18 корисних фактів, які можуть допомогти вам врятувати чиєсь життя

Ми живемо у постійному русі, тож кожної миті наше життя може бути під загрозою, навіть якщо ми цього не усвідомлюємо. 

Щодня ми наражаємося на небезпеку, бо часом навіть буденні речі можуть обернутися для нас неабиякою неприємністю.

Сьогодні ми назвемо вам 18 корисних фактів, що допоможуть вберегтися від загроз у найнеочікуваніший момент.  

1. Потяги

Потяги рухаються за допомогою електротяги. Сама електрика може бути розташований прямо під платформою. Ясна річ, що за правилами безпеки, поверхня, на якій стоять люди, вкрита спеціальним кожухом. Однак це тільки зменшує ризик, але не гарантує вам 100%-вої безпеки. Не наближайтеся до подібних місць. З таким краще не жартувати.

Також, якщо ви помітите, що хтось впав із платформи й намагається вилізти на ділянку, під якою проходить електрика. Ні в якому разі не можна подавати цій людині руку. Рятівника, як і жертву, може чекати удар струмом. Замість цього викличте рятувальну службу і попросіть людину якомога довше залишатися нерухомим. Також хорошим варіантом буде бігти у протилежну сторону, розмахуючи руками, щоб машиніст вас побачив і встиг загальмувати.

2. Вода

Якщо вам не поталанило впасти у водойму без навичок плавання, навіть не намагайтеся плисти. Це тільки ускладнить ситуацію й забере у вас сили, кисень та час. І до того ж добряче дезорієнтує. У цьому важливо розмірено дихати і намагатися залишатися на поверхні.

Ляжте на спину, розслабитеся і трохи відкиньте голову назад. Так ви зможете затриматися на поверхні водяного плеса трохи довше. І постарайтеся позбутися важких чи масивних частин одягу, які тягтимуть вас на дно.

3. Охолодження

Якщо ви впали у холодну воду, то спершу діємо за звичною схемою: не намагаємося плисти і пам’ятаємо про розмірене дихання. Тут із цим буде складніше. Крижана вода звужує кровоносні судини і примушує серце битися швидше. Через це дихати стає дуже важко. Тож якщо ви ще й борсатися почнете, то шанси на порятунок дуже малі.Контролюйте дихання і дозвольте організмові звикнути до низької температури. За можливості кличте на допомогу.

4. Ефект червоних очей

При використанні спалаху на фотографіях  у нас часто засвічуються очі. Так ми отримуємо ефект червоних очей. Тих, хто цього жахається, поспішаємо запевнити: це норма. Часом ми можемо отримувати й інші кольори: жовтий, білий і навіть чорний. Якщо таке відхилення у вас постійне і майже на кожному фото очі дають подібні відтінки, то це може свідчити про певні відхилення зору. У такому випадку слід звертатися до спеціаліста.

5. Рятувальний молоток

У будь-якому транспорті завжди повинен бути спеціальний рятувальний молоток. Його перевага у вбудованому лезі, завдяки якому можна з легкістю розбити навіть найміцніше скло. Це неабияк знадобиться вам під час ДТП. Також гостра поверхня молотка дозволить перерізати ремінь безпеки у випадку, якщо той не піддаватиметься просто так.

6. Басейни

Якщо, зайшовши у воду, ви відчули поколювання в м’язах, тоді не слід продовжувати занурення. Це перша ознака того, що вода знаходиться під напругою.

Якщо таке трапилося з кимось із ваших знайомих, доки ви перебували на суші, не намагайтеся подати руку людині, яка плаває в басейні, якщо не хочете, щоб вас обох вдарило струмом.

7. Літак

Думаєте, що в літаку немає безпечних місць. Частково це так. Жоден закаулок не врятує вас, якщо літак почне падати, але все ж … Якщо поглянути на статистику, то значно більше шансів вижити у тих, хто сидить у хвостовій частині літака. А найнебезпечнішою залишаються саме середня частина салону. 

Airbus отримав за три дні понад 270 замовлень на нову модель літака A321XLR  надвеликої дальності | Mind.ua

8. Непритомність

Не потрібно бити непритомну людину по обличчі. Це абсолютно нічим їй не допоможе. Також не слід підіймати її або саджати. Краще просто підняти ноги постраждалого, щоб кров прилила до голови, розслабити верхні ґудзики і трохи почекати. За цей час можна викликати швидку або покликати когось на допомогу.

9. Ліфт

Не слід намагатися відчинити двері самотужки у ліфті, який раптово зупинився. У будь-який момент механізм може знову запуститися, і ви ризикуєте залишитися без однієї із кінцівок. Краще зв’яжіться з диспетчерами і почекайте на допомогу.

10. Автомобіль

Не варто класти ноги на передню панель автомобіля. У такому випадку можуть спрацювати подушки безпеки, що з неабиякою силою вдарять по ваших кінцівка. А це своєю чергою призведе до сумних наслідків. 

11. Лінія електропередачі

Якщо ви помітили аварію на лінії електропередач, не тікайте з місця події. Ступивши у подібну зону, вам слід зупинитися, поставити ноги разом і тільки тоді відстрибнути вбік. Ще один безпечний варіант – гусячий крок. Інакше ви ризикуєте отримати удар струмом.

12. Провід під напругою впав на автомобіль

У такому випадку не намагайтеся вибратися з авто. За можливості зателефонуйте рятувальникам і дочекайтеся  допомоги. Якщо все ж таки покинути машину необхідно, зробіть це так, щоб не торкнутися одночасно машини і землі. Також не намагайтеся допомогти вийти з автомобіля іншим пасажирам, торкаючись до них.

Дешеві автомобілі в Україні: топ-20 бюджетних моделей 2020 - Главком

13. Душові

Подібні ви нерідко зустрічали у жарких країнах біля басейнів. Найчастіше ми використовуємо їх, щоб помитися після купання. Втім, їхнє призначення зовсім інше. Сполоснутися слід перед зануренням у водойму. Так ви нівелюєте різницю в температурах і організм швидше звикне до різкого перепаду.

14. Перехід

Якщо вам потрібно перейти дорогу вночі на неосвітленій ділянці, краще ввімкніть ліхтарик на своєму телефоні. Так вас точно побачить водій авто і встигне вчасно загальмувати.

15. Смуги на дорозі

Вони зроблені зі спеціальної сітловідбивальної фарби, яка, на жаль, стає дуже слизькою при контакті з рідинами. Отже, вам слід бути дуже уважними на узбіччях чи на переході у дощову погоду. Тим більше якщо ваша пристрасть – мотоцикли.

16. Пластикові ємності

Не всі із них можна використовувати повторно. Хоч ми й нерідко цим грішимо. Мало хто звертає увагу на трикутні значки з цифрами, якими позначають ці упаковування. Саме ці маленькі детальки й показують, які місткості можна використати ще раз, а з якими краще розпрощатися назавжди. Варто уникати маркувань «6 PS» і «7 O», оскільки ці види пластика містять отруйні речовини.

17. Не ведіться на те, чим вас пригощають незнайомці

Якщо незнайомець запропонував вам напій, а його смак віддає солонуватістю, то краще відмовтеся від такого щиросердного жесту. Ймовірно, що напій містить заборонену речовину. 

18. Якщо вас захитує

Якщо вас почало нудити, то не слід стримувати блювоту. Інакше вона може потрапити в дихальні шляхи й перекрити вам постачання кисню. Забудьте про пристойність і подумайте про власне життя.

Які із фактів уже були вам відомі?

А які здивували вас найбільше?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector