3 причини, чому вам не варто розв’язувати чужі проблеми

Багато людей намагаються допомагати своїм рідним та близьким.

Однак, це не завжди так корисно, як може здаватися на перший погляд. 

Ми намагаємося зробити так, щоб дорогі нам люди могли уникнути страждань або неприємностей, але в кінцевому результаті це може лише їм нашкодити.

Ситуації, коли інші потребують допомоги або не справляються зі своїми проблемами, не завжди несуть з собою лише негатив. Людина в такому стані знаходить внутрішню силу та розкриває весь свій потенціал, а чужа допомога лише стоїть цьому на заваді.

Допомогу потребують люди, які не можуть про себе подбати фізично або психологічно. Це стосується дітей і людей з порушеннями, що роблять їх залежними від оточуючих. 

Отже, три основні причини, чому не можна розв’язувати чужі проблеми.

1. Ви пригнічуєте їх витривалість і кмітливість

Усі ми з народження не знаємо відповіді на безліч запитань. Протягом життя ми навчаємося, розв’язуємо проблеми, знаходимо правильні рішення. Усе це складає наш досвід та практику, які згодом допомагають краще орієнтуватися та діяти.

Єдиний спосіб розвинути в собі вміння розв’язувати складні ситуації – зіткнутися з ними віч-на-віч. Так, перекласти рішення на іншу людину було б куди комфортніше, але таким чином ви втрачаєте впевненість у власних силах і стаєте залежними.

Пошепки

2. Це стримує розвиток і викликає залежність

Цей аспект тісно пов’язаний з попереднім. Якщо людина попросила у вас допомоги, вона неодмінно це зробить ще раз. Така особа перестає мислити раціонально, адже знає, що ви зробите це за неї. Через вашу допомогу припиняється розвиток людини як особистості: емоції, почуття і поведінка теж немов завмирають на одному рівні.

Згодом такі люди стають агресивними та вимогливими, вони звикли, що всі їм щось винні. Найгірше те, що вони зовсім не цінують вашу допомогу, а сприймають це як належне. Згодом і повага до того, що ви робите, теж зникне. Людина просто не розуміє складність всієї ситуації, адже ніколи з нею не стикалася. Сама думка про необхідність працювати викликає у них почуття дискомфорту. А це призводить до егоїзму і безцеремонності. Вони рідко добиваються власних цілей.

3. Чи дійсно ви знаєте, що для них буде краще?

Це одна з найголовніших причин, чому вам не варто розв’язувати чужі проблеми. Ви ж не знаєте, як буде краще для цієї людини. Ми всі мислимо, виходячи з власних суджень та світогляду. Якщо щось добре для вас, то це не означає, що буде корисним для когось.

У кожного з нас свій життєвий шлях. І цей шлях повинен приносити задоволення, допомагаючи ставати кращою версією себе.

Я надіюся, що це примусить вас декілька разів подумати перед тим, як допомагати іншим. Тут не ідеться про буденні справи, а саме у вмінні розв’язувати проблеми та знаходити вихід зі складних ситуацій.

Найкращим для цієї людини буде ваша підтримка.

Ви згідні зі мною?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector