26 фільмів, які має подивитися кожна жінка — хоча б раз

Золотий фонд кінематографа.

Всі жінки люблять дивитися фільми про любов з надихаючим, мотивуючим і душевним змістом. Деякі з них стали культовими і будуть корисні для перегляду кожному поколінню. 

Ось 26 фільмів, які повинна подивитися кожна жінка.

1. Мова ніжності (1983).

Фільм розповідає історію взаємин матері і дочки протягом практично тридцяти років. Кожна мама знає, що буде краще для її дитини. Аврора Грінуей рано залишилася вдовою, вона була одна з маленькою донькою на руках. Жінка дуже любить Еммі, але не завжди це показує.

Пройшли роки, дівчинка виросла, вийшла заміж за вчителя англійської мови і випурхнула з батьківського дому. Нарешті Аврорі прийшов час подумати і про своє особисте життя. Тим більше, їй явно симпатизує сусід Гарретт Брідлав, колишній астронавт, а нині «заслужений алкаш».

2. Гордість і упередження (2005).

Англія кінця 18 століття. Сімейство Беннет стурбоване лише тим, щоб вдало видати заміж своїх п’ятьох дочок. Тому цілком очевидно, що тихе і розмірене життя Беннетів перевертається з ніг на голову, коли у них з’являється новий сусід — молодий джентльмен на ім’я містер Бінглі. Природно, що серед друзів і кола спілкування містера Бінглі виявляється чимало витончених аристократів, які бажають позалицятися за чарівними сестрами.

Але не все буде так просто. Одна з сестер — свавільна і сильна Елізабет знайомиться з приятелем містера Бінглі — зарозумілим і красивим містером Дарсі, що призводить до займання неабиякого протистояння між молодими людьми. Наслідками чого може стати як любов, так і ненависть …

3. Виховання Рити (1983)

Молода жінка Сюзан Уайт працює перукарем в нефешенебельном салоні. Вона відчуває невідповідність власних духовних потреб і навколишньої її реальності. Люблячий, але передбачуваний і відверто ледачий чоловік межею щастя вважає бар з «вісьмома сортами пива» в кінці кварталу.

Сюзан, вибравши собі нове ім’я на честь єдиної відомої їй письменниці Рити Мей Браун, починає брати уроки філології та літератури у викладача університету Френка Брайна — чоловіка освіченого, але норовливого і сильно питущого. Від заняття до заняття Рита і Френк надають один на одного взаємний сприятливий вплив. Їхні взаємини готові перерости в романтичну прихильність.

4. Солдат Джейн (1997)

Сенатор Лілліан ДеХейвен, що претендує на посаду командувача ВМС США, не згодна з тим, що жінці не місце в військово-морському флоті. Лейтенанту Джордан О`Ніл належить пройти суворий курс підготовки морських котиків, в процесі якого до 60 відсотків кандидатів-чоловіків відсіваються, щоб довести, що жінка теж може служити в морському спецназі.

5. Посмішка Мони Лізи (2003)

Кетрін Енн Уотсон стає викладачем в приватному консервативному жіночому коледжі Уелслі в Массачусеттсі. Вона всіма силами намагається направити розуми своїх учениць у вільне русло, щоб вони змогли повірити в себе, створили надалі професійну кар’єру і забезпечили власне майбутнє.

Кетрін використовує свої уроки для того, щоб довести дівчатам, що потрібно рушити стереотипи про те, що жінки можуть бути лише матерями і домогосподарками. Однак її новаторські методи викладання і погляди на життя не відповідають поглядам директора школи — дуже консервативної жінки, яка вважає, що міс Уотсон не повинна використовувати свої уроки для того, щоб подружитися з дівчатками і розповідати їм про свою особисту думку.

6. Жанна д’Арк (1999)

Повернувшись з прогулянки в лісі, Жанна Д’Арк бачить своє село палаюче у вогні. Прибігши до свого дому вона стає свідком вбивства і зґвалтування своєї старшої сестри. Втікши від загарбників, вона приходить в монастир, де сповідавшись священику, говорить, що вона хотіла б пробачити вбивць, але не може цього зробити.

Жанна вирушає в Шинон до дофіна Карла і просить того прийняти її в армію. Юна діва, в розпорядження якої вступає два загони солдатів, завдає кілька нищівних поразок англійцям. А після чотириденного кровопролитного бою, вона звільняє Орлеан. Звістка про її подвиги поширюється по всій країні.

Простий народ звеличує її, а солдати готові слідувати за нею в будь-яку точку, віддаючи життя за країну і віру. Завдяки Жанні Д’Арк, Карл VII отримує корону, але після цього він відвертається від неї.

7. Амелі (2001)

У центрі сюжету картини молода і життєрадісна дівчина Амелі. Все своє дитинство вона провела вдома, адже ще в ранньому дитинстві їй помилково діагностували порок серця, через що Амелі навчалася вдома. Мати героїні загинула, після чого батько став відлюдним і повністю відгородився від навколишнього світу. Але тепер вона доросла, і у неї є своє власне життя.

Амелі живе в своїй квартирі, працює в кафе, і радіє всьому, що відбувається в її житті. Але одного разу простий випадок міняє її життя кардинально. Вона знаходить у своїй квартирі дитячий тайник, що належав хлопчикові, який жив там раніше. Амелі вирішує знайти його, і все повернути.

Як приємно було їй спостерігати за безмірною радістю чоловіка, який отримав свої дитячі речі. З цього моменту Амелі зрозуміла, що вона хоче допомагати людям, і що це і є справжній зміст її життя.

8. Коко до Шанель (2009)

Через кілька років після виходу з притулку, де батько ніколи не відвідував її, Габріель Шанель працює в провінційному барі відразу в двох іпостасях. Вона і швачка для виконавців, і співачка, яка отримала прізвисько Коко за пісню, яку вона співала вночі разом зі своєю сестрою.

Зв’язок з Бароном Бальзаном дозволяє їй увійти до французького світу і дає шанс розвинути дар до створення все більш і більш популярних капелюхів. Коли Коко закохується в англійського бізнесмена Артура Кеплен, перед нею відкриваються нові можливості, але життя стає складнішим, ніж будь-коли.

9. Джіа (1998)

Це історія звичайної дівчини, яка працювала в кафе, в одному з невеликих міст Америки. Але одного разу, незвичайну зовнішність і красу дівчини помічають модні агенти і пропонують їй спробувати себе в якості манекенниці. Це і стало початком шляху всесвітньо відомої супермоделі 1970-х років Джіа Марі Каранджі.

Однак чи безхмарне життя кумира мільйонів? Начебто все є — і гроші, і слава, але все одно вона нещаслива. Тут ми побачимо злети і падіння, перші розчарування і особисту трагедію. Джіа — це не просто драма, нам показана трагедія життя однієї дівчини, яка підкорила весь світ, але неможливо сяяти вічно.

Це фільм, який відкриває нам завісу реального життя відомих людей і демонструє, що їхнє життя зовсім не таке безтурботне, як може здатися з боку.

10. Елегія (2008)

Девід Кепеша — немолодий літератор, який підробляє тим, що викладає в коледжі. Девід завжди хотів зберегти свою особисту свободу, заради чого залишив і свою сім’ю, і все колишнє життя. Його влаштовують відносини з коханкою, які ні до чого його не зобов’язують, однак тільки до тих пір, поки він не закохується по-справжньому. Консуела — юна студентка, яка перевернула весь звичний світ професора.

11. До зустрічі з тобою (2012)

Молода двадцятишестирічна дівчина Луїза Кларк живе спокійним розміреним життям, працюючи в затишному кафе. Дружна сім’я, кохана людина, цікава робота, — здавалося б, що у Луїзи є все, щоб відчувати себе щасливою, але незабаром дівчину починають долати думки, що її почуття до свого хлопця не щирі.

На цьому її неприємності не закінчуються, тому що через деякий час кафе закривається, і дівчина змушена з великими труднощами через відсутність вищої освіти шукати нову роботу. Несподівано їй пропонують добре оплачувану роботу доглядальницею, якій потрібно буде доглядати за квадріплегіком — людиною з повністю паралізованим тілом, що має можливість лише ворушити головою і розмовляти.

12. Золотий вік (2007)

Сюжет фільму розповідає про часи правління англійської королеви Єлизавети I, про її життя і палацові інтриги за часів англо-іспанської війни. Дії фільму починаються в 1585 році, коли могутня Іспанія була проти союзу з Англією і була дуже стурбована тим, що англійські пірати нападали на іспанський флот.

Єлизаветі рекомендують вийти заміж за російського князя, або за австрійського короля, для того щоб зміцнити своє становище. Однак королева захоплена авантюристом і мандрівником Уолтером Релі, який прибув до Англії з Нового Світу. З ним вона відчуває себе дуже самотньою жінкою.

Королева розуміє, що вона позбавлена ​​радості нормального життя, любові і материнства. Однак такий шлях вона обрала усвідомлено. Вона ніколи не стала б королевою, якби не була розумною і сильною жінкою. Під час війни з Іспанією, Єлизавета особисто повела свої війська, борючись за свою країну до самого кінця …

13. Фріда (2002)

В молодості Фріда Кало потрапляє в автокатастрофу. Ця подія змінила її і фізично, і психологічно. Їй судилося бути прикутою до ліжка. Її залишає коханий. Здавалося, життя закінчене. Але героїня починає малювати і завдяки цьому, поступово стає на ноги. Вона виходить заміж за знаменитого художника Дієго Рівера.

Той, скоріше, не любить Фріду, а відчуває до неї жалість і співчуття через події, що трапилися з нею в минулому. І є за що — жінка відчуває сильний біль і дискомфорт через наслідки аварії. Олії у вогонь додає той факт, що Дієго-ловелас, що не пропускає жодної спідниці. Що, втім, він і не особливо приховує від своєї дружини.

Трагедія Фріди полягає в тому, що без пам’яті люблячи свого благовірного, вона змушена довгі роки терпіти його зради і жити з постійним фізичним болем, проте, ведучи повноцінне і насичене життя …

14. Королева (2006)

У фільмі описуються відносини королеви Великобританії Єлизавети II і тодішнього прем’єр-міністра Тоні Блера, на тлі загибелі Принцеси Діани. На плечі Блера впав не легкий тягар відповідальності перед народом Англії, коли через особисту втрату королева усамітнилася в своїх володіннях і не допускала до себе ні пресу, ні наближених.

І лише прем’єр-міністр зміг мінімізувати наслідки, які могли привести до втрати іміджу монархії.

15. Диявол носить Prada (2006)

Андреа звичайна дівчина з провінційного містечка, вона завжди домагалася успіхів в навчанні своєю працею і розумом. Після успішного закінчення університету вона знаходиться на бездоріжжі, престижної і добре оплачуваної роботи не знайти, а йти аби куди їй не хочеться. У підсумку, випадково знайшовши оголошення про пошук помічниці для керівника, вона з ентузіазмом відправляється в агентство.

Як виявилося потрібна була дівчина референт для самої Міранди Прістлі, легендарної керівниці одного з найуспішніших журналів мод. Але ось Андреа про моду не знає зовсім нічого, вона одягається в зручний і практичний одяг сірих тонів і зовсім не стежить за собою. Яке ж було здивування всіх службовців журналу, коли їх деспотична керівниця все ж взяла на роботу цю сіру мишку. 

Тепер молодій дівчині належить пройти всі кола пекла під пильним поглядом диявола в спідниці.

16. Голова в хмарах (2004)

Ірландський хлопець на ім’я Гай перший раз побачив Джильду Бессі в досить ексцентричній ситуації в роки навчання в університеті. Незабаром доля розвела їх, але через деякий час вони знову випадково зустрілися. Доля, немов грала з ними, зводячи і розводячи їх шляхи — як в 30-ті розгульні роки, так і в смутні і тривожні передвоєнні роки, а також в трагічні роки Другої світової війни.

Джильда була багатою і розпещеною дівчиною, тому завжди вела досить вільний спосіб життя, що допомогло Гаю познайомитися з багатьма людьми з її кола. Але в один прекрасний день його життя повністю перевернулося, коли він побачив поруч з Джильдою прекрасну іспанку на ім’я Мія.

17. Ерін Брокович (2000)

Ерін Брокович — емоційна, харизматична, імпульсивна красуня, двічі розлучена і з трьома дітьми на руках, знаходиться в пошуку роботи. У неї немає освіти, зате Ерін володіє природним розумом, наполегливістю і кмітливістю. Одного разу в її автомобіль врізається «Ягуар», адвокатом Ерін стає Ед Мезрі, який все ж програв цю справу в суді через грубе поводження своєї підопічної.

Але Ерін не губиться і змушує адвоката Мезрі взяти її на роботу. Жінка береться за справу без гонорару, де їй вдається вийти на одну корпорацію, продукція якої отруює навколишнє середовище. Жертвами корпорації стають сотні сімей, які проживають в районі заражених водойм, після чого їх будинки починають скуповувати …

18. Крихітка на мільйон (2004)

Головна героїня картини — молода дівчина на ім’я Меггі Фіцджеральд. Вона працює офіціанткою в барі, але заповітна мрія дівчини — стати професійним боксером. Одного разу Меггі вирушає в секцію з боксу, і просить тамтешнього літнього тренера Френка Данна почати її тренувати. Але він відмовляється, бо не тренує жінок.

Але Меггі не відступає, і починає самостійно тренуватися. Завзятість дівчини привертає увагу старого друга Френка — Едді Дюпрі, і той починає потроху її тренувати. З’ясовується, що у Меггі справжній талант. Коли підопічний Данна, на якого той покладав великі надії, йде від свого тренера, Френк все ж дає слабину і береться тренувати Меггі.

Незабаром вона починає виходити на ринг, і дуже швидко завойовує популярність, адже майже кожен раз відправляє свого супротивника в нокаут.

19. Життя в рожевому кольорі (2007)

Картина розповідає про життя всесвітньо відомої французької співачки і актриси Едіт Піаф. У світі, напевно, немає людини, яка б не чула це ім’я, але навряд чи комусь відома драматична доля цієї легендарної жінки.

Народилася Едіт Піаф в родині невдалої актриси і акробата. Ще в юному віці мати кидає її, віддавши на виховання своїм батькам. Після того, як батько повертається з фронту, він забирає маленьку Едіт, і відвозить до своєї матері в Нормандію.

Так само не можна не відзначити той факт, що до шести років Піаф була сліпа, але сталося диво, і вона прозріла. Едіт росла в злиднях і в найжахливіших умовах, проте завдяки своєму характеру і таланту, пройшовши дуже тернистий шлях, вона все ж змогла здійснити свою мрію, і піднятися на велику сцену.

20. Там, де серце (2000)

Новалі Нейшн, головна героїня, типова попелюшка. Їй всього сімнадцять років, через місяць у неї народиться дитина, у неї життєва позиція: число «5» за будь-яких обставин приносить нещастя. Її бойфренд-грубіян садить Новалі в напіврозвалену машину і везе в Каліфорнію.

Коли в придорожньому супермаркеті на касі їй дають решту: 5 доларів і 55 центів, саме в той момент він її кидає. Героїня змушена жити між магазинними полками, обережно влаштовуючись на ніч, роблячи подобу квартири з будильником, постіллю і магнітофоном ….

21. Евіта (1996)

Не надто талановита актриса, вона не здобула лаврів кінодіви, зате знайшла свою нішу на радіо. Саме виступи в ефірі допомогли їй познайомитися з високим військовим чиновником — старим холостяком, і підкорити його серце. Удача, яка не дуже прихильна до Еве в кар’єрі, раптом повернулася до неї найпривабливішою стороною.

Її кавалер, генерал, стає найвпливовішою постаттю в країні, а вона сама — його дружиною і першою жінкою держави. Аристократичні кола колись не хотіли визнавати Евіти, і зараз вона бере реванш — конфіскує майно, особняки і роздає все це бідним, організовує благодійні установи.

Чого тут більше — помсти або добрих намірів — визначити важко. Однак народ обожнює свою «королеву» і заступницю.

22. Зникла (2014)

Це історія про Емі і Ніке Данн, звичайної подружньої пари, чиї проблеми навіть через кілька років шлюбу ніхто ніколи не помічав. Їхні стосунки здавалися ідеальними, але тепер, коли Емі раптово зникла, при розслідуванні постійно знаходяться нові докази, які підтверджують те, що вона боялася Ніка і того, що може з нею статися.

Люди з усього округу готові допомагати в пошуках зниклої і разом збирати воєдино, подібно мозаїці, ті частини її прихованого від усіх життя, які можуть розповісти про те, що ж з нею сталося. Особистий щоденник Емі, що розкриває всі її підозри і побоювання, докази, залишені по всьому будинку які свідчать не на користь її чоловіка, поліція, яка вбачає єдиним підозрюваним тільки Ніка, чи готові люди шукати правду або мають намір за всяку ціну довести вину невтішного чоловіка?

Пресі щодня вдається створювати лякаючий образ Ніка, і у громадськості вже немає сумнівів, тільки він міг стати причиною нерозкритого зникнення своєї дружини.

23. Квіти лілові полів (1985)

Селія Джонсон все своє життя прожила в невеликому містечку і не з чуток знає, що таке людська жорстокість. Її постійно бив вітчим, якого вона вважала своїм рідним батьком, а у віці чотирнадцяти років вона народила від нього дитину. Все її тіло вкрите страшними шрамами від побоїв, але вони не можуть зрівнятися з її душевними ранами.

Дівчина всіма силами намагається знайти шлях до свободи і незалежності і дуже великі надії покладає на майбутнє весілля. Однак чоловік виявився куди більш жорсткою людиною, ніж її вітчим. Незважаючи на це Селія твердо вірить в те, що коли-небудь вона зможе отримати довгоочікувану свободу. Заради цього вона готова піти на все і витримати будь-які випробування …

24. Форма води (2017)

Кожен день Елізи Еспозіто схожий на попередній: вона прокидається, приймає душ, одягається, відриває листок з настінного календаря і відправляється на роботу в Балтиморський науковий центр. Вона не вчений і не лаборант, а всього лише звичайна прибиральниця, яка мовчазно відмиває бруд з кахельних і бетонних підлог.

Мабуть, в її особі установа вбачала воістину цінного зберігача виробничих таємниць: вона німа з дитинства, і, отже, всі секрети будуть поховані в її грудях навічно.

Але одного разу байдужість до подій витісняється з серця головної героїні зовсім іншим почуттям: в капсулі з морською водою дослідники привозять справжню людину-амфібію, виловлену в далеких краях. Навколо об’єкта негайно розгорається протистояння між військовими і натуралістами — перші ратують за умертвіння і розтин невідомої тварюки, а другі горою стоять за необхідність подальшого вивчення феноменальної знахідки.

Поки обидві сторони з піною біля рота доводять власну правоту, Еліза виявляє, що істота розуміє емоції і здатна сприймати прекрасне. Жінці боляче думати, що її нового друга принесуть в жертву людській цікавості, і вона розробляє план порятунку …

25. Невидима сторона (2009)

В основу сюжету спортивної драми «Невидима сторона» лягла книга американського письменника і журналіста Майкла Льюїса «Невидима сторона: Еволюція гри». Сюжет картини розповідає про долю чорношкірого хлопця Майкла Ора, який залишився без будинку і сім’ї. Здавалося б, що після такого в його серці не повинно бути нічого крім злоби.

Але ні, насправді Майкл дуже добрий і вміє прощати. Ще в дитинстві хлопця забрали від матері наркоманки і батька злочинця. Довгий час він поневірявся по прийомних сім’ях, але так і не зміг знайти будинок. Але одного разу доля все ж посміхнулася Майклу, і коли він в черговий раз залишився без будинку, його знаходить забезпечене сімейство Туї.

Вся сім’я дуже швидко прив’язується до хлопця, і, незважаючи на його габарити і силу, бачать в ньому лише добру людину. Сім’я Туї дає Майклу те, чого у нього ніколи не було — сім’ю, і найголовніше допомагає знайти своє місце в цьому житті.

26. Приховані фігури (2016)

На дворі часи холодної війни між двома найсильнішими наддержавами — США і Радянським Союзом. Протистояння виходить на новий рівень — підкорення космосу. І першість у цій гонці неймовірно важливо для обох держав.

В поле зору співробітників НАСА потрапляє дивовижна група талановитих афроамериканок-математиків, чиї здібності в цій галузі просто неймовірні. Їх вміння зможуть стати в нагоді в ході підготовки і виконання відповідальної космічної місії. Дівчат запрошують до співпраці, і вони з радістю приймають цю доленосну пропозицію.

Так Дороті, Кетрін і Мері виконують роль мозку в ході однієї з найскладніших операцій в історії людства, ідеально реалізуючи вихід в космос і повернення на Землю Джона Гленна. Три темношкірі жінки стають справжніми героїнями нації і всього людства, досягнувши своєї мрії і подолавши на тернистому шляху до успіху всі перепони, пов’язані з забобонами суспільства, що стосуються статі і кольору шкіри цих трьох великих вчених …

Збережіть собі цей список!

Ви вже бачили деякі фільми з цього списку?

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: