5 способів, які допомогли мені повернути блиск бабусиних фужерів. Швидко, легко та дешево!

Мені бабуся у спадок гарний набір посуду з кришталю. Декілька чарочок, келихи для вина, мисочки для салату та десертниці.

Вони виглядають гарно, однак за ними так складно доглядати! Адже пилюка забивається у маленькі дірочки, її важко вичистити до кінця. Ще й розводи дуже видно. Дуже дратує вимивати з кутиків залишки салату після застілля. Тим паче, цей посуд не можна ставити у посудомийку. 

Ну і розповіла про цю проблему бабусі. Вже хотіла повертати ті злощасні келихи. Але бабуся поділилася зі мною порадами щодо догляду за келихами. Я спробувала – диво, все виблискує, ніде нема залишків їжі чи пилинки! 

Спосіб 1: Нашатирний спирт

Цей метод чудово підходить для посуду з позолоченими краями. Засіб для миття має агресивні компоненти, які можуть з часом стерти малюнок. На 1 літр теплої води долийте 1 столову ложку спирту і прополіскуйте в ній посуд. Потім промийте його під звичайною водою та витріть сухою ганчіркою. 

Спосіб 2: Картопляний відвар

Після того, як ви приготували картоплю, не варто виливати воду геть. Залиште посуд у тому відварі на 25-30 хвилин, потім промийте під звичайною водою з-під крана. І все готово! 

Пошепки

Спосіб 3: Засіб для миття вікон

Якщо посуд (особливо келихи) стали тьмяними і покрилися нальотом, то на допомогу прийде саме засіб для вікон. Промокніть якусь тканину в цей розчин, обгорніть келихи та залиште на 4 години. Потім змочіть чисту губку теплою водою та обережно витріть наліт. Він легко буде злізати зі стінок всередині. 

Спосіб 4: Оцет

Це універсальний та дієвий засіб. Отож, на 1 літр води розведіть 1 столову ложку оцту. Розлийте цей розчин всередину посуду та почекайте 5 хвилин. Візьміть губку середньої жорсткості та ретельно протріть нею всі стінки всередині посуду. Під кінець промийте посуд у воді та витріть насухо. Оцет подарує посуду блиск.

Спосіб 5: Харчова сода

Сода допоможе видалити небажаний зеленкуватий колір нальоту на дні келихів або ж чарок. Додайте половинку чайної ложки на дно келиха, долийте половину води, накрийте кришкою та ретельно потрясіть, щоб вода не витікала! Такий скраб ретельно видаляє наліз зі стінок. Якщо ви бачите залишки соди або ж нальоту – протріть склянку розчином з оцту для додаткового ефекту. 

Ось такими нехитрими та дешевими засобами можна подарувати посудові “друге життя”. Повірте, всі гості нахвалюють ці келихи і дивуються, коли чують, що вони старші за мене. Адже виглядають як новесенькі!

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector