16 приголомшливих речей в Китаї, яких нам не зрозуміти

І як вони там живуть взагалі!

Багато туристів в Китаї переживають справжній шок, і причин тому багато. Спосіб життя і традиції китайців дуже сильно відрізняються від нашого побуту.

Про те, що дивного ви побачите в Китаї, і чому тут не варто дивуватися, ми розповімо в цій статті.

1) «Оренда дівчат» в Китаї: бізнес, побудований на самоті.

Розмови про те, що вже пора завести сім’ю, лякають молодь не тільки в нас. Як відповідь на це в Китаї з’явилася ціла індустрія «партнерів напрокат».

На спеціальних сайтах можна знайти людей, згодних зіграти роль хлопця чи дівчини клієнта перед його батьками.

2) Маски-купальники «Face-kinis».

У той час як безліч людей на Заході йдуть на пляж, щоб засмагнути, китайські жінки навпаки намагаються цього уникнути. У Китаї бліда шкіра символізує красу і багатство.

А засмагла, навпаки, говорить про важку ручну працю і бідність. Через страх засмагнути багато людей крім маски надягають ще й купальний костюм з довгими рукавами, щоб максимально захистити себе від сонця.

3) Китайці плюються і сякаються.

Китайці плюються і сякаються прямо на підлогу, туди ж скидають серветки і недоїдки, чвакають і відригують під час їжі і при цьому кричать на все горло. Мабуть, вони вважають, що чим голосніше говориш, тим переконливіше це звучить.

Підлога, особливо поза власного житла, вважається у китайця символом бруду. Тому відхаркування, плювки і сякання на вулиці є звичайною справою.

4) Телевізори в туалетах.

У Китаї в легендарному буддійському Шаолінському монастирі встановлені нові туалетні кімнати, обладнані за останнім словом техніки.

Зокрема, в туалетах є телевізори з екранами. Розкішними вбиральнями можуть користуватися як монахи, так і туристи.

5) Чайові в ресторані.

У Китаї з чайовими дуже складно. В одному місті, наприклад в Гонконзі і Макао, дати «на чай» офіціантові — добра справа, в інших же — краще не давати, якщо не хочете їх образити.

Втім, в закладах, які обслуговують іноземних туристів ніхто проти чайових заперечувати не буде.

6) Гаряча питна вода.

Поки європейці рятуються від спеки охолодженою газованою мінералкою, а вранці насолоджуються запашною кавою, китайці п’ють звичайну гарячу воду.

У Китаї батьки з дитинства привчають малюків до національного «теплого вживання води». Китайці впевнені, що щоденне вживання гарячої води допомагає запобігти безлічі хвороб.

7) Китайці — народ, який вражає своєю винахідливістю.

Життя людей в країнах Азії завжди було загадкою для жителів Заходу. Багато їх дій і вчинків незрозумілі і непояснені, проте, для них це — звичайна повсякденність.

Фан Шуюну за 50, але він добирається до роботи вплав — точніше, стоячи на колоді і балансуючи бамбуковою палицею.

8) Відвідування ресторану — це культурний код.

Спільне відвідування ресторану є в Китаї найважливішою частиною ділової етики незалежно від того, приїхали ви з діловим візитом або просто зустріли старих друзів.

Витоки цього звичаю лежать в глибинах китайської традиції, коли нагодувати гостя, вважалося обов’язковим проявом ввічливості. 

9) Не можна дарувати годинники, парасолі, вентилятори і склянки.

Це пов’язано з китайською мовою, яка переповнена омофонами. Годинники співзвучні з 送终 sòngzhōng — готувати рідну людину до поховання; проводжати в останню путь. Парасолька — 散 sàn, sǎn розходитися. Склянка — 悲 bēi сумувати і оплакувати

10) Відвідавши цвинтар — протягом ста днів не можна ходити на дні народження.

І навпаки, протягом ста днів після дня народження не варто відвідувати кладовище. Сто днів — сакральне число для китайців. Саме сто днів не можна виносити новонародженого на вулицю.

11) Обов’язково тримати в теплі живіт, особливо маленьким діткам.

Перше, що замерзає — це живіт. Холодний живіт призводить до хвороб. Діткам надягають спеціальні «начеревники». У нас ноги тримають в теплі, а в Китаї — живіт.

12) М’ясна вода.

У компанії Liquid Innovations вважають, що ніщо так не втамовує голод і не підвищує життєвий тонус, як м’ясна страва. Але для того, щоб з’їсти м’ясну страву необхідний час і місце!

Інновація від Liquid Innovations дозволить перекусити швидко, не втрачаючи зайвого часу. Це MeatWater (м’ясна вода) — вітамінізована, збагачена протеїном вода зі смаком і запахом м’яса.

13) Яйця. Не курячі.

Качині, страусині, зміїні, жаб’ячі … Напевно, для китайця, який звик до такої різноманітності, західна кухня здається дуже бідною — тільки курячі та перепелині яйця, нема з чого вибирати!

14) Гранульована яловичина.

Ці крихітні м’ясні кульки дуже гострі, дуже пряні, а на вигляд — як цукерки, і запаковані в яскраві фантики. Туристи іноді плутають.

Але не тільки жахливі дивини продаються в китайських супермаркетах! Зустрічаються і цілком милі штучки.

15) Будинки без вікон.

У провінції Шаньдун з’явилися будівлі, у яких на «глухих» стінах намальовані вікна. Зовні здається, що в будівлі багато вікон, але насправді багато з них фальшиві

Міські чиновники стверджують, що все це зроблено тільки з естетичних міркувань. «Муляжі» зроблені тільки на тих стінах будинку, за якими знаходяться шахти ліфтів.

16) Потрапили в китайську в’язницю? Не біда!

У Китаї засуджений може найняти людину, щоб вона посиділа замість нього у в’язниці. Заміна засуджених була частиною китайської культури протягом багатьох століть.

Уже в 1899 році Ернест Алебастер, вчений в сфері китайського кримінального права, писав, що суди забороняють злочинцям шукати собі дублерів, але такі речі не рідкість.

Які з цих фактів стали для вас відкриттям?

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: