18 правил етикету, які соромно не знати

1. Ніколи не приходьте в гості без дзвінка. Якщо вас провідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті і бігудях.

Одна британська леді говорила, що при появі непроханих гостей вона завжди одягає туфлі, капелюшок і бере парасольку. Якщо людина їй приємна, вона вигукне: «Ах, як вдало, я тільки що прийшла!». Якщо неприємна: «Ах, як жаль, я повинна йти».

2. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані — ні в офісі, ні в гостях. Її потрібно скласти і поставити в спеціальну підставку або повісити.

3. Сумку можна ставити на коліна або на свій стілець. Маленьку ошатну сумочку-клатч можна покласти на стіл, об’ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто подають в ресторанах). Портфель ставлять на підлогу.

4. Целофанові пакети допустимі тільки після повернення з супермаркету, також як і паперові фірмові пакети з бутиків. Носити їх потім з собою в якості сумки — жлобство.

5. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку. І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.

6. Домашній одяг — це штани і светр, які мають бути зручними і мати пристойний вигляд. Халат і піжама призначені, щоб вранці дійти до ванної, а ввечері — з ванної в спальню.

7. З того моменту, як дитина поселяється в окремій кімнаті, навчіться стукати, заходячи до неї. Тоді і вона буде чинити так само, перш ніж увійти в вашу спальню.

8. Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці.

9. Загальна кількість прикрас з міжнародного протоколу не повинна перевищувати 13 предметів, причому сюди включаються ювелірні гудзики. Поверх рукавичок не вдягають кільце, але браслет дозволяється.

Чим темніше на вулиці, тим дорожчі прикраси. Діаманти раніше вважалися прикрасою для вечора і заміжніх дам, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-гвоздики з діамантом близько 0,25 карат цілком доречні.

10. Правила оплати замовлення в ресторані: якщо ви вимовляєте фразу «Я вас запрошую», — це означає, ви платите. Якщо жінка запрошує ділового партнера в ресторан, платить вона.

Інше формулювання: «А давайте сходимо в ресторан», — в цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.

11. Чоловік завжди першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.

12. В автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за його спиною.

Однак, де б жінка не сиділа, чоловік повинен відкрити перед нею дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок: «У бізнесі немає жінок і чоловіків».

13. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті — поганий тон. Тим більше не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем. Не варто повідомляти всім, чому вам не можна пити. Попросіть келих білого сухого вина. 

14. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Недоречне запитання: «Боже, яке плаття! Скільки ви заплатили?». Як реагувати? Мило посміхніться: «Це подарунок!». Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: «Я не хотіла б про це говорити».

15. До кожної людини, яка досягла 12 років, рекомендується звертатися на «ви». Огидно чути, коли люди говорять «ти» офіціантам або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви», на «ти» — тільки наодинці. Виняток — якщо ви однолітки або близькі друзі.

Як реагувати, якщо співрозмовник завзято «тикає» вам? Спочатку перепитайте: «Вибачте, ви до мене звертаєтеся?». Інакше-нейтральний потиск плечима: «Вибачте, але ми не переходили на «ти».

16. Обговорювати відсутніх, тобто, попросту пліткувати, неприпустимо. Недозволено говорити погано про близьких, зокрема обговорювати чоловіків, як це у нас прийнято. Якщо чоловік поганий — чому ти з ним не розведешся? І точно також недозволено з презирством, з гримасою говорити про рідну країну. «У цій країні всі жлоби …» — в такому випадку Ви теж ставитеся до цього розряду людей.

17. Прийшовши в кіно, театр, на концерт йти до своїх місць слід тільки обличчям до сидячих. Першим проходить чоловік.

18. Дев’ять речей слід тримати в таємниці: вік, багатство, щілину в будинку, молитву, склад ліків, любовний зв’язок, подарунок, шана і безчестя.

І наостанок — Джек Ніколсон про правила хорошого тону:

«Я ДУЖЕ шанобливо ставлюся ДО ПРАВИЛ хорошого тону. ЯК ПЕРЕДАТИ ТАРІЛКУ. НЕ кричати З ОДНІЄЇ КІМНАТИ В ІНШУ. НЕ відчиняти зачинені двері без стуку. ПРОПУСКАТИ ВПЕРЕД даму. МЕТА ВСІХ цих численних ПРОСТИХ ПРАВИЛ — ЗРОБИТИ ЖИТТЯ КРАЩИМ. МИ НЕ МОЖЕМО ЖИТИ В СТАНІ ХРОНІЧНОЇ ВІЙНИ З БАТЬКАМИ — ЦЕ НЕРОЗУМНО. Я РЕТЕЛЬНО стежу за своїми манерами. ЦЕ НЕ ЯКАСЬ АБСТРАКЦІЯ. Це всім зрозуміла МОВА взаємної ПОШАНИ».

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: