5 помилок, які кричать, що ви погані батьки і треба терміново змінювати методи виховання

Бути мамою – це важка та невдячна робота. Не тому, що за це ти не отримуєш гроші, але щоночі прокидаєшся, годуєш малюка. 

Найгірше для мене – це слухати чужі поради. Особливо, якщо про це не просила. Всі знають краще, що, коли, як і де зробити. Ну а хто я? Так, інкубатор, який виносив та народив дитину. Наче у мене взагалі мізків нема. 

І тому я вибрала для себе 5 антипорад, як “правильно” виховувати дитину. 

  • Не даєте час на безтурботне дитинство.

У вас в пріоритеті уроки, додаткові заняття, гуртки та спортивні секції (особливо, якщо сама дитина не проявляє до того інтерес). І замість того, аби весело проводити час з друзями на дворі, дитина сидить і вчиться. Повірте, майже всі генії – глибоко нещасні люди. Ваша дитина не повинна зубрити теореми чи хімічні формули. Нехай краще з друзями у м’яча поганяє чи покатається на велосипедах. Дозвольте їм мати позитивні спогади, адже другого шансу на дитинство у них не буде.

  • Фокусуватися суто на дітях.

У всьому має бути міра. Навіть, якщо це стосується дітей. У них є своє життя, у мами – своє. Вона має право піти з подругами у кафе, на шопінг чи провести просто вечір на одинці. У кожного в родині повинні бути інтереси та хобі. А займати весь свій час тільки дітьми – це маніякальна любов. Так ми тільки будемо “душити” дітей та не дамо їм шанс стати самостійними. А як тільки їм виповниться 18 – то вони чкурнуть від такої опіки на інший материк планети. 

Пошепки

  • Доказати, що твоя дитина – найкраща. 

Погано, коли мама віддає дитину на всі гуртки, які тільки існують у місті. І при цьому не цікавиться, чи хоче дитина співати, танцювати, малювати. Адже мама хоче просто показати всім подругам та сусідкам, яка ж вона класна мама. “Подивіться, яка у мене талановита дитина. Це моя заслуга!”. Але чи дійсно воно потрібне дитині? Чи не нашкодять такі нав’язливі мотиви їм у майбутньому?

  • Ваші діти найсвятіші на землі. 

Часто мами готові зводити пам’ятники своїм дітям. Які вони розумні, красиві, чудові, неперевершені, прекрасні, просто кращих у світі не існує. І зауважте, що часто в таких випадках це похвала “просто так”. Ця “сліпа” любов виховує у дітях егоїстичну та самозакохану поведінку. І вони будуть чекати похвали навіть від малознайомих людей за дрібниці. Наприклад, за гарний зовнішній вигляд. 

  • Ви – не приклад для дітей. 

Моя мама постійно говорила “не можна їсти багато солодощів”. Але я сама бачила, як вона часто купувала додому шоколадку, печиво чи морозиво. Тато казав, що курити погано і це шкодить нашому здоров’ю. Однак, він сам за день може викурити пачку цигарок. Батьки забороняли роботи мені те, що самі робили кожен Божий день. І в мене постійно виникав дисонанс у голові “чому?”. Правильно кажуть, що спершу треба себе виховати, а потім повчати дитину. Адже малюки беруть з кого приклад? З мами і тата! 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector