6 отруйних рослин, які можуть причаїтися на вашій ділянці

Для когось літо – сезон активного відпочинку, а для когось – такої ж активної роботи в городі. 

Тож сьогоднішня стаття для справжніх господинь. Адже далеко не кожна з вас знає, що на небезпеку можна натрапити не тільки на пляжі біля моря, а й пораючись у городі.

Тож зараз дізнаємося про 6 підступних рослинок, які ви точно бачили на своїй ділянці, і навіть не підозрювали, наскільки вони шкідливі.  

1. Бузина

З першого погляду ця рослина здається навіть корисною та красивою. І в дечому це правда. З ягід бузини виходять чудові пиріжки. Але існує 3 її види.І 2 з них — отруйні: бузина звичайна (з червоними ягодами) і бузина трав’яниста. В ягодах таких сортів є ціаноглікозиди, небезпечні у великій концентрації. У цьому й ховається  небезпека цієї рослинки.

2. Борщівник

Дуже поширена рослина на городніх просторах. Але слід зауважити, що після необережного поводження з нею на вашій шкірі можуть залишитися опіки. А річ у  фуранокумаріні, який міститься в борщівнику. Для того, щоб якнайшвидше позбутися пухирців, заховайте їх від сонячного світла.  А сам борщівник садівники радять викорінювати і викидати.

3. Жовтець

Це красиві жовті квіти, що зазвичай ростуть у доволі сирих та вологих місцях. Але нерідко знайти їх можна і на своїй дачній ділянці. І краще їх не шкодувати, адже сік жовтця, що містить протоанемонін, обпікає шкіру, а при попаданні на слизову оболонку ока викликає набряк і тимчасову сліпоту.

4. Ревінь

Більшість садівників навіть не повірять, що ревінь можна додати до цього списку. Зрештою, у дечому вони праві. Використовувати можна тільки стебло рослини.  А листя краще взагалі не чіпати. Там міститься багато щавлевої кислоти. Також не варто чіпати корінці ревеню — ціаністого калію там немає, але шкідливі солі знайдуться.Розлади шлунку забезпечені. 

5. Рицина

Ідеться про все ту ж декоративну рослину, якою люди часто прикрашають ділянки. Усе це добре, допоки ви не захочете спробувати насіння рицини. Робити цього не слід. Елементи, що міститься в рицині, небезпечний для здоров’я.

6. Аконіт

Украй небезпечна квітка, у всіх частинах якої міститься алкалоїд аконітин. Критична його доза для людини становить 3 міліграми. Існує думка, що коренем, найотруйнішою частиною цієї рослини, можна лікувати хвороби, але саме через цю помилку мешканці деяких місцевостей потрапляють у реанімацію з отруєнням. Врятувати вдається не всіх.

Тож краще не гратися з такою красивою, однак дуже небезпечною квіткою. 

А на вашій ділянці росте якась із цих рослин?

Про які із цих рослин знали, а які стали відкриттям?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

Ivanna
Adblock
detector