5 речей, які згадає дитина про маму, коли подорослішає

Спогади з дитинства залишаються в пам’яті на все життя. Це можуть бути хороші й погані моменти, які спричиняють серйозний емоційний вибух. Зазвичай це різноманітні свята, подарунки, ігри з батьками — такі моменти гріють душу протягом всього життя. 

Також ми пам’ятаємо й грубість, критику, сварки з однолітками та батьками. Ви можете зараз просто в стані агресії крикнути на малюка й забути про це, але дитина запам’ятає цей момент на все життя. 

5 речей, про які буде пам’ятати дитина, навіть коли подорослішає.

1. Душевні розмови

Для дитини дуже важливо відчувати емоційний зв’язок з батьками, який встановлюється саме через такі щирі розмови. Ви повинні вміти просто розмовляти, без осуду та повчань, тоді дитина буде приходити до вас зі своїми проблемами й не стане відчувати, що її почуттями нехтують. 

2. Похвала або лайка

Правильні слова надзвичайно важливі для особистісного розвитку дитини. Похвала залишає такі ж відбитки, як і критика. На самооцінку дитини дуже впливає самооцінка батьків. Такі вислови батьків, як «Ти малюєш якісь каляки-маляки», «Пишеш наче курка лапою», «Руки у тебе з одного місця виросли», формують у малої дитини комплекси. Дитина втрачає віру в себе і бажання вчити щось нове. Найголовніше: завжди підтримуйте свою дитину та намагайтеся висловлювати менше критики. Не варто карати її просто так. 

3. Коли вас не було поруч

Йдеться не лише про фізичну, а й про моральну присутність в житті дитини. Дуже часто батьки відсторонюються від життя дітей, не беруть до уваги їхні бажання, потреби, адже занадто обтяжені своїми потребами. Інколи така закритість має ще більш негативний вплив, ніж будь-яка сварка. Дитина тоді вважає, що батьки її просто не люблять. 

4. Те, як ви справляєтеся з перешкодами

Дорослі є завжди прикладом для наслідування, тому дитина на підсвідомому рівні буде копіювати вашу поведінку. Будьте вихованими, розсудливими та порядними, тоді у вас не буде проблем з вихованням. 

5. Ваші взаємини з людьми

Те, як ваші діти будуть будувати стосунки з власним оточенням, на пряму залежить від вас. Саме батьки є наочним прикладом того, що в дорослому віці для дитини стане нормою. Ваша поведінка має бути такою, щоб не викликала страху в майбутньому перед створенням нової сім’ї. Не сваріться з партнером біля дитини, не обговорюйте проблеми. Щоб у вашої дитини були здорові стосунки з протилежною статтю, потрібно спершу створити люблячий і міцний союз батька і матері.

Батьки повинні бути усвідомленими та терпеливими, щоб виховати самодостатню та успішну особистість.

Який у Вас найяскравіший спогад з дитинства?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: