5 цікавих та маловідомих фактів про українську гривню

Мені здається, що в жодній країні світу нема таких красивих грошей, як у нас в Україні! Ну такі вже гарні портрети архітектурних пам’яток, поетів та видатних композиторів. 

Але чи знали ви такі цікаві факти про нашу валюту? 

1. Гривня є однією з найдавніших грошових одиниць у Європі, тому що сягає своїм корінням ще праслов’янських часів. Етимологи вважають, що слово “гривня” походить від старослов’янського “гривна”, яке означало намисто або браслет. В історичний період до Київської Русі існувала прикраса “шийна гривна” – золотий обруч, прикрашений коштовним камінням, який носили на шиї. Наявність такої прикраси свідчила про її високий статус. 

2. Найпоширенішою в Україні є 200-гривнева купюра із зображенням української поетеси Лесі Українки – їх 23,7% від загальної кількості. 

До речі, Леся Українка – єдина жінка, яку вшанували зображенням на українських грошових знаках. На другому місці –  100-гривнева банкнота з портретом українського поета і художника Тараса Шевченка. Найрідше зустрічаються в обороті купюри 10-гривневого номіналу з Іваном Мазепою і 20-гривневого з Іваном Франком.

Пошепки

3. Символ гривні складається з двох елементів. Перший та основний елемент ґрунтується на рукописному варіанті кириличної літери “г”, яка позначає першу букву в слові “гривня”. Другий же елемент – дві горизонтальні паралельні лінії, які втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал і зростання національної економіки України.

4. Папір, на якому друкують гроші, повинен мати високу зносостійкість. Для вимірювання цього показника на Фабриці банкнотного паперу застосовується особливий норматив – кількість подвійних згинань. Для гривні (як і для будь-якої іншої валюти) цей показник становить 4 тис.

Фактично це і є “гарантійний пробіг” для кожної купюри. Папір на відповідність цим критерієм перевіряють у фабричній лабораторії, який багаторазово згинає і розгинає зразок. На випробування одного зразка зазвичай йде близько 45 хвилин.

5. Перші гривні за часів незалежності України були видрукувані у Канаді компанією Canadian Bank Note Company (номіналом від однієї до двадцяти). Однак в обіг в Україні з 1992 року все ж було введено тимчасову валюту, розраховану на перехідний період, – карбованець, або купоно-карбованець.Тоді обладнання для друку грошей Україна не мала, тож щойно призначений послом в Канаді Левко Лук’яненко попросив про допомогу діаспору. 

А які цікаві факти знаєте Ви про наші гроші? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector