5 речей, які діти пам’ятають про батьків все життя

Те, яким було наше дитинство, в майбутньому визначає, якою особистістю ми станемо.

Певні події з дитинства викарбовуються в памяті людини назавжди. Психологи стверджують, що діти памятають не конкретні ситуації, подарунки, а відчуття, які при цьому виникають. Найчастіше з дитинства ми запам’ятовуємо такі дивні речі, як голос мами, запах сніданку чи промені сонця, щоб пробиваються крізь фіранку в дитячу кімнату.

Ось що найбільше запам’ятовують діти про своїх батьків:

1. Почуття безпеки

З дитинства в нашому серці живуть емоції радості, а також багато страхів. В маленькому віці наша поведінка та інстинкти налаштовані так, щоб врятувати нам життя, тому  ми так залежимо від дорослих й дуже прив’язані до батьків. Саме тому нам важливе відчуття безпеки. Діти будуть все життя памятати, як ви їх заспокоювали після нічних жахів, або проганяли з-під ліжка монстра.

Психологи стверджують, що ні в якому разі не може кричати на дітей та зривати на них своє зло. Малюки тоді втрачають тих єдиних захисників, поруч з якими можна забути про пережитий страх. В дитинстві любов батьків вимірюється в увазі, яку матір та батько приділяють своєму чаду. Не обділяйте малюків своєю увагою й знаходьте час для того, щоб поспілкуватися наодинці, обійняти, поцілувати.

2. Критика

Такі вислови батьків, як «Ти малюєш якісь каляки-маляки», «Пишеш наче курка лапою», «Руки у тебе з одного місця виросли», формують у малої дитини комплекси. Дитина втрачає віру в себе і бажання вчити щось нове. Найголовніше: завжди підтримуйте свою дитину та намагайтеся висловлювати менше критики. Не варто карати її просто так. Між вами повинна бути довіра та міцний зв’язок. В майбутньому дитина буде пам’ятати ваші зауваження. Краще критикувати не те, що робить дитина, а вказувати на помилки, щоб результат був кращим.

Пошепки

3. Стосунки мами й тата

Те, як ваші діти будуть будувати стосунки з власним оточенням, на пряму залежить від вас. Саме батьки є наочним прикладом того, що в дорослому віці для дитини стане нормою. Ваша поведінка має бути такою, щоб не викликала страху в майбутньому перед створенням нової сім’ї. Не сваріться з партнером біля дитини, не обговорюйте проблеми. Часто батьки думають, що їхні діти ще нічого не розуміють, однак, це насправді не так.

Щоб у вашої дитини були здорові стосунки з протилежною статтю, потрібно спершу створити люблячий і міцний союз батька і матері.

4. Слова схвалення

Правильні слова надзвичайно важливі для особистісного розвитку дитини. Похвала залишає такі ж відбитки, як і критика. На самооцінку дитини дуже впливає самооцінка батьків. Якщо вони з самого дитинства будуть говорити про те, що досягти висот у житті неможливо, що все занадто складно й всі ми завжди житимемо так, то дитина закладе собі це як модель поведінки й буде формувати своє життя саме так.

Навпаки з дитинства потрібно говорити дитині про те, що все у неї вийде та вселяти віру в себе. Батьки повинні коректувати поведінку дітей, а висловлювати позитивне схвалення слід щиро й з любов’ю. 

5. Сімейні традиції

Сімейні традиції та свята оповиті неймовірною атмосферою, тому вони завжди відкладаються в дитячій памяті. Навіть недільні вікенди чи пікніки, поїздки до озера чи чаювання на кухні – будуть викликати щирі й позитивні емоції навіть через роки. 

Ви згодні з автором?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector