23 популярних порід собак, які не підійдуть для життя в квартирі

Собака – це велика відповідальність, адже вони, як і діти, потребують ретельного догляду, виховання та любові. Окрім брудних лап та шерсті, виникають й інші неприємності, через які люди часто сумніваються, чи варто взагалі брати цих тваринок. 

Деякі породи взагалі не підходять для проживання в квартирі, сьогодні ми вам розповімо про них.

Небезпечні собаки

Спершу ми вам перелічимо собак, які є вкрай небезпечними для людини: 

  • гібриди вовків і собак, наприклад, вовкособи;
  • турецький акбаш;
  • бандоги;
  • деякі види бульдогів: алапахський чистокровний (Отто), амбульдоги, бразильський;
  • буллі Кутта;
  • гуль-донг;
  • північнокавказькі собаки;
  • пітбульмастифи;
  • американські бандоги.

Саме ці породи інколи можуть демонструвати неконтрольовану агресію, як проти інших тварин, так і в бік людини. Кінологи стверджують, що агресивність в більшому залежить від виховання і розвивається, коли господар її заохочує. Тому навіть вищевказані породи собак при грамотному вихованні можуть чудово проживати поруч з людьми. Однак для цього господарю потрібно володіти спеціальними знаннями, які допоможуть контролювати темперамент собаки.

Великі породи, яким в квартирі буде тісно

Алабаї або середньоазіатські вівчарки – це породи, призначення яких полягає в охороні території, саме цей собака буде надійно відлякувати зловмисників. Найкраще утримувати алабая у просторому вольєрі.

Кавказькі вівчарки – це велика за розміром порода, якій в квартирі буде надзвичайно тісно. Їм потрібно виплескувати свою енергію на великій території, тому тісне приміщення призведе лише до страждань. 

Сенбернар – це надзвичайно миролюбні та спокійні собаки. Попри свої габарити, вони добродушні, правда, проживання в квартирі з цією породою завдасть вам дискомфорту. Навіть спокійним породам потрібно підкорювати нові території. 

Тибетський мастиф – це надзвичайно велика собака, яка потребує постійної уваги до себе. Найкраще тримати її у вольєрі.

Ірландський вовкодав – один з представників хортів, які повинні спостерігати за стадами. Вони не можуть всидіти на одному місці, тому дуже важливо забезпечувати породу регулярними прогулянками. 

Собаки, енергія яких здатна зруйнувати квартиру

Хаскі – компанійські собаки, яких просто переповнює енергія, саме тому в північних регіонах їх часто використовують в упряжці. Енергії у них настільки багато, що навіть після довгої прогулянки вони з радістю влаштують погром в квартирі.

Аляска маламути – те ж саме, що і хаскі, це породи які потребують тривалих і швидких пробіжках на свіжому повітрі.

Джек-рассел-тер’єр – ця мініатюрна собачка приховує в собі велику кількість енергії, яка руйнує все на своєму шляху. Також характеру притаманні такі риси, як впертість, гіперактивність та егоцентричність. 

Бордер-коллі – прекрасні пастухи, які в квартирі можуть почати пасти і ганяти всіх домочадців. Цим собакам потрібно забезпечувати регулярні прогулянки, щоб вони не впадали в депресію.

Собаки з непростим характером і особливими потребами

Перша порода – акіта-іну. Ця порода володіє особливими рисами характеру, зокрема ці собаки є надзвичайно гордими та впертими. Хоча є вірними господарю, однак не вважають за потрібне виправдовувати його очікування. 

Ротвейлер потребує правильного виховання, оскільки володіє великою кількістю енергії, яка може стати некерованою та небезпечною. 

Такса – мініатюрна собака, яка приховує мисливські риси, при цьому також ця порода є егоїстичною.

Четвертий представник – стаффордширські тер’єри. Вони потребують не тільки постійного професійного дресирування, а й в соціалізації.

П’ята порода – німецька вівчарка, справжня професійна охорона, яка відзначається розумом та відданістю. Ці собаки люблять виконувати різноманітні завдання та нести службу, а от життя в квартирі для них буде надто скучним. 

Ви любите собак?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

U2
Adblock
detector