4 продукти, які врятують від хвороби панкреатиту

Наша підшлункова залоза розташовується глибоко, і побачити, що з нею відбувається можна тільки на УЗД, або рентгені. Вона виробляє всі травні ферменти, які необхідні розщепити, такі як білки, жири, вуглеводи. Коли їжа потрапляє в організм, підшлункова залоза виробляє фермент, який цю їжу руйнує. Це перша її функція. Друга функція — вона виробляє інсулін, який необхідний для нормального всмоктування організмом. Так повинно бути в ідеалі.

Але буває, що підшлункова залоза дає сої, і сама захворює панкреатитом. Панкреатит буває в гострій, підгострій, хронічній формі, коли запалюється тіло, голова і хвіст залози. Найчастіше це буває від того, що порушується дієта, не відбувається правильний відтік жовчі через хвороби печінки і жовчного міхура. Біль буває різкою. Нерідко на піку нападу трапляється неодноразова блювота неперетравленою їжею або жовчю.

Найнебезпечнішою формою панкреатиту є —  панкреонекроз, це запальне прогресуюче захворювання, при якому майже всі клітини підшлункової залози відмирають. Такий стан смертельно небезпечний і його потрібно вчасно виявляти. Сутність його полягає в тому, що ферменти беруть участь в травному процесі, при збої органу, почнуть самі його перетравлювати, що може привести до летального результату.

Щоб цього уникнути, потрібно дотримуватися правильної дієти. Про неї розповімо нижче.

При дотриманні дієти важливо не тільки включати потрібні продукти, але і не вживати шкідливі.

Шкоди на підшлункову залозу завдають:

1. алкогольні напої, що призводить до утворення пробок з білка. Це призводить до того, що корисні речовини не можуть надходити в підшлункову залозу, відбувається руйнування її клітин;

2. м’ясо в обробленому вигляді: до нього відносяться ковбасні вироби, сосиски, вони сильно вантажать підшлункову залозу, вона працює в посиленому режимі, це веде до розладу травлення;

3. борошняні вироби: негативно впливають на роботу підшлункової залози і кишечника, виникають запори;

4. напої з газом: провокують викид інсуліну, що може привести до цукрового діабету;

5. цукор: виробляє велику кількість вільних радикалів, що вкрай негативно впливає на травлення, призводить до зайвої ваги, навантажує печінку.

Продукти, які цінні для підшлункової залози

1. Капуста

Овоч позитивно впливає на травлення, знімає запальні процеси в шлунково-кишковому тракті, зникають запори. Це відмінна профілактика для панкреатиту і діабету.

При панкреатиті їжте: пекінську, цвітну капусту, ламінарію. У них багато заліза, кальцію, магнію, вітамінів.

2. Гарбуз

У гарбузі є пектин, він має властивість обволікання внутрішніх органів, а це знімає запальні процеси. Також знижує кислотність шлунка, впливає позитивно на обмінні процеси в організмі. Калій, що міститься в гарбузі, сприяє зміцненню імунної системи, налагоджує роботу кишечника.

3. Буряк

Чистить підшлункову залозу і кишковий тракт від токсинів, знижує холестерин і знижує артеріальний тиск. Овоч наповнений у великій кількості такими мікроелементами, як хлор, сірка, цинк, багато вітамінів групи В, С, Е.

З метою профілактики готуйте і пийте сік з буряка:

1. Очищений буряк помістіть в соковижималку або блендер.

2. Отриману масу відіжміть через марлечку, процідіть.

3.Вилийте в скляну банку, дайте відстоятися протягом 2 годин.

4. Приберіть в холодильник, біла пінка, яка з’явилася, повинна зніматися в протягом 2 годин.

5. Пийте по 50 мг. протягом місяця, можна потроху збільшувати дозування до 100 мл. за 1 прийом.

4. Банан

Налагоджує травний процес, виводить холестерин, знижує цукор у крові, корисний для судин і серця, має протизапальні властивості. У його складі багато мікроелементів, таких як калій, магній, фосфор.

Що зробити для поліпшення самопочуття підшлункової залози?

1. Правильне харчування.

2. Під забороною куріння і алкоголь.

3. Посильні фізичні вправи

4. Щорічна диспансеризація

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: