26 фільмів про жінок з сильним характером

Кіно, на яке не шкода витратити вихідні

«Стерво», «залізна леді», — як тільки не називають жінку з міцним внутрішнім стержнем. Хтось може говорити, що жінка повинна бути вразливою і жіночною, а проявляючи свій характер, вона вже втрачає свою привабливість. Але саме сила духу — це те, що нас так часто рятує, змушує ніколи не опускати руки, ну а якщо і опустити, то після з гордо піднятою головою крокувати по життю далі. Саме про таких героїнь добірка: фільми про сильних духом жінок. 

КВІТКА ПУСТЕЛІ 2009

БРИТАНІЯ, НІМЕЧЧИНА, АВСТРІЯ, ФРАНЦІЯ

У фільмі показана історія саомалійської топ-моделі Варіс Діріе. Однак фільм зовсім не про першу темношкіру модель, а про першу жінку, яка відкрито виступила проти обрізання дівчаток в африканських країнах. У віці 13 років їй за допомогою якихось невідомих сил вдалося пройти крізь пустелю до столиці Сомалі — Могадішо. Здавалося, що хтось там, в небесах, підтримував її, щоб в майбутньому людям в Африці (і не тільки) було легше жити завдяки діяльності Варіс. Втім, все це ви дізнаєтесь, подивившись фільм.

МАТИ І ДИТЯ 2009

США, ІСПАНІЯ

Три жінки з різними характерами, яких об’єднують лише відносини між матір’ю і дитиною. Три історії про абсолютно різні долі, які повинні перетнутися. Кожна жінка сильна по-своєму, але у кожної є і своя слабкість. Це фільм про усиновлення, його причини та наслідки. Глядачам постійно задається питання: що важливіше — кровні узи або час проведений разом? І відповідь на нього ви зможете знайти самостійно, для кожного він індивідуальний.

МОЛОДА ВІКТОРІЯ 2009

БРИТАНІЯ, США

Королева, ім’я якої носить ціла епоха. Жінка, яка ще зовсім у юному віці змогла заткнути за пояс парламент. Жінка, вірила в прогрес і йде своїм шляхом. Жінка, яка довела, що королі можуть одружитися по любові. У фільмі показаний перший рік правління молодої королеви. Вікторія не дозволила зробити себе пішаком у грі осіб, зацікавлених в розширенні свого впливу, а, навпаки, проявила свій вольовий характер, чисте серце і благі наміри.

Іоанна — жінка на папському престолі 2009

НІМЕЧЧИНА, БРИТАНІЯ, ІТАЛІЯ, ІСПАНІЯ

Багато таємниць ватиканських архівів ніколи не будуть розкриті, деякі легенди, пов’язані з ними настільки неймовірно, що про них навіть не згадують. Історія жінки-тата — легенда, що ганьбить престол Святого Петра — розповідає про пристрасну і сильну натуру, адже тільки таким під силу проявити себе і піти на подібний ризик. Навряд чи ми дізнаємося, чи трапилося це насправді, але цей сюжет ще довго буде розбурхувати уми істориків.

АГОРА 2009

ІСПАНІЯ

Вінець цивілізації — античне суспільство. Період розвитку точних наук і філософії, але жінці до них доступ закритий. Але немає нічого неможливого для світлого розуму і таланту. Історія великої жінки — математика Гипатії Олександрійської. Це не оповідання про томління серця і навіть не проблеми гендерної нерівності, хоча і ці проблеми підняті у фільмі. Це історія про перемогу розуму над фанатизмом. Тому що навіть після загибелі вченого його знання живуть в умах послідовників.

ЧЕМПІОН 2010

США

Чим зайнятися, якщо ви домогосподарка з 1970-х, яку ніхто не сприймає всерйоз? Робити ставки і сідлати коня! Історія про жінку з доброю часткою авантюризму, що довела, що в чоловічому кінному спорті успіху добиваються сміливі люди з почуттям гумору і вірою в себе і свою команду. І неважливо, мама ви або арабський шейх.

МИЛА ФРЕНСІС, 2011

США

Іноді варто робити те, що потрібно робити. Не завжди вдається легко піти від проблем, навіть якщо у вас легкий характер. Але ні в якому разі не можна переставати мріяти. Історія про злети й падіння нью-йоркської мрійниці, яка навчиться робити правильний вибір і стане незалежною жінкою, яка сама диктує собі правила, а не тече по життю.

ІНГЛІШ-ВІНГЛІШ, 2012

ІНДІЯ

Героїня фільму не буде рятувати світ від вселенського зла або винаходити ліки від раку, але вона досить сильна, щоб удосконалюватися. Вчитися ніколи не пізно і не буває дна, завжди є куди падати далі. Історія цієї жінки проста і буденнА, так і вихід з ситуації цілком банальний — всього лише курси англійської мови. Але це історія про жінку зі стержнем, здатної відсіяти все несуттєве і сконцентруватися на головному. Позитивна казка зі щасливим кінцем і індійським танцем.

КОРОЛІВСЬКИЙ РОМАН, 2012

ДАНІЯ, ШВЕЦІЯ, Чехія

Королевам рідко щастить у коханні, тим більше якщо король більше цікавиться симпатичними юнаками, ніж власною дружиною. Та й управління державою його не дуже цікавить. Тому варто запастися терпінням, знайти розумних союзників і стати щасливою. На жаль, життя не завжди сприяє всім відважним і закоханим, але боротися безперечно варто.

ГРАВІТАЦІЯ, 2013

США, БРИТАНІЯ

Самотність і порожнеча. Як не зійти з розуму, опинившись у відкритому космосі? Неймовірна історія про силу волі, про витримку і сміливість однієї жінки, яка опинилася в безвихідному становищі. Чудова гра Сандри Баллок утримує увагу глядача весь фільм, змушуючи співпереживати і приміряти ситуацію на себе. Не кожному чоловікові вистачило б витримки пережити подібну ситуацію.

ЗІЛЬС-МАРІЯ, 2014

ФРАНЦІЯ, НІМЕЧЧИНА, ШВЕЦІЯ

Зірка кіно Марія Ендерс отримує пропозицію зіграти успішну, але наївну і вже немолоду кар’єристку, яка закохалася в свою юну секретарку. Все б нічого, та тільки колись на зорі своєї кар’єри Марія виконувала роль тієї самої фатальної асистентки. Нова роль починає серйозно бити по самооцінці актриси. І як перебудуватися з однієї ролі на іншу і прийняти вже нову себе? На це питання відповість героїня історії, зіграна Жюльєт Бінош. Також цікаво буде подивитися, на що здатна «сутінкова» Крістен Стюарт.

ВСЕ ЩЕ ЕЛІС, 2014

США, ФРАНЦІЯ

Як же страшно професору лінгвістики одного разу прокинутися і зрозуміти, що вона забуває слова. Втрачаючи імена близьких і знайомі назви через швидко прогресуючу хворобу Альцгеймера, Еліс все ж пам’ятає, що вона щаслива людина. Дивовижний фільм, який обов’язково варто подивитися, щоб ще раз нагадати собі, що цінність має кожен момент життя.

ДИКА, 2014

США

Чи бувало у вас коли-небудь бажання все кинути і піти? Просто вперед, пішки, куди очі дивляться? Розбита після смерті матері і важкого розлучення героїня Різ Уізерспун відправляється в пішу подорож, щоб забути про минуле і відродитися, як фенікс із попелу. І нехай її пригоди будуть далеко невеселими і приємними, вони допоможуть їй в боротьбі знайти своє «я».

МЕРІ КОМ, 2014

ІНДІЯ

Історія матері двох дітей (тепер уже трьох) і за сумісництвом п’ятикратної чемпіонки світу з боксу. Крім яскравої і живої розповіді про шляхи Мері від перемоги до перемоги, це ще й розповідь про загадковий народ маніпурі, про який самі індуси знають не багато. Мотивуючий фільм, який дивиться на одному диханні.

МА МА, 2015

ІСПАНІЯ, ФРАНЦІЯ

Впізнали? Так, це Пенелопа Крус. У фільмі «Ма Ма» актриса виконала роль талановитої вчительки і люблячої мами Магди, яка збирає всі сили, щоб перемогти хворобу і повернути собі право жити і бути щасливою.

ЗНИКЛІ, 2015

США

З одного боку божевільна, з іншого — кохана. Але де межа між пристрастю і божевіллям? Напередодні святкування п’ятиріччя шлюбу зникає винуватиця свята, залишаючи ланцюжок підказок і загадок для свого благовірного. Розумна і винахідлива жінка часто робила подібні сюрпризи чоловікові. Що ж його чекає на цей раз?

ЖІНКА В ЗОЛОТОМУ, 2015

БРИТАНІЯ

Головна героїня (Хелен Міррен) пережила у своєму житті біль і розставання. Але тепер вона намагається домогтися справедливості, повернувши своїй сім’ї картину Густава Клімта. Це історія про боротьбу однієї жінки з цілою державою. Фільм про цінності і минуле, які варто шанувати і пам’ятати.

СИКАРІЇ / ВБИВЦЯ, 2015

США

Жінка-поліцейський без страху і докору супроводжує двох рейнджерів в гонитві за наркоторговцями. Вона не підозрює про небезпеку, що загрожує їй, але навіть ці знання не зупинили б її, оскільки вона відповідальна і непохитна в боротьбі за справедливість. Перед героїнею постане вибір: розповісти про те свавілля, в яке вона потрапила і бути вбитою, або ж змиритися і жити далі.

ШАЛЕНИЙ МАКС, 2015

АВСТРАЛІЯ, США

І хоча фільм носить чоловіче ім’я, головна героїня, однозначно, жінка. Жінка в постапокаліптичному світі, яка змогла добитися успіху, а потім фактично підняти революцію. Чудова Шарліз Терон втілила в життя образ розлюченої жінки, яка шукає свій рай, яка рятує подібних собі від неосвіченого фанатичного суспільства. І хоча в очах у неї стільки болю і страждання, а рукою служить металевий протез, вона все одно прекрасна і жіночна.

ВІК АДАЛІН, 2015

США, КАНАДА

Як ви будете почуватися якщо переживете коханого? Як ви будете почуватися якщо не будете ніколи старіти, забороняти собі зближуватися з людьми і постійно переїжджати з місця на місце, щоб ніхто не дізнався твій секрет? Як ви будете почуватися, якщо будете бачити, як на очах старіє єдина дочка, і знати, що вона піде в інший світ раніше тебе? «Вік Адалін» — душевний романтичний фільм, при цьому ще й дуже гарний.

МАКБЕТ, 2015

БРИТАНІЯ, США, ФРАНЦІЯ

Чергова екранізація безсмертного твору Шекспіра. Розповідь про героя, який став лиходієм, розгортається на тлі суворих засніжених гір Шотландії. Макбет завжди на війні, його дружина, яка нещодавно втратила дитину, боїться втратити ще і чоловіка. Щоб утримати його поруч, вона починає свій проект щодо усунення конкурентів у боротьбі за королівську корону.

СУФРАЖИСТКА, 2015

БРИТАНІЯ

Суфражистки — це не просто екстремістсько-налаштовані жінки, які закидають камінням вітрини магазинів. Це і звичайні жінки, дружини і матері, чиїсь дочки, яких хвилюють не тільки пишномовні питання про абстрактну рівність, а й проблеми, з якими вони стикаються щодня: неможливість захистити себе від сексуальних домагань на роботі і побоїв вдома, менша заробітна плата, ніж у чоловіків, за ту ж саму роботу, відсутність прав на власну дитину.

МОЯ МАМА, 2015

ІТАЛІЯ, ФРАНЦІЯ

Головна героїня, режисер Маргарита, знімає фільм про страйк робітників, лається з новим актором з Голлівуду, зазнає труднощів у розумінні своєї дочки, і на тлі важка хвороба поступово забирає її мати. Протягом усього фільму Маргарита згадує моменти свого життя, розмови з мамою, змінює своє ставлення до людей і до себе. Після перегляду фільму стає зрозумілим приз екуменічного журі, який дістався цій картині на Каннському кінофестивалі.

ДЖОЙ, 2015

США

 В основі сценарію «Джой» лежить історія Джой Мангано, матері-одиначки з Лонг-Айленда, яка винайшла чудо-швабру, розчарувавшись в звичайних. В результаті вона стала одним з найуспішніших підприємців країни!

КРАВЧИНЯ, 2015

АВСТРАЛІЯ

Гламурна жінка повертається в рідне місто, звідки поїхала ще дитиною після звинувачення у вбивстві. Жителі містечка спочатку не приймають її, але поступово вона завойовує прихильність місцевих дам завдяки дотепності і вмінню кроїти бездоганні вбрання. І, так, наряди прекрасні, втім як і чудова Кейт Уінслет.

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: