15 простих способів показати своїм дітям, що ви їх любите

Усі ми знаємо, що вчинки говорять набагато більше, ніж прості слова, але продовжуємо це ігнорувати. Особливо це стосується батьків, діти яких часто можуть відчувати брак уваги. 

Без сумніву, усі ми любимо власних дітей, для нас вони є найкращими, справжнім скарбом. Це безкорисна та беззастережна любов, яка у цьому світі є справжнім промінчиком світла. Все, що потрібно батькам — це знати, що їхнім дітям нічого не загрожує. 

Але сьогодні ми з вами ділимося способами, які продемонструють вашу любов в тисячі разів краще, ніж слова: 

1. Дивіться їм в очі.

Діти часто приходять до батьків і хочуть поділитися власними емоціями, однак батьки часто ігнорують це, адже у них багато власних справ. Не слід так робити. Приділіть декілька хвилин дитині. Сфокусуйтеся на малюку, краще присядьте, щоб бути з дитиною на одному рівні та дивіться в очі. Дитина тоді на підсвідому рівні зрозуміє свою важливість для вас. 

2. Використовуйте дотики.

Дотики повинні бути важливим компонентом ваших стосунків: саме під час обіймів поцілунків людина відчуває себе захищеною. Це буде заспокоювати вашу дитину. 

3. Робіть компліменти.

Потрібно хвалити дитину протягом дня, але потрібно вміти робити правильні компліменти. Якщо ви хочете похвалити дитину, будьте конкретні. Якщо малеча прибрала за собою іграшки, не просто похваліть її, а скажіть за що. Тоді в дитини буде більше охоти щось робити хорошого.

4. Дякуйте.

Дитина також потребує простих слів вдячності. Просто кажіть “дякую” за слухняність, за добре діло, за вибачення.

5. Читайте разом книги.

Читання книг — це чудове заняття, поєднуєте хороше з корисним. Читання чудово буде розвивати уяву та пам’ять дитини. А ще з часом просіть її переказати прочитане. Обговорюйте все. 

6. Зробіть час перед сном особливим.

Перед сном слід розпитати дитину, як у неї пройшов день, чим він їй запам’ятався, що їй сподобалося, а що засмутила. Нехай це буде вашим особливим ритуалом перед сном. Діти будуть розуміти, що можуть ділитися з вами усім, і будуть відкриті з вами у старшому віці. 

7. Проводьте хоча б кілька хвилин наодинці.

Особливо це потрібно робити, якщо у вас багато дітей. Кожен з них має відчувати свою особливість та індивідуальність. Говоріть з кожною дитиною окремо, щоб ваші стосунки мали власний простір.

8. Готуйте разом.

Таке “доросле” заняття змушує дітей почуватися особливими і важливими. Багато матерів відмовляються від цього, адже це набагато важче, ніж готувати самій. Проте така праця обов’язково винагородиться в майбутньому. Дитина змалечку буде розуміти, що вона теж має якісь обов’язки.

9. Навчайте.

Діти повинні щодня освоювати нові навички. Розповідайте про динозаврів, невідомих тварин. Дитячі енциклопедії вам у цьому допоможуть. Повсюди є можливості навчити дитину чому новому. 

10. Робіть щось незвичайне.

Коли ви часто в певній ситуації говорите «ні», може, іноді варто спробувати сказати «так»? Якщо ви забороняєте дітям лягати до вас на ліжко, то робіть виключення у вихідний день. Або якщо не даєте їм шкідливих солодощів, зробіть домашні і пригощайте їх інколи. Такі сюрпризи будуть ощасливлювати ваших дітей.

11. Не будьте байдужими.

Не знецінюйте дитячі проблеми і не ставтеся до них з байдужістю. Для них це дійсно важливо. Проявляйте цікавість, коли приходите додому, демонструйте свою радість і говоріть, як ви сумуєте за ними. 

12. Грайтеся разом.

Веселіться і займайтеся будь-якою творчістю, адже таке проведення часу – відмінний і простий спосіб налагодити контакт один з одним і встановити більш тісний зв’язок.

Що б ви ще додали до цього списку?

U2
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: