5 фантастичних місць України, про які ви не знали

На жаль, через карантин багато хто змушений скасовувати свої плани на відпустки за кордон. Правда, наша країна вас теж може здивувати, варто лиш знати місця.

Для вас ми підготували альтернативу мандрівник за кордон: солоні озера рожевого кольору, кришталево чисті водоспади, унікальні споруди.

Лемурійське озеро (Херсонська обл.)

Українське «Мертве море», або як його ще часто називають Лемурійське озеро, є справжнім аналогом мертвого моря. Розташоване це диво поблизу села Григорівка Чаплинського району Херсонської області.

Потонути в такій воді неможливо, адже кількість солі тут вражаюча: літр води містить на 50 грамів більше солі ніж в Мертвому морі. Також озеро містить корисні грязі, які використовують в косметології та медицині. Їхній склад є унікальним.

Вода з цього озера лікує безліч хвороб. Люди приїжджають сюди для профілактики та лікування захворювань шкіри та легенів, запальних процесів, в тому числі хронічних захворювань суглобів — артритів і артрозу.

Наприкінці 60-х років тут впав військовий літак. Величезна воронка почала заповнюватися водою. І про дивовижні властивості водойми довгий час ніхто не здогадувався.

Церква на воді біля Ржищева (Київська область)

До Ржищева можна доїхати з Києва автомобілем або автобусом. А от до самої церкви можна добратися лише на човні, які здають в оренду на Центральному пляжі міста. Ціна такого човна складає близько 400 грн, а пливти до самої церкви пів години.

Сама ж ця церква була збудована у 19 столітті та стояла в центрі села. Коли будували водосховище у Каневі, вода в 70-х роках затопила все село Гусинці, а от пагорб з церквою та дзвіницею перетворився на острівець.

З кожним роком церква руйнувалася все більше, а у 2011 році релігійна громада УПЦ з Борисполя вирішила відновити будівлю. 

Сьогодні цей храмовий комплекс приваблює туристів через своє незвичне розташування. 

Казковий яр (Київська область)

Навколо Київщини безліч ярів, але ми хочемо  звернути вашу увагу на одному із найкрасивіших, який завдяки своїх неймовірній природі отримав назву “Казковий”. Яр розташований у Васильківському районі, а висота схилів цього природного явища інколи сягає десятки метрів. 

Хоча на фото вони здаються меншими. Вживу цей яр нагадує краєвиди з фільму “Володар Перснів”. Якщо ви хочете на хвилиночку поринути в атмосферу кінострічки, то відвідайте цю місцину. 

Водоспад Бурбун (Хмельницька область)

На Хмельниччині багато цікавих місць, але ми хочемо звернути увагу на справжню перлину: Водоспад Бурбун. Сюди ви спокійно можете добратися власним автомобілем. Розташований водоспад неподалік села Лисець.  

Хоча дорога до цього населеного пункту вам може не сподобатися, але сам водоспад вас приємно вразить. Його висота становить 5 м, розташований в каньйоні річки Бобрівка і спадає у мальовниче маленьке озеро.

Сюди їдуть відпочити, покупатися, насолодитися краєвидами. Біля водоспаду обладнано кілька дерев’яних лавок зі столами, а над озером збудовано два невеличкі пірси.

РЛС Памір (Чернівецька область)

Про існування цієї станції відомо далеко не всім, але “Памір” – ще одна перлина України. Вона знаходиться в Карпатах на висоті 1565 м. Найкраще сюди добиратися з Чернівців. Звідси потрібно направитися до с. Шепіт, який розташований на українсько-румунському кордоні. 

А вже далі потрібно добиратися горами 15 км, тому це ідеальний вибір для тих, хто любить походи. 

РЛС “Памір” в колишньому СРСР була надзвичайно важливим військовим об’єктом, оскільки забезпечувала радіолокацію від турецького узбережжя до Балтійського моря.

Що б ви найбільше хотіли відвідати?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: