5 причин, за якими ваше тіло утримує воду

Наші тіла в основному складаються з води. Вода знаходиться в нашій крові, кістках, м’язах і органах. У той час як нашому організму, безумовно, потрібна вода для функціонування, іноді він може утримувати занадто велику її кількість — таке накопичення води в нашому організмі називається затримкою води. Затримка води проявляється фізично, змушуючи тіло виглядати ненормально опухлим.

Затримка води може бути результатом ряду речей. Ось п’ять основних причин, за якими ми зберігаємо воду (і пропозиції про те, що робити).

1. Харчування

Натрій (тобто сіль або кухонна сіль) є важливою живильною речовиною, яка виконує ряд важливих функцій, але нам потрібні тільки невеликі кількості. Занадто часто продукти, які ми їмо, містять багато солі, що призводить до затримки рідини і збільшення ваги.

Рекомендація: По-перше, знайте, рекомендована кількість споживання натрію 2300 мг або менше в день, згідно Управлінню з контролю за продуктами і ліками (FDA); це може звучати як багато — але це всього лише чайна ложка солі. По-друге, обмежте споживання солі, використовуючи альтернативи, такі як трави та спеції. Кмин, кріп, часник, імбир, орегано, цибуля, шавлія і перець — все це прийнятні варіанти. Лимонний сік, гірчиця і оцет також можуть додати трохи аромату без солі.

2. Спосіб життя

Сидіння або стояння протягом тривалого періоду часу змушує тканини тіла утримувати воду. Сидячий, малорухливий спосіб життя також може викликати затримку води. Будь-який сценарій викликає фізичні симптоми, включаючи опухлі щиколотки і ноги.

Рекомендація: важливо підтримувати циркуляцію крові по всьому тілу. Якщо ваша робота вимагає, щоб ви сиділи за столом весь день, використовуйте свої перерви, щоб вийти на вулицю і трохи порухатися. Припаркуйтеся далі від будівлі, щоб ви могли насолодитися освіжаючою прогулянкою перед довгим робочим днем. Підніміться по сходах замість ліфта. Не бійтеся проявити творчий підхід! Якщо ви не активні, важливо, щоб ви спочатку зрозуміли переваги вправ.

3. Медикаменти

Багато ліків за рецептом вказують затримку води в якості побічного ефекту. Препарати Rx, які, як відомо, збільшують затримку рідини, включають антидепресанти, бета-адреноблокатори, препарати для лікування кров’яного тиску, препарати для хіміотерапії і позабіржові НПЗП (нестероїдні протизапальні препарати).

НПЗП заслуговують на особливу увагу, так як таблетки щодня використовуються більш ніж 30 мільйонами американців для полегшення різних видів болю. Найбільш поширеними НПЗП є аспірин (Bayer, Bufferin, Excedrin), ібупрофен (Advil, Motrin) і напроксен (Aleve).

Рекомендація: Зниження Rx ліків вимагає консультації з лікарем. Причиною медичного контролю є симптоми абстиненції, які часто виникають, коли організм пристосовується до менших кількостей препарату. Візит до лікаря також може бути доцільним, якщо ви помітите надмірні набряки від НПЗП або інших знеболювальних ліків.

4. Гормони

Жінки часто відчувають сильне здуття живота під час перименопаузи (ранньої менопаузи) і менопаузи, яка часто є побічним продуктом «затримки води, кишкового газу, зниження вироблення жовчі або комбінації цих трьох чинників».

Гормони естроген і прогестерон грають важливу роль у затримці рідини. Затримка води може виникнути, коли рівень естрогену занадто високий або рівень прогестерону занадто низький. Гормональний дисбаланс є причиною затримки рідини в передменструальний період.

Рекомендація: по-перше, уважно подивіться на своє харчування і виключіть або скоротіть кількість продуктів, які, як здається, викликають здуття живота і гази. Якщо це не вирішить проблему, можливо, необхідно звернутися до дієтолога, який ймовірно призначить тест на алергію і харчову непереносимість. У рідкісних випадках може знадобитися замісна гормональна терапія або гормональне перебалансування під керівництвом акушера-гінеколога.

5. Проблеми з серцем

Затримка рідини через проблеми з серцем може бути очевидною при набряканні ніг і живота. Хоча це, безумовно, страшне припущення, важливо не поспішати з висновками. Згідно WebMD, деякі загальні симптоми серцевої недостатності включають запаморочення, швидку стомлюваність, прискорене серцебиття, слабкість і задишку.

Рекомендація: негайно зверніться до лікаря. Ризик серцевої недостатності збільшується, чим довше затримується негайне втручання. Лікар може призначити один або кілька аналізів, включаючи аналізи крові, рентгенографію грудної клітини, електрокардіограму (ЕКГ), комп’ютерну томографію серця (КТ) та / або сканування магнітно-резонансною томографією серця (МРТ).

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: