15 ранніх, але чітких ознак обдарованої дитини

Відомо, що інтелект виміряти досить складно.

Вчителі вважали Томаса Едісона і Альберта Ейнштейна тугодумами, хоча вони, однозначно, були обдарованими.

Національна асоціація обдарованих дітей США визначає обдарованість як «здатність, що значно перевищує середньостатистичну норму для певного віку». Дитина може бути обдарованою в одній або в декількох сферах:

  • Художній;
  • Творчій;
  • Інтелектуальній;
  • Лідерській;
  • Академічній (мови, математика або природні науки).

За даними Національної асоціації,

«Обдаровані діти вже знають близько 60% програми дитячого садка в найперший день занять».

Важливо розуміти, що обдаровані діти не просто розумні.

Згадайте найбільших новаторів в історії — Да Вінчі, Тесла, Белл, Едісон, Гейтс, Джобс. Ці люди були тими, кого ми зараз називаємо «обдарованими». Варто зазначити, що не всі з них могли похвалитися хорошими оцінками в школі.

Багато обдарованих дітей живуть для того, щоб втілити свої ідеї в життя. Коли щось (наприклад, шкільний предмет) привертає їхню увагу, обдаровані діти хочуть не тільки вчитися, а й застосовувати отримані знання на практиці.

Ось 15 ознак обдарованих дітей:

1. Вони говорять, як викладачі.

Обдаровані діти засвоюють знання набагато швидше, ніж середньостатистичні. Освоювати мовні навички їм також простіше. У обдарованих дітей великий словниковий запас, і вони можуть використовувати в мові складні пропозиції.

2. Вони помічають послідовності.

Уміння вивчення послідовностей (наприклад, пазлів або часу, коли мама приходить додому) досить рідко розвинене у маленьких дітей. Якщо, звичайно, ваша дитина не належить до обдарованих.

3. Вони багато читають.

Обдаровані діти неймовірно допитливі. Щоб задовольнити свою цікавість, їм потрібно прочитати кожну книгу, яка потрапляє їм в руки. Ця особливість найбільш яскраво проявляється, якщо дитину щось сильно зацікавить.

4. Вони неймовірно талановиті.

Обдарованість — ще одне слово для видатного таланту. Деякі діти від природи талановиті в спорті, науці або мистецтві. Видатний талант — це явна ознака обдарованої дитини.

5. Вони вважають за краще спілкування з дорослими і дітьми старшого віку.

Обдарованим дітям в силу їх високо розвинених розумових здібностей нецікаво спілкуватися з однолітками. Вони їх не розуміють, або ж обдарованим дітям з ними просто нудно. Тому вони будуть намагатися спілкуватися з дітьми старшого віку, вчителями і дорослими.

6. Вони неймовірно зосереджені.

Тут варто дещо додати: більшість обдарованих дітей має видатну здатність зосереджуватися на тому, що їх цікавить. На нудному уроці обдарована дитина втратить цю здатність. Через це помилково можна вирішити, що у дитини погано виходить зосереджуватися.

7. Вони не по роках зрілі.

Якщо ваша дитина обдарована, ви можете помітити, що вона висловлює незадоволення щодо витівок однолітків. Обдаровані діти зазвичай не схильні до витівок і пустощів.

8. Вони оригінальні.

Обдаровані діти також мають навички вирішення проблем. Такі діти не тільки по-іншому підходять до повсякденних проблем, але і можуть придумати спосіб поліпшити що-небудь.

9. Вони — лідери.

Завдяки своїй зрілості, а також вмінню вирішувати проблеми і мислити нестандартно, з обдарованих дітей виходять хороші лідери. Звичайно, ці лідерські якості найбільш яскраво проявляються, коли дитина буде перебувати у відповідній обстановці.

10. Їм не потрібно вказувати правильний напрямок.

Тоді як іншим дітям потрібно, щоб батьки або вчителі говорили їм, як правильно щось робити, обдаровані діти відразу ж беруться за справу і вже потім ставлять запитання. Або ж взагалі їх не ставлять, якщо їм вдається самим у всьому розібратися.

11. Вони сповнені сил.

Зверніть увагу, що розумні і обдаровані діти дуже швидко розмовляють. Це відбувається тому, що вони намагаються (безуспішно!) зробити так, щоб слова встигали за думками.

12. Їм потрібно проводити час на самоті.

Як і більшості дітей, обдарованим подобається проводити час з іншими людьми. Проте самотність дозволяє їм залишитися наодинці зі своїми думками і розвивати свою креативність. Обдарованим дітям подобається в самоті читати, писати і малювати.

13. Вони люблять природу.

Деякі обдаровані діти, особливо ті, у кого високо розвинені творчі здібності, люблять красиві види і звуки природи. Їх допитливість найбільше проявляється на природі.

14. Їм іноді не вдається реалізувати свій потенціал.

Розумні і обдаровані діти витрачають майже всю свою розумову енергію на те, що їм цікаво. Обдаровані діти іноді не можуть реалізувати всі свої можливості через неуважність, недбалість або за звичайної нудьги.

15. Їм цікаво вчитися.

Обдарованим дітям настільки подобається вчитися, що це стає їх хобі. Завдяки своїм розумовим здібностям і потягу до знань дитина може навіть розділяти інтереси однолітків.

А вам зустрічалися такі діти?

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: