6 продуктів, які є природнім джерелом кальцію

Кальцій – це найважливіший гвинтик корисних речовин для нашого організму. Він допомагає кращій циркуляції крові, урегульованій роботі гормонів та скороченню м’язів. Тому його потрібно вживати людям будь-якого віку.

Однак, не поспішайте скуповувати у аптеці всі баночки з вітамінами. Краще зайдіть на базар чи продуктовий магазин. Адже у деяких овочах, крупах чи зелені міститься велика норма кальцію.

Пропоную додати до вашого раціону харчування такі продукти: 

1. Сир:

Ні для кого не секрет, що саме у молочних продуктах міститься велика кількість кальцію. У 100 грамах сиру пармезану чи російського є повноцінна денна норма вітамінів. 

2. Горіхи:

Особливо це стосується фундуку та мигдалю. Погоджуюся, що таке задоволення не з дешевих, але дуже корисне. До речі, не забувайте, що їх варто вживати у обмеженій кількості – це дуже калорійні горіхи. А ще у них міститься фітинова кислота. Тому рекомендую їх попередньо замочити у воді на 12 годин. 

3. Кунжут:

Приблизно, у 100 грамах насіння міститься 975 міліграмів кальцію. Але я рекомендую їх додавати як певну “посипку” до салатів, м’яса чи просто на бутерброд. Однак, не варто думати, що козинаки (або схожі солодощі)  – це також “корисно”. Тут перемагає велика кількість цукру, який тільки псує всю картину. 

Пошепки

4. Часник:

Чому саме наші бабусі та дідусі використовували декілька зубчиків, коли хворіли? Адже у часнику міститься велика кількість кальцію. Якщо ви не можете його їсти чистим, то додавайте до соусу чи під час запікання м’яса. 

5. Сардини:

Риба також може похвалилися великим запасом корисних елементів, наприклад, сардина. До речі, крім кальцію, є ще вітамін Д, який, власне, допомагає засвоювати кальцій та оберігає від остеопорозу (тонкі та слабкі кістки). 

6. Петрушка:

З переліку наших продуктів, ця зелень найдешевша. У 100 грамах петрушки міститься приблизно 138 міліграмів кальцію та ще 5 міліграмів білку. До речі, ми ж усі звикли її додавати до салату, різних соусів, супів чи навіть просто як приправу. Особливо вона смачна влітку, коли такий великий сезон!

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може замінювати методи традиційної медицини та косметології. Цей матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з питань, що належать до стану вашого здоров’я.

А ви знали про такі продукти? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector