5 речей, які я перестала робити для людей після 50 років. З віком все зрозуміла

Минулий рік був одним із найважчих у моєму житті. Доля підкинула мені багато випробувань, а разом з ними нові відкриття. Виявилося, що більшість людей, яких я вважала рідними, близькими та надійними, навіть не спробували простягнути мені руку допомоги. Лише у п’ятдесят років я зрозуміла, що усі дбають виключно про себе, тому тепер я також ніколи не робитиму наступні п’ять речей.

1. Допомагати

Якщо раніше я сама нав’язувала оточуючим свою допомогу, то тепер навіть пальцем не поворухну, поки мене про це не попросять. Та й не всі зможуть дочекатися від мене помочі, адже я не збираюся нехтувати собою заради чужого благополуччя.

2. Спілкуватися

Колись я першою телефонувала до друзів та знайомих. Більшість з них звикли лише отримувати запрошення піти на каву, але самі ніколи не проявляли ініціативу зустрітися. Тепер я не підтримую відносини, які потрібні лише одній стороні. 

3. Давати поради

Пошепки

Навіщо роздавати комусь поради, якщо у випадку невдачі ви залишитеся винним? Зате у разі успіху ніхто не скаже вам “дякую”. Звісно, я висловлю свою думку, якщо хтось її запитуватиме, але більше не буду брати відповідальність за чужий вибір. 

4. Вислуховувати постійні скарги

У мене з’явилося багато подруг, які постійно ділилися зі мною своїми проблемами. Для них наша розмова ставала своєрідно енергетичною розрядкою. Після виплеску негативних емоцій вони почувалися набагато краще, а я ще довго ходила з тягарем на душі.

5. Підтримувати, якщо хтось не правий

Якщо раніше мені було соромно говорити те, що я думаю, то зараз я готова прямо у вічі заявити, коли з кимось не погоджуюся. Чому я маю мовчати і підтримувати когось, якщо насправді не хочу цього робити?

Правда в тому, що кожна людина ставить себе і власні інтереси на перше місце, тому я більше не збираюся нехтувати собою заради інших. 

А ви погоджуєтеся з думкою автора? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector