення соціальних контактів є однією з звичок, які прискорюють старіння вашого мозку.

4. Ви нехтуєте своїм серцем

Ваше серце відповідальне за те, що підтримує так багато частин вашого тіла живими і процвітаючими. Тому не дивно, що його благополуччя пов’язано з мозком. Згідно глобальним науковим ініціативам Асоціації Альцгеймера Джеймса А. Хендрікса, те, що корисно для мозку, корисно і для серця.

Дослідження показали, що якщо хтось хворіє на діабет, гіпертонію або іншими потенційно небезпечними для серця станами в середньому віці, у нього підвищений ризик розвитку деменції з віком.

5. Ви курите

Куріння є шкідливою звичкою з багатьох причин, але однією з них є той факт, що куріння може збільшити ризик хвороби Альцгеймера. Фактично, це майже подвоює шанси.

Можливо, ви читали дослідження, що фінансуються тютюновою промисловістю, у яких йшлося про те, що сигарети не підвищують цей ризик. На жаль, ці дослідження дуже суперечать всім науковим результатами досліджень, не пов’язаних з галуззю. Таким чином, вам пощастить, якщо ви будете вірити неупередженим повідомленням.

6. Ви мало спите

Тіло вимагає від семи до дев’яти годин сну на добу; якщо ви цього не отримуєте, ви завдаєте величезної шкоди своєму здоров’ю. Є незліченні недоліки, які виникають, коли ви позбавляєте своє тіло того, що йому потрібно, і один з них збільшує ризик зниження когнітивних функцій.

Це особливо вірно, якщо ви старші. Сканування мозку і дослідження показали, що ті, хто недостатньо спить, швидше прискорюють розширення шлуночка, а також прискорюють когнітивний спад. Сім годин на добу — ваш кращий вибір, коли мова йде про відпочинок для досягнення позитивних результатів.

7. Ви шкодите своєму слуху

Ви доглядаєте за своїм слухом? Або ви занадто голосно слухаєте музику в навушниках? Дослідження показали, що люди похилого віку, які відчувають втрату слуху, мають більше шансів випробувати зниження когнітивних здібностей — особливо слабоумство — з віком. Дослідники припускають, що втрата слуху може привести до наступних проблем:

 • Надмірне напруження або зосередженість на звуках в спробі краще чути
 • Соціальна ізоляція, яка може збільшити ризик недоумства

По суті, необхідно провести додаткові дослідження, щоб повністю зрозуміти зв’язок між цими двома факторами, а можна з упевненістю сказати, що пошкодження слуху не зробить позитивного впливу на ваш мозок.

8. Ви живете поруч з шосе

Дивно, але те, де ви живете, може негативно позначитися на вашому здоров’ї; наприклад, якщо ви живете недалеко від шосе, ви можете задуматися про переїзд. Це відбувається через високий рівень забруднення навколо цих місць, що призводить до того, що ви піддаєтеся впливу твердих частинок, які можуть завдати шкоди вашому здоров’ю.

Дослідження показали, що вплив поганого, забрудненого повітря протягом тривалого періоду часу може змінити структуру вашого мозку, що може призвести до пошкодження і погіршення когнітивних функцій. Ваш будинок, швидше за все, там, де ви проводите більшу частину свого часу, і тому проживання поблизу джерела забруднення може бути дуже шкідливим.

9 Ви недостатньо відпочиваєте

Релаксація має вирішальне значення для здоров’я. Ті, хто мають справу з занепокоєнням, хронічним стресом і іншими сферами, які впливають на настрій і позитивне мислення, більш схильні до розвитку хвороби Альцгеймера:

 • 33% з них з легкою тривогою
 • 78% у людей з помірною тривожністю
 • 135% з важкою тривогою

Люди, які страждають від неспокою, повинні бути дуже пильними і спілкуватися зі своїми лікарями про проблеми з пам’яттю і інших ознаках когнітивного зниження.

10. Ви не носите шолом

Якщо ви катаєтеся на лижах, їздите на велосипеді, катаєтеся на ковзанах або займаєтеся іншими видами спорту і не носите шолом, ви ризикуєте отримати серйозну травму голови в результаті падіння. Травматичні травми головного мозку, відомі просто як ЧМТ, можуть завдати серйозної шкоди вам і вашому мозку, прискорюючи процес старіння.

Тримайте своє позитивне мислення. Ви можете вилікуватися і лікуватися від ЧМТ. Проте, у вас все ще на 24% вищий ризик розвитку деменції. Навіть легкі травми можуть мати такі результати. Отримати травму головного мозку в ранньому віці ще гірше — ЧМТ у віці 20 років може привести до 60% збільшення ризику розвитку деменції на той час, коли вам виповниться 50 років.

11. Ви погано харчуєтеся

Хороше харчування може запобігти безлічі різних захворювань, в тому числі когнітивних, які виникають з віком. Ті, хто дотримуються здорової дієти, можуть знизити ризик хвороби Альцгеймера на вражаючі 53%, тоді як ті, хто їсть відносно добре, можуть знизити ризик на 35%. Ось деякі приклади кращих видів їжі для підтримки молодості вашого мозку:

 • Ягоди (особливо чорниця)
 • Овочі (особливо листова зелень)
 • риба
 • горішки
 • квасоля
 • здорові жири
 • Домашня птиця
 • Вино (так, але в міру)

Не забудьте поговорити з лікарем, перш ніж вносити будь-які зміни в свою звичайну дієту, особливо якщо ці зміни будуть відносно радикальними.

12. Не тренуєте свій мозок

Так, мізки теж повинні працювати. Без регулярних розумових тренувань мозок легко втрачає здатність до гострого мислення. У тих, хто регулярно тренує свій розум, ймовірність розвитку деменції на 29% нижча, ніж у тих, хто цього не робить.

Деякі дослідження також показують, що ті, хто регулярно тренує свій мозок після початку зниження когнітивних здібностей, можуть потенційно уповільнити процес або навіть зупинити його. Проте, необхідні додаткові дослідження, перш ніж можна буде зробити остаточний висновок.

Ось кілька ідей:

 • Грати в шахи
 • Головоломки (як кросворд)
 • Займатися числовими головоломками (наприклад, судоку)
 • Вивчення нових навичок

13. Ви перестали вчитися

Не всім подобається вчитися, але навчання саме по собі може бути прекрасною річчю. Ви можете розширити свій кругозір і, що більш важливо, підтримувати свій мозок в хорошому робочому стані.

Коли ви приділяєте час вивченню нових навичок і отриманню нових знань, ваш мозок стає сильнішим і більш стійким. Він адаптується до процесу навчання і отримує вправи, необхідні для того, щоб залишатися сильним, гнучким і здоровим.

Дослідження також показують, що ті, хто досяг вищого рівня освіти, мають тенденцію до зниження ризику, коли мова йде про розвиток деменції та інших когнітивних проблемах. Однак це може бути випадок кореляції, а не причинно-наслідкового зв’язку, оскільки люди з більш високим рівнем освіти часто можуть дозволити собі більш високий рівень життя.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: