4 речі, які не можна пробачати навіть своїм дітям

Виховання дитини — це не легка справа, тому потрібно ретельно зважувати всі свої дії та вчинки.

Хороша матір не та, яка дозволяє практично все і намагається створити максимальний комфорт дитині, адже малюка потрібно готувати до самостійного та дорослого життя. Щоб дитина не виросла маніпулятором й егоїстом, потрібно з раннього дитинства приділяти увагу вихованню.

Ось вчинки дітей, які не можна не тільки заохочувати, а й прощати їх:

Постійна брехня

Часто вважають, що діти брешуть в тому випадку, якщо батьки не наголошують на тому, що говорити неправду не можна, й при цьому сприймають таку поведінку, як належне. Щоб дитина була чесною, потрібно цього навчати з самого дитинства й дорослим також потрібно буде слідкувати за своєю поведінкою.

Спершу дитина може прибріхувати незначні нюанси, а згодом все це переростає в різноманітні маніпуляції. Не закривайте очі на брехню і говоріть дитині, що так робити не можна. Дитина повинна розуміти, що неправда призводить до поганих наслідків та неприємних ситуацій. 

Споживче ставлення

Кожна матір намагається оточити свою дитину максимальною турботою, ласкою, ніжністю та любов’ю. Однак при цьому батьки мають право на те, щоб очікувати такої ж відповіді від дітей. Часто діти користуються батьківськими почуттями та відданістю, й натомість не вважають за потрібне демонструвати вдячність і повагу.

Вчіть дитину дякувати за те, що ви робите для неї, а не лише вимагати подарунки, іграшки й гаджети.

Відсутність поваги

Маленькі діти не знають, що таке повага, вони просто люблять матір і татуся. Однак згодом вони виростають і їхнє ставлення до дорослих змінюється. Тому потрібно докладати достатньо зусиль для того, щоб дитина усвідомлювала важливість батьків в її житті. Діти дійсно можуть сприймати вашу турботу, як належне — і це цілком природньо. Однак ні в якому разі не можна допускати прояви неповаги до батьків, часто демонструючи це навіть в присутності інших людей.

Така дитина може обізвати маму, злобно розсміятися їй в обличчя, у відповідь на якесь незначне прохання, просто демонстративно його проігнорувати. Не вдавайте в такій ситуації, що все добре і ніколи не допускайте зневаги у свою сторону. 

Неприкрита агресія

Інколи й трапляються такі ситуації, коли матір абсолютно розчиняється у своєму чаді й перетворює його на центр Всесвіту. Коли дитина виростає, матір просто перетворюється на служницю, яка повинна виконувати усі бажання та забаганки дитини. Матір віддає всю себе дитині, а у відповідь отримує зневагу, й інколи навіть прояви агресії. Все через те, що вона одного дня поставила свої бажання та потреби на другий план, так чому зараз цього не може зробити дитина? Знецінюючи себе, ви даєте привід для знецінення своєї особистості іншими.

Не ігноруйте гострі словечка у свою сторону чи злість, привчайте дитину до домашніх справ, щоб вона розуміла — не всі працюють на неї, а кожен член сім’ї має обовязки, які потрібно виконувати. 

Щоб Ви ще додали до цього списку?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: