20 правил сучасного етикету, про які соромно не знати

Правила, як відомо, створені для того, щоб їх порушувати. Однак є й такі, які все ж слід дотримуватися. Наприклад, етикет.

Особливо, якщо йдеться не про звичні посиденьки в комфортному сімейному колі, а про світський захід. Сьогодні ми з вами ділимося основними та базовими правилами етикету, які не дадуть вам осоромитися на корпоративах чи інших заходах. 

Ми хочемо розповісти вам деякі сучасні правила етикету, про які не знати просто соромно!

— Якщо чоловік запрошує даму в ресторан та промовляє «Запрошую тебе повечеряти»  це апріорі значить «Я оплачую». Якщо ж ви чуєте розслаблено-доброзичливе «А сходімо в ресторан», це означає, що кожен платить сам за себе

— Не варто приходити до когось в гості без запрошення. Просто поставте себе на місце цих людей, вам би таке точно не сподобалося, особливо, якщо ви вже мали якісь плани. Британські леді говорять, що якщо до них хтось приходить без запрошення, то вони одразу в руки беруть капелюха та парасольку, а потім діють залежно від ситуації. Якщо гість бажаний, то залишаються і говорять «Так добре, що я ще не встигла піти», а якщо навпаки, то промовляють «Шкода, але мені потрібно іти, іншим разом».

— Ніколи не викладайте не стіл особисті речі: ключі, гаманці, окуляри, рукавички та іншу фурнітуру. Це ж стосується у смартфону. Зараз дуже поширене явище, коли співрозмовник під час трапези постійно сидить в соціальних мережах. Це може образити. 

— Ні в якому разі не можна давати чоловікові носити жіночу сумку. 

— Якщо ви прогулюєтеся з людиною і назустріч вам ідуть незнайомці, з яким привітався ваш друг або партнер, ви повинні зробити те ж саме.

— За правилами етикету ви можете попросити до набору суш і звичайні столові прибори, їх не обов’язково їсти паличками, особливо якщо ви ще не вмієте ними користуватися. 

— Слідкуйте за тим, щоб ваше взуття завжди було чистим.

— Краще не балакати телефоном в громадських місцях. Так ви демонструєте неповагу до присутніх.

— Не відповідайте на образи злом, просто посміхніться у відповідь і залиште противника наодинці. Нехай йому стане соромно за свої вчинки. 

— Чоловік повинен розташовуватися по лівій стороні від жінки під час звичайної прогулянки. 

— Водії повинні обережно їздити під час дощу, щоб не окропити брудною водою пішоходів — це одне з найгірших порушень етикету.

— Це дуже доречне правило, яке стосується поведінки в малознайомих компаніях. Правила старомодне, але суть можна вловити. Отже, що не слід обговорювати з іншими: вік, багатство, щілини в будинку, молитву, склад ліків, любовний зв’язок, подарунки, шану і безчестя. 

— Якщо ви в кіно чи театрі, то до своїх місць слід іти лише обличчям до інших сидячих. А ще першими при цьому зазвичай ідуть чоловіки. 

— Чоловік не має права підходити надто близько до жінки під час розмови, або ж торкатися до неї без її згоди. 

— Не використовуйте велику кількість парфумів. Оточення повинно відчувати ненав’язливий аромат. Тим паче не усім може сподобатися цей запах. 

— Освічена людина ніколи не перестане ставитися до жінки з повагою.

— Курити в компанії можна лише після дозволу присутніх. 

— Приватна кореспонденція не повинна виходити за межі: батькам не варто читати листування дітей, чоловік не може слідкувати за повідомленнями дружини. Це є не етично.

— Одягайте те, що вам комфортно, а не те, що стильно. 

— Не скупіться на подяку до людей, які вам допомогли.

Які правила етикету Ви б ще додали в цей список?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: