Ці фрази допоможуть Вам забути, що таке непослух дитини

Для нас це вже не є відкриттям, що майбутнє людини, її успіхи та соціалізація напряму залежать від дитинства, а саме сімейного виховання. Тут основна роль належить батьку та матері, і їхню важливість для дитини важко переоцінити. 

Сьогодні ми поговоримо про 15 правил, які допоможуть вам виховувати самодостатню та успішну особистість, а ще значно покращать ваші стосунки.

1. «Про що тобі потрібно пам’ятати?»

Не варто казати: «Будь обережний».

Чим замінити: «Ти пам’ятаєш, про основні правила безпеки під час прогулянки в парку?» Або «Будь ласка, коли йдеш по цій стіні, рухайся повільно, як обережна черепаха».

Обгрунтування: якщо доросла людина часто повторює одну і ту ж фразу, особливо, якщо це прохання, то дитина просто його проігнорує. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була більш обережною, то поясніть, в чому криється вся небезпека, поділіться інформацією, щоб дитина краще все зрозуміла. 

2. «Будь ласка, говори спокійно».

Не варто казати: «Припини кричати!» Або «Будь спокійнішим!»

Чим замінити:  «Будь ласка, говоріть тихо або пошепки» (сказати пошепки) або: «Ви чудово співаєте, але це слід робити на вулиці або в іншому приміщенні».

Обгрунтування: більшість дітей на інстинктивному рівні прагнуть говорити голосніше. Однак їм треба детально пояснити, де можна це робити, а де ні. Найкращим варіантом для цього є звук, просто скажіть щось пошепки й дивіться малюку в очі – так ви змусите дітей слухати.

3. «Хочеш зробити це самостійно або тобі допомогти?»

Не варто казати: «Третій раз повторюю, одягайся!»

Чим замінити: «Ми вже виходимо. Одягнеш черевики самостійно або мені допомогти тобі?» Або «Сядеш в машину сам, або мені допомогти тобі?»

Обгрунтування: діти обожнюють рівнятися на дорослих, тому вони завжди хочуть отримувати якісь повноваження. Надавайте їм в цьому вибір, тоді будуть краще розвиватися навички критичного мислення.

4. «Чому тебе навчила ця помилка?»

Не варто казати: «Сором який!» Або «Міг би зробити і краще».

Чим замінити: «Які висновки ти зробив після того, коли зрозумів, що це неправильно? » Або «Що слід зробити наступного разу, щоб ця халепа не повторилася?»

Обгрунтування: Потрібно наголошувати на тому, щоб дитина більше не повторювала своїх помилок. Зміна поведінки трапиться тоді, коли дитина зрозуміє, яку вигоду можна отримати, якщо припинити робити те, що заважає іншим. Акцент на майбутньому кращий ніж докір за минулий вчинок. 

5. «Будь ласка, ….».

Не варто казати: «Не треба!» Або «Припини!».

Чим замінити:  «Будь ласка, погладь собаку м’яко» або «Будь ласка, поклади взуття в шафу».

Обгрунтування: Старайтеся уникати частки “не”, адже людина гірше сприймає такі вислови, ніж стверджувальні речення. Простіше наголосити на тому, що ви хочете від когось, а не те, що не хочете і чого НЕ варто робити. 

6. «Сьогодні ми повинні йти швидко!»

Не варто казати:«Поспішай!» Або «Ми запізнюємося!»

Чим замінити: «Зараз ми з тобою гоночні машинки на гоночній трасі! А ну, хто може рухатися швидше?!”

Обгрунтування: Діти мають повне право не поспішати, так вони більше навчаться ловити момент та зосереджуватися на цікавих речах. 

7. «Хочеш піти зараз або через десять хвилин?»

Не варто казати: «Пора йти … Вже!»

Чим замінити:  «Хлопці, або ідемо зараз, або ви ще граєтеся 10 хвилин і тоді підемо? »

Обгрунтування: ще раз наголошуємо на тому, що діти будуть самостійними тоді, якщо змалечку їм будуть давати право вибору. Для батьків це не легке завдання, але насправді дуже дієве. Дитина поводиться значно краще, коли має право вибору, а не зобов’язання щось робити. 

8. «Давай додамо цю іграшку в список подарунків на день народження!»

Не варто казати: «Ми не можемо собі цього дозволити» або «Ні, я сказав – НІЯКИХ ІГРАШОК!»

Пошепки

Чим замінити:  «Я обов’язково куплю цю іграшку на твоє день народження»

Обгрунтування: насправді батьки часто мають змогу купити дитині якусь іграшку, але вони розуміють, що вдома є ще гора з таких же і просто не хочуть цього робити. Не говоріть, що у вас не має грошей, краще наголосіть на тому, що купите це на день народження.

9. «Зупинися, видихни, тепер проси».

Не варто казати:«Перестань нити!»

Чим замінити: «Зачекай, давай разом подихаємо, а тоді ти спокійно скажеш, що хочеш».

Обгрунтування: Обов’язково змоделюймо це. В спокійному тоні це потрібно повторювати до тих пір, поки дитина не візьме себе в руки.

10. «Поважай себе і інших».

Не варто казати: «Будь хорошим».

Чим замінити:  «Ти нервуєшся, і я це розумію, однак не забудь, що потрібно поважати себе та інших».

Обгрунтування: у вихованні важливе місце займає конкретика, діти не беруть до уваги загальні фрази, висловлюйтеся чітко і  ясно. 

11. «Працюй в команді».

Не варто казати: «Не командуй!» І «Ніхто не захоче грати з тобою, якщо будеш робити так».

Чим замінити:  «У тебе чудові лідерські якості, вони тобі знадобляться сьогодні. Просто не вказуй друзям, що їм робити, а став їм запитання».

Обгрунтування: Існує тип людей, який прагне до лідерства, і це проявляється ще в дитинстві. Однак дитину варто навчити чесної гри, щоб лідерські прагнення не обмежували інших. 

12. «Мені потрібно, щоб ти …».

Не варто казати: «Припини робити ___» і «Це не нормально для ___».

Чим замінити:  «Мені потрібно, щоб ти гладив собаку м’яко». «Мені потрібно, щоб рухався повільніше, коли ми знаходимося на парковці, тут небезпечно».

Обгрунтування: ваші погрози та інші заяви не будуть дієвими, просто навчіться правильно висловлювати прохання. Так ви зможете краще направляти дитину туди, куди вам дійсно потрібно. 

13. «Поплач, я тобі співчуваю».

Не варто казати: «Не будь дитиною» або «Не плач».

Чим замінити: “Усі люди можуть засмучуватися, я тебе люблю і завжди буду поруч. Ти справишся і зможеш подбати про себе” 

Обгрунтування: в такій ситуації потрібно діяти максимально спокійно, не тисніть на малюка, а навпаки, старайтеся змусити припинити їх хвилюватися. Так дитина буде менше сумувати й покращить самосприйняття.

14. «Як ти подбаєш про себе?»

Не варто казати:  «Зроби це, і все буде добре», «Це не має значення» або «Чому ти завжди засмучуєшся? Візьми печиво».

Чим замінити: «У тебе нормальний стан, просто подумай над тим, що допоможе тобі відчувати себе краще? »

Обгрунтування: В дитини самооцінка формується з дитинства, тому потрібно допомагати їм чесно проживати емоції і сприймати ситуацію об’єктивно. 

15. «Я почекаю, поки ти закінчиш».

Не варто казати: «Дай я зроблю це».

Чим замінити: «Якщо тобі ще треба часу, не переживай, я не поспішаю».

Обгрунтування: Не поспішайте, у вихованні – це найбільша помилка. Дитина буде самостійною, якщо ви дасте їй більше часу на те, щоб зав’язати шнурівки чи прочитати напис. Дайте більше можливостей для спроб. 

Чи згодні Ви з цими правилами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector