5 справ, які не повинна робити навіть найкраща мама на світі

Виховувати дітей – це щоденна складна робота, яка потребує багато сил, розуму…. Батьки й самі навчаються разом з малюком, але тут головне – не потонути в цій рутині, зрозуміти, де варто ставити кордони. 

Дитина, наче рентген, з перших хвилин народження зчитує психологічне здоров’я своєї матусі. Такий механізм закладений в генах, оскільки саме від матері залежить виживання майбутнього потомства. Тому не варто загружати себе великою кількістю справ, перенапружуватися, нервуватися – адже все це знайде своє відображення і на малюку. Родіон Чепалов – це відомий психолог, який поділився порадами для матусь, а точніше: чого робити не потрібно…

1. Не лягайте відпочивати лише тоді, коли вдома будуть помиті всі підлоги, випрана білизна та приготовлений обід. 

Ви можете давати собі час для відпочинку щоразу, коли засинає ваша дитина. Це просто необхідно в перший місяць його життя. Так ви відновлюєтеся разом з дитиною й зміцнюєте свій організм після пологів. 

Пошепки

2. Не змушуйте себе прасувати всі дитячі речі після прання. 

Прасування – це багато клопоту для молодих матусь, але в цьому необхідності зазвичай немає. Якщо у вашої дитини ще не зажила пупкова ранка, то можете просто попрасувати ту сорочечку, яка прилягає до животика. Коли ранки вже не буде, то достатньо прати одяг при високих температурах і зі спеціальним порошком, прасування не є обовязковим. Не варто забувати, що зайва стерильність також шкідлива для дитини, оскільки тоді не виробляється імунітет.

3. Ви не повинні зустрічати чоловіка з роботи «хлібом-сіллю».

Якщо ви маєте час для приготування смачної вечері – це чудово, але якшо ви втомлені, то попросіть допомоги у чоловіка, нехай він посидить з малюком. А за цей час вже можна щось приготувати нашвидкоруч. 

4. Не відмовляйте собі в задоволеннях. 

Якщо у вас народився малюк, це не означає, що ви маєте відмовитися від фітнесу, догляду за собою чи улюбленої музики. Також не уникайте спілкування з подругами – дитині також корисно перебувати в колі інших людей. 

5. Не намагайтеся створити образ хорошої матусі перед педіатром, свекрухою, сусідами…

Всім не догодиш, не потрібно бути ідеальною чи зразковою – просто будьте щасливою, нехай поруч з вами росте здорова дитина. Чи кардинально змінилося Ваше життя після народження дитини?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector