3 фільми, які змусять вас переглянути своє життя

Хороший фільм хочеться постійно переглядати, чи не так? Фільми, які змушують задуматися, можуть стати відмінним стимулом для якихось змін в собі і навколишньому світі.

«Лобстер», США, 2015 рік.

Сюжет — антиутопія. У майбутньому до людей ставиться  вимога мати свого постійного партнера, і в разі його втрати, самотній людині давали можливість швидко знайти свою другу половину, але якщо у неї не виходило, її перетворювали у тварину. Тут цікава, власне, не сама ідея, що породжує проблеми у героїв фільму, хоча і вона має право на окреме обговорення. Цікавий спосіб розв’язання проблем, який встановлюється у вигляді державного примусу. Людина, як маленький гвинтик у великому суспільному організмі не має сили особисто протистояти встановленим порядкам, тому намагається сам на сам впоратися з проблемою в рамках дозволеного вибору для дій.

Фільм піднімає тему маленької людини у величезній «системи». У показаному світі самотня людина ніде не може відчувати себе хоча б частково вільною.

«Рівні», США, 2015 рік.

Людина — істота волелюбна, відбери у неї свободу, і життя стане пеклом. А якщо відняти у неї свободу на прояв своїх почуттів, що залишиться? Раб, який лише здатний до певного набору дій для користі того, хто забрав у нього свободу. У фільмі «Рівні» у людей забрали здатність до почуттів, тим самим позбавивши їх можливості проявляти свої власні бажання, і отримали в результаті суспільство біороботів, розділених за професійною ознакою.

Головний злочин цього нового дивного світу — любов. Той, хто відчуває хоч щось подібне, оголошується хворим і надійно ізолюється від суспільства.

«Пан Ніхто», Бельгія – Німеччина – Канада – Франція – США – Великобританія, 2009 рік.

Світ змінився. Люди стали безсмертними, і тільки одна людина повинна скоро померти. Немо — старий дід, якому залишилося прожити ще кілька днів. Весь світ спостерігає за останніми годинами його життя. У своєму останньому інтерв’ю Немо розповідає свою історію, при цьому кажучи про безліч інших паралельних життів.

Фільм «Містер Ніхто» — про вибір, про те, що ми в побуті навіть не помічаємо його, але наслідки вибору бувають доленосними/ Це фільм 2009 року, в ньому змішалася драма, мелодрама і фантастика.

А ви бачили дані фільми?

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: