5 фільмів, які розширяють кругозір і змушують засумніватися в реальності

Кіномистецтво є різноманітним та багатогранним, тут кожен може знайти те, що йому до душі. Сьогодні ми хочемо залишити позаду сімейні мелодрами чи життєві комедії, а пропонуємо переглянути фільми, який торкаються глибин нашої душі. Вони містять глибокий сенс та відіймають гострі питання про наше існування, реальність та взагалі змушують глянути на все під іншим кутом. 

1. Пробудження життя (Життя наяву) / Waking Life

Нам не завжди вдається розрізнити реальність від марень, інколи сон може подарувати більше емоцій та вражень, ніж дійсність. Радимо вам переглянути анімаційну драму Річарда Лінклейтера, сюжет якої розгортається навколо чоловіка, що поринає в сон та зустрічається там з різними людьми, обговорюючи значення та цілі Всесвіту. Велика кількість безіменних персонажів в різних епізодах – і кожен з них несе певний сенс, думку. Фільм, який демонструє філософські аспекти нашого життя, особливо буде цікаво тим, хто переживає  екзистенційну кризу. 

2. Самсара / Samsara 

Рон Фрік – режисер цієї документальної стрічки, який до цього вже був випустив два схожих фільми «Барака» і «Хронос». Назва Сансара на санскриті означає цикл безперервного життя. Режисер намагається передати бачення нашого життя, донести, що все у цьому світі циклічне й взаємодіє один з одним. Кадри з різних куточків земної кулі змушують задуматися про буття, про величність природи й Всесвіту, і як в порівнянні з цими високими матеріями нікчемно виглядає наша щодення метушня.  

3. Дядечко Бунмі, який пам’ятає свої минулі життя / Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Сюжет розгортається на сільській фермі на півночі Таїланду та розповідає про останні дні життя Бунмі, людини, яка страждає на ниркову недостатність. Чоловік проводить свої останні похмурі дні з родиною, включаючи привид своєї дружини та лісового духа, який раніше був його сином. Доживаючи, він разом зі своїми близькими відправляється в подорож, щоб дослідити власні минулі життя. Фільм з особливим сюжетом, а ще містить в собі певні нотки магічного реалізму та цікаві причинно-наслідкові зв’язки. Якщо ви шанувальник кіномистецтва, то вас точно зацікавить. 

4. Побудь в моїй шкурі / Under the Skin

Режисером фільму став відомий режисер Джонатан Гейзер, а головна роль належить неймовірній актрисі – Скарлетт Йоханссон. Фільм демонструє нам життя інопланетної істоти, про існування якої ми навіть не здогадувалися. Вона змінює свою зовнішність та отримує людську подобу, починає спокушати чоловіків і приводить їх до себе… Далі краще не розповідати, щоб не розкрити всі карти таємного сюжету. Фільм містить в собі багато сенсу, розкриває питання буття, смерті та перевтілень. 

5. Вхід в порожнечу / Enter the Void

Сюжет психоделічної мелодрами розгортається навколо американського наркоторговця, що мешкає в Токіо. Його зраджує найкращий друг і вбиває через наркотики. Його душа, спостерігаючи наслідки власної смерті, прагне воскресіння, тому герой починає переміщатися в просторі та часі, щоб змінити хід подій. Здається, що ми з головним героєм поринаємо до суцільної подорож. Шалений темп фільму, який завершується черговим сюжетним поворотом – просто чудова їжа для роздумів.

Чи подобаються Вам такі фільми?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

U2
Adblock
detector