20 хвилин в день – і твоє тіло не впізнати! 13 корисних вправ, що творять дива з організмом жінки

Нещодавно мене дуже зацікавила книга, що розповідає про метод японського цілителя, якому вдалося зцілити себе самостійно. Називається вона «Система здоров’я Кацудзо Ніші», автору поставили страшний діагноз ще в юності, спершу він змирився з тим, що може скоро покинути цей світ, але згодом розпочав справжню боротьбу за життя. Йому це дійсно вдалося, попри те, що лікарі не давали взагалі ніяких надій. Чоловік зцілив себе, а його життя було щасливим та довгим. 

Кацудзо Ніші продовжував протягом життя працювати над своїм тілом, він удосконалював розроблену систему оздоровлення, а потім ще й видав власну книгу. Загалом він зібрав найпопулярніші та найефективніші практики з цього світу – тут і мудрість давньогрецької і староєгипетської медицини, а ще можна ознайомитися і з тибетськими, і китайськими практиками, є елементи йоги, пілатесу. Окрім вправ, Ніші намагається донести людям, що потрібно змінювати свій спосіб життя, це і правильне харчування, режим сну, мислення та ставлення до проблем. 

Мене завжди цікавили такі різноманітні напрямки нетрадиційної медицини, однак практика Кацудзо Ніші є дійсно унікальною, адже вона вже врятувала життя принаймні автору. Першим кроком до оздоровлення є вправи, які потрібно виконувати щодня. Вони покращують циркуляцію крові, лімфообіг, відновлюють та зцілюють організм, незамінні для жінок.

Ще хотіла б наголосити на тому, що саме японські жінки вважаються довгожителями планети і тримають цей рекорд вже протягом 25 років. До того ж вони завжди доглянуті, в гарній фізичній формі, енергійні та бадьорі. Так чом би і нам не спробувати?

Тим паче, що для виконання цих вправ достатньо виділяти щодня лише по 20 хвилин. Найефективнішими та найпопулярнішими вправами ділимося сьогодні з вами. Старайтеся виконувати їх в ранковий час, оскільки тоді отримаєте максимум користі, а прилив бадьорості зарядить вас енергією на весь день. А от перед сном краще уникати фізичного навантаження. 

Перед виконанням вправ одягніть комфортний одяг, який не буде заважати. Вмийтеся холодною водою, посміхніться – і можете приступати до першої вправи.

– Вправа 1 –

Ляжте на рівну поверхню, на спину, руки розставте в сторони, слідкуйте при цьому за диханням. Праву ногу зігніть в коліні, а ліву – натягніть прямо, немов струну. Тепер виконуйте скручування в протилежну сторону, так, щоб стопа, гомілка та коліно прямої ноги були притиснуті до підлоги. Зігнуту в коліні ногу перекотіть на інший бік, тягніться нею також до підлоги, але не відривайте плечі та лопатки. Щокою тягніться до підлоги. Затриматися в такому положені на 15 секунд, а потім розслабити тіло. Виконувати спершу 5 разів, а потім збільшити до 10 на кожну сторону.

Така вправа є дуже корисною, оскільки покращує постання крові до хребців хребта, дисків, сприяє гнучкості тіла, а ще розтягує сідничні м’язи. 

– Вправа 2 –

Знову ж таки лягаємо на спину на рівну поверхню, згинаємо ноги в колінах, руки розташовуємо вздовж тіла долонями вниз. Коліна мають бути розташовані на відстані 30 см один від одного. Тепер слід плавно підіймати сідниці вгору, при цьому відриваючи від підлоги по черзі поясницю, кожен хребець до тих пір, поки не будете лежати лише на лопатках. Затримуємося в такому положенні на 5 секунд, й починаємо повільно опускати спину на підлогу, далі – поясницю, і на кінець – сідниці. Рухи повинні бути плавними та повільними, слідкуйте за диханням. Повторити вправу 5 разів. 

– Вправа 3 –

Тепер слід лягти на живіт, руки витягнути перед собою, ноги розставити на відстані 15 см. Підіймайте праву руку й ліву ногу разом з корпусом тіла, потім повторіть на ліву руку й праву ногу. При цьому напружуйте  м’язи сідниць, витягніть пальці ніг. У верхній точці слід затриматися на 5 секунд, потім розслабитися. На кожну ногу слід повторити 25 разів. 

– Вправа 4 –

З цього положення тепер потрібно підіймати і руки, і ноги одночасно. Затримайтеся у верхній точці на декілька секунд. Повторити 25 разів. Ноги повинні знаходитися на висоті 15 см від підлоги.

– Вправа 5 –

Тепер потрібно зробити упор на прямі руки та коліна, як зображено на картинці. На видиху максимально округляємо спину, опускаємо голову, розслаблюємо шию, а от м’язи пресу навпаки мають бути напружені. Потім повільно починаємо прогинати спину в інший бік, напружуються м’язи поясниці, лопаток, а прес – розслаблений. Повторити 10 разів, слідкувати за диханням. 

– Вправа 6 –

З попереднього положення виконуємо скручування – спину слід округлити, голову опустити вниз, підтягнути вгору, а коліно правої ноги слід підтягувати до лоба. Повернутися в початкове положення й знову повторити на ліву ногу. Повторіть  вправу 10 разів з кожною ногою.

Пошепки

– Вправа 7 –

Потрібно лягти животом на рівну тверду поверхню, розслабити хребет, руки, а от ноги зігнути в колінах й направити стопи вгору. Тепер виконувати легкі махи ногами, стараючись по черзі п’ятками доторкнутися до сідниць. Робити це протягом хвилини. 

– Вправа 8 –

Ляжте на тверду й жорстку поверхню на спину, обличчям дивіться вгору. Уявляйте, що ваше тіло невагоме, легке й порожнє всередині. Ніг не підіймайте. Зігніть коліна, потягніть ноги до сідниць. Підійміть голову й дотягніться пальцями до колін, не відриваючи спини від поверхні.

Якщо вам вдалось і ви дотягнулись пальцями до колін, то підійміть голову й випряміть хребет горизонтально. Залишайтесь так якнайдовше. Уявляйте енергію, яка приходить через голову і розливається по всьому тілу.

– Вправа 9 –

Лежіть на спині, ноги з’єднані, руки біля тіла долонями вниз. Рахуйте від 1 до 4 і підійміть руками нижні кінцівки. Намагайтесь триматись пальцями за коліна, а тулуб підійміть до ніг. Будьте в такому положенні, поки не відчуєте біль і втому. 10 повторів буде достатньо.

Ця вправа особливо важлива для жінок, які нещодавно народили. М’язи потребують тонусу, а вправа цього додає, ще й покращує рівновагу й вдосконалює травлення.

– Вправа 10 –

Потрібно стати рівно, ноги розставити на ширині плечей. Повністю розслабитися, розмістити руки позаду, за спиною й з’єднати їх в замок. Тепер повільно прогинати спину, голову відкидати назад. Руки мають бути розслаблені, дихання рівномірне. Постарайтеся зосередитися на виконанні вправи, повернутися в початкове положення. Повторити 5 разів. 

– Вправа 11 –

Потрібно лягати на спину, руки розташувати в замок за головою. Стопами можете впертися в тверду поверхню, щоб полегшити виконання. Тепер потрібно піднятися в положення сидяче, а потім нахилятися вперед максимально, на скільки можете. Затриматися в нахилі на 7 секунд й знову лягти на спину. Повторити 10 разів. 

– Вправа 12 –

Чудова вправа, яка розслаблює все тіло, а ще може допомогти позбутися болю в спині. Потрібно стати рівно, ноги на ширині плечей. Тепер починайте скручувати шию вниз, потім почніть це робити з грудною кліткою, спиною, поясницею, при цьому постійно нахилятися нижче до землі. Ви маєте відчувати, як прогинається хребет, хребець за хребцем. Ви маєте опинитися в розслабленому стані, нахилені вперед. Намагайтеся доторкнутися до землі своїми руками. Далі підійматися в початкове положення, повільно та плавно. 

– Вправа 13 –

Встаньте прямо на коліна, спиною прогніться назад, руками обхопіть гомілки, дивіться вгору. Затримайтеся на декілька секунд, а потім поверніться у вихідну позицію. Повторити 10 разів. 

Ось так легко та швидко ви оздоровите власне тіло! 

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може заміняти методи традиційної медицини та косметології. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Вам сподобався комплекс вправ?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector