15 причин, чому народжувати в 40 — це відмінна ідея

У 35 я вийшла заміж вдруге. У мене вже був старший син 17 років від роду, у нового чоловіка дітей не було. При цьому дітей йому було треба і, якщо можна, швидше — він безповоротно дозрів і хотів немовлятка, може, навіть декількох. Зовсім не відчуваючи себе не придатною для цієї розваги за віком («старородящою», як потім з’ясувалося, прийнято говорити), я вирішила не поспішати, бо хотілося вільного життя, яке якось призабули, поки я «працювала» мамою в перший раз.

Тут якраз син закінчив школу, вступив до інституту, і я була, нарешті, вільна як вітер. Я думала: що за чудо спробувати нині багато іншого, на що у мене раніше не вистачало нахабства! Піти в джазові співачки. Відправитися в навколосвітню подорож. Виїхати в іншу країну. Відкрити свій бізнес. Всі ці чудові можливості, які так заманливо блищать перед батьками, які виростили дитину, ще повними енергії і сил і вже поставили в графі «материнство» жирну галочку.

Дещо дійсно вдалося випробувати: поспівати в групі, змінити професію, відкрити і закрити бізнес, придумати план по переїзду в іншу країну, неабияк помандрувати. Попереду маячила ідея піти в корабельні коки (не жартую!). Перспектива стати мамою програвала в порівнянні з океанськими масштабами, проте існувало ще здоровенне «але» у вигляді чоловіка, який ніяк не хотів передумувати, а навіть навпаки. Ніякого чорного піару про те, що у мене хвора спина, а це все жахливо складно, важко і взагалі назавжди, чоловік, який не працював, ображався. Стан у мене було трохи підвішений, вирішувати нічого не хотілося, як сказати чоловікові суворе «ні» ідей не було. І, мабуть, десь у підсвідомості мені уявлялося: швидше за все і не вийде нічого (хоча робота в напрямку нового батьківства вже щосили велася).

І дійсно, довгий час нічого не виходило. У день, коли я дізналася про те, що вагітна, насамперед мені прийшли в голову дві яскраві думки:  1) нарешті, я з чистою совістю кину дуже перспективну і грошову, але абсолютно мені не підходящу роботу, на якій я тоді працювала ; 2) як добре, що більше не треба нічого робити зі своїм життям — тому що свобода вибору — це, як виявилося, ще й величезна відповідальність. А тут всі вибори (думалося мені тоді) вже зроблені, відмінна розвага на найближчі пару десятків років придумана.

Вагітність протікала просто ідеально: я раптом полюбила себе з новою силою і відчувала себе чудово і гармонійно, як ніколи в житті, чоловік показав якісь нові грані своєї досконалості і взагалі був на сьомому небі. Але все-таки мені було трохи страшно: всі навколо дуже переконливо витріщали очі і говорили з натиском, які ми молодці, як ніби ми здійснюємо казна-який подвиг. Хоча я до сих пір не дуже розумію, в чому ж він полягає.

Результат перевершив всі мої очікування, важить вже 14 кілограм і мирно сопе зараз в своєму ліжечку. Незважаючи на те, що моєму синові вже більше року, здається, я до сих пір не усвідомила масштаб події та іноді дивлюся на себе ніби збоку і думаю: ба, та це ж у мене дитина!

І я подумала: може бути, ви зараз стоїте перед аналогічною дилемою, сумніваєтеся, чи не занадто ви старі, чи вистачить вам сил, може бути більш прийнятним все-таки рушити в навколосвітню подорож та інше, що приходить в голову жінкам в нашій країні, коли вони хоча б трохи старші 35 (а я регулярно стикаюся з тим, що жінки здаються собі вже занадто літніми для нових малюків і в смішні 32 або 34!). І, може бути, вам потрібна підтримка у вашому рішенні. Або просто можливість побачити іншу сторону вашого майбутнього материнства — світлу, радісну, неймовірно щасливу.

Отже, ось моє бачення, чому народжувати в 40 — це відмінна ідея

1. Швидше за все, до 40 років ви відростили досить великий дзен  — заздріть тридцятирічні та інша пузата дрібниця. Дзен — і без того корисна в господарстві річ, а в материнстві просто суперсила.

2. Як тільки ви вже зібралися трохи розслабитися і постаріти, як на тобі: тепер хочеш не хочеш, доведеться залишитися молодою і красивою. Ви ж не хочете, щоб вас приймали за бабусю цього милого хлопчика? Тоді будьте ласкаві докласти зусиль і ввести в щоденний побут спорт, масажі, косметологів та інші різного ступеня приємності процедури. Але це ненадовго, років на 15 всього. А там, дивись, у смак ввійдете і старіти взагалі передумаєте.

3. З великою часткою ймовірності у вас є розкішний набір старших дітей, який дуже зручно використовувати в вихованні свіжого немовляти (посидіти, погуляти, відвезти-привезти). А сама спи-відпочивай!

4. Ви більше не боїтеся погладшати від народження малюка і подальшого грудного вигодовування. Тому що вже сто разів робили це і точно знаєте: вага — величина змінна.

5. Лікарі тепер розмовляють з вами зовсім іншим тоном. Де це чудове звернення на «ти», зауваження про «безголову матір» і цінні поради не зовсім по медичній частині? А немає їх! Тому що від дорослої тітки може і прилетіти.

6. До вас прислухаються інші мами. Адже ви застали дрімучу старовину і взагалі жива легенда, яка доводить, що після 40 теж є життя. А ще скажете щось цікаве, який-небудь милий мем.

7. Фокус «скільки-скільки вам зараз років?», який протягом багатьох років розважав вас зі старшою дитиною (особливо якщо ви народили її досить рано), — знову працює! Тому що маленькі діти дуже молодять. Всі думали, що ви молода мати, юна і трепетна, а ви виявляється зріла й досвідчена дама!

8. Ви дізнаєтеся про своє тіло багато цікавого і будете поважати його з новою силою. Ви-то думали воно вже не те, що було раніше, а воно і вагітність винесло, і родило, і тягає багатокілограмові немовлята — і хоч би хни. Ну, може, і не зовсім хоч би хни, але витримати! А це вам не фунт родзинок, ні …

9. Дитина — відмінна профілактика хвороби Альцгеймера.  Дитина приводить в тонус клітини будь-якого мозку: відтепер і на кілька років — жодного планування, киньте марну бяку. Жонглюємо мікропроміжками вільного часу, переглядаємо пріоритетність справ, радіємо, якщо вдалося хоча б щось. Радіємо, кажу.

10. Все те ж ваше сорокалітнє тіло не дозволить вам перейти розумні межі  і зануритися в материнство з особливим фанатизмом: ніяких багатогодинних заколисувань, перевантаженого хребта і безсонних голодних чергувань над дитиною. Ви відмінно вмієте кликати на допомогу і піклуватися про себе в першу чергу.

11. Ви більше нікуди не поспішаєте від малюка. На круту вечірку, виробничу нараду, на кухню готувати вечерю. Всі круті вечірки ви відвідали ще в минулому десятилітті, виробничі наради тепер відмінно проводять по скайпу в зручний для вас час, а вечерю вміє готувати чоловік. Ви точно знаєте, як швидко він виросте, це маленьке пахуче немовля, і ні на що не проміняєте час поруч з ним. Ви тут і зараз, і нехай весь світ зачекає. І це, до речі, дуже відчуває ваш малюк, розслабляючись і наповнюючись вашим спокоєм.

12. Ваша мама слухає вас і, здається, навіть нарешті вважає дорослою. Прощайте, поради та нотації. Шкода тільки, що їй вже не так легко допомагати вам з онуками.

13. Ви вже не кидаєтеся на батька немовля з криком «дай я, у тебе не так виходить!».  В результаті ваш дорослий чоловік отримує від батьківства чисту радість і повноцінну участь в зміні памперсів, укладанні дитини спати і інших купаннях. А це просто величезний внесок в подальшу дружбу малюка і тата (а також мами і тата).

14. Рівень вашої тривожності значно впав порівняно з вами ж на 10-15-20 років тому. Це дуже корисно для вашого малюка: ви в змозі приймати зважені рішення, не впадати з кожного приводу в паніку, аналізувати інформацію і джерела її надходження. А також загартовувати, обливати водою, одягати значно холодніше, ніж всіх інших дітей, подорожувати разом там, де не ступала нога людини, і ще багато такого, від чого в минулому житті у вас би неодмінно стався інфаркт.

15. Ви з чоловіком неймовірно радієте цій дитині! Вона прийшла у ваше життя виключно для задоволення, всі інші гештальти у вас давно закриті, ви можете любити її, ні на що не відволікаючись. І ця любов немов відкриває якісь нові додаткові джерела енергії, наповнює величезною силою, допомагає пережити будь-які безсонні ночі, будь-які труднощі, які, зрозуміло зустрінуться вам на шляху — все це тлін, в порівнянні з хитрою пикою малюка, усміхненого вам вранці.

Насправді, бути сорокарічним — це дуже здорово! Ви ж не дарма провели останні 40 років, і у вас в рукаві ціла колода козирів, які допомагають вам не тільки справлятися з життям, а й отримувати від нього задоволення: ви пережили багато стресів і вмієте з ними стикатися, мінімізуючи збиток, ви знаєте прийоми самозахисту і можете вибудувати комфортний простір навколо, ви прийняли власну недосконалість і перемогли перфекціонізм, ви знаєте, як порадувати себе, і робите це регулярно, навколо вас сформувалася та команда, яка дає вам підтримку і любов, а ще ви володієте цілою купою  інструментів, навичок і знань, у вас величезні запаси енергії і волі, які просто жадають нового застосування. І навіть якщо іноді вам здається, що все перераховане вище кудись розсмокталося крізь пальці, і життя повернулося до вас не найпривабливішим своїм боком, ми ж з вами знаємо, що це тимчасово, правда? Так ви просто створені для того, щоб стати відмінною мамою!

Загалом, я вважаю, вам зовсім нема чого боятися, вперед!

Автор: Марта Здановська 

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: