6 зірок української естради, пісня яких ми знаємо з дитинства! Згадаємо разом ці прекрасні мотиви

Хто не чув про Тіну Кароль, Скрябіна або ж гурт Океан Ельзи? Здається, таких людей мало. 

Однак, чи пам’ятаєте ви головних зірок української естради минулих років?  А хто з композиторів зробив образно-мелодичну систему української пісні, аби вона звучала на народний мотив? Хто дійсно написав ту саму “Червону Руту”, яку можна вважати культовою піснею України. 

Назарій Яремчук

На жаль, цей видатний чоловік прожив дуже мало, тільки 43 роки. Однак, його пісні встигли запам’ятатися назавжди “Червона рута”, “Водограй”, “Смерекова хата”, “Стожари”, “Гай, зелений гай”, “Родина”, “Я піду в далекі гори” та багато інших хітів. 

До речі, саме пісня “Червона рута” перетворилася на символічний однойменному музичний фестиваль. Він фактично з нуля побудував усю сучасну українську поп-естрадну сцену і відкрив багато талантів.

ВІА “Кобза”

До речі, цей гурт співає і досі. У 2019 році вони виступали на фестивалі Vertuha Art Festival. Вони займались адаптацією іноземних популярних мотивів і тенденцій до нашого українського стилю. Встигли переробити і бразильську боса-нови та британську психоделіку, ці стилі здобували в той час шалену популярність. 

Володимир Івасюк

Це дуже талановитий та творчий композитор-співак. Володимира вважають основоположником української естрадної музики. Воно і не дивно, адже саме Івасюк створив відомі хіти “Червона рута”, “Водограй” і багато інших пісень. 

Пошепки

І хоча Володимир прожив всього 30 років, але зумів зробити вагомий внесок у нашу естраду. 

Олександр Білаш

Автор найвідоміших пісень  “Сніг на зеленому листі”, “Два кольори”, “Ясені”. Також він Написав музику до художнього біографічного фільму про Тараса Шевченка “Сон”. Досить довго співпрацював з Симфонічним оркестром Держтелерадіо України. Майже всі його твори записані в фонд Українського радіо з цим оркестром.

Василь Зінкевич

Саме Василь заснував легендарний гурт “Світязь”. Окрім цього, він також танцював та шив народні костюми. Деякі дослідники говорять, що в 1970-му, коли вони співали цей шлягер на Театральній площі в Чернівцях, усе місто затихло, рух припинився – так сильно люди хотіли почути цю пісню. 

У 1972 р. в Москві на телеконкурсі “Алло, ми шукаємо таланти” разом з Яремчуком та ансамблем “Смерічка” виконав пісню Л. Дутковського “Горянка”. Саме завдяки таланту і голосу Василь посів перше місце й став лауреатом Всесоюзного конкурсу. 

А ви пам’ятаєте ці пісні? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector