6 речей, які не можна робити за дітей

Як виховати самостійних та успішних дітей? Це питання ставить перед собою багато молодих батьків, але багато з них допускають помилки, які матимуть наслідки для їх дітей в майбутньому.

Щоб людина була відповідальною та самостійною, цього її потрібно навчати з дитинства. Що ні в якому разі не може робити батькам замість дітей:

1. Вставати вранці

Звичайно, самостійно вставати вранці учні початкових класів не будуть, особливо, якщо говорити про першокласників, але якщо дитина перейшла в середню школу (п’ятий клас), то пора їй самостійно прокидатися та збиратися в школу. 

Багато матерів люблять будити своїх  дітей, адже коли вони сплять, то здаються дуже милими. Але подумайте краще про їх майбутнє.

2. Готувати сніданок

Також учні з п’ятих класів повинні робити собі сніданок самостійно. Ваше завдання – забезпечити продуктами. Просто через якихось п’ять років ця дитина стане студентом, який не буде мати поняття, чим харчуватися вранці. Щоб не переживати потім, потрібно взятися за це зараз.

3. Дбати про здоров’я і гігієну

Про свою гігієну школяр має дбати самостійно, якщо прийняття душу, чистка зубів чи стрижка нігтів не стали для вашої дитини рефлексом, то можете нагадати про це, що процес перетворився на звичку.

Пошепки

Якщо до повноліття ви маєте супроводжувати свою дитину до лікаря, то з 14 років дитина може самостійно виконувати держпослуги» зареєструватися, подати документи на закордонний паспорт і зробити ще купу всього корисного для себе коханого.

4. Збиратися в школу

Ваша дитина повинна самостійно збиратися в школу, складати собі рюкзак. Не взяв спортивну форму, забув зошит чи ще щось – це має бути лише на відповідальності дитини. Не потрібно вранці бігати, як ошпарена, щоб принеси спортивну форму чи дати ще печива в школу. Дитина повинна самостійно збиратися вранці. Якщо забула щось, отримає на горіхи від вчителя, й наступний раз точно буде уважнішою. 

5. Стежити за одягом

Не перетворюйтеся для дитини в пральну машинку, яка збирає всі речі, сортує, а потім ще й розкладає чистий одяг. Машинка струмом не б’є, тому якщо дитині потрібна на завтра спортивна форма чи ще щось, навчіть її користуватися приладом.

Також дитина повинна самостійно усвідомлювати, що річ брудна, у відповідно ставити її в місце для брудної білизни. 

6. Робити домашні завдання

Звичайно, обов’язок батьків – допомагати власним дітям. Але допомогти – не означає виконати замість школяра чи постійно нагадувати йому про домашнє завдання. Також не треба сидіти поруч і постійно стежити, чи робить дитина уроки. Це на її відповідальності.

Чи згодні Ви з цими правилами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector