18 правил етикету, які соромно не знати

Правила, як відомо, створені для того, щоб їх порушувати. Однак є й такі, які все ж слід дотримуватися. Наприклад, етикет.

Особливо, якщо йдеться не про звичні посиденьки в комфортному сімейному колі, а про світський захід. Сьогодні ми з вами ділимося основними та базовими правилами етикету, які не дадуть вам осоромитися на корпоративах чи інших заходах. 

1. В гості варто приходити лише на запрошення інших, або ж обов’язково попередити про візит за допомогою дзвінка. Не ставте господарів дому в неприємне становище. 

2. Не залишайте парасолю розкритою ні в гостях, ні в інших приміщеннях. 

3. Ніколи не викладайте не стіл особисті речі: ключі, гаманці, окуляри, рукавички та іншу фурнітуру. Це ж стосується у смартфону. Зараз дуже поширене явище, коли співрозмовник під час трапези постійно сидить в соціальних мережах. Це може образити.

4. Поліетиленові пакети можна використовувати лише після походу в магазин. Це ж стосується і паперових фірмових пакетів. Не використовуйте їх для носіння особистих предметів. 

5. Умовності на те й умовності, що грань між дозволеним і табу часом тонка і невідчутна. Чоловік, який несе жінку на руках, викликає захоплення, тоді як чоловік, що носить жіночу сумочку, заслуговує конфіскації майна Але, дійсно, свою сумку жінка повинна носити сама. 

6. Домашній одяг – це не піжама чи халат, а зручні штани та кофта, які мають мати пристойний вигляд. 

7. Перед тим, як заходити в кімнату дитини, не забувайте стукати. 

8. Згідно з етикетом, в приміщенні жінці дозволяється не знімати капелюх та рукавички, але це не стосується шапки та рукавиць.

9.  В міжнародному протоколі вказано, що максимальна кількість прикрас на жінці не повинна перевищувати 13 предметів. Поверх рукавичок можна одягати браслет, а от кільця ні.

І ще тут діє одне правило: чим темніше на вулиці, тим дорожчі прикраси. 

Пошепки

10. Якщо чоловік запрошує даму в ресторан та промовляє «Запрошую тебе повечеряти»  це апріорі значить «Я оплачую». Якщо ж ви чуєте розслаблено-доброзичливе «А сходімо в ресторан», це означає, що кожен платить сам за себе.

11. В ліфт першим завжди заходить чоловік, а от виходить першим той, хто ближче до дверей.

12. Найбезпечнішим та найпрестижнішим місцем в автомобілі вважається позаду водія, саме тут повинна сидіти жінка, або ж почесний гість.

13. Не варто привселюдно говорити, що ви на дієті і ще через це відмовлятися від страви. Це не культурно. Те ж саме стосується алкоголю. Ви можете не пити, а пригубити. 

14. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Правила старомодне, але суть можна вловити. Отже, що не слід обговорювати з іншими: вік, багатство, щілини в будинку, молитву, склад ліків, любовний зв’язок, подарунки, шану і безчестя. 

15. В етикеті існує правило згідно з яким, до усіх людей старше 12-річного віку слід звертатися на “Ви”. Також не допускається звертатися на «ти» офіціантам або шоферам. 

16. Обговорювати відсутніх, тобто, попросту пліткувати, неприпустимо. Найгірше, коли жінка чи чоловік починають принижувати свого партнера за столом. 

17. Якщо ви в кіно чи театрі, то до своїх місць слід іти лише обличчям до інших сидячих. А ще першими при цьому зазвичай ідуть чоловіки. 

18. Двічі не просять вибачення. Якщо ви винні, то дійсно потрібно попросити пробачення. Але якщо ви не отримали відповіді, то не варто принижуватися. 

Ви знали про ці правила?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector