6 звичок, які пошкоджують вашу печінку

Як дізнатися, чи правильно ви доглядаєте за печінкою? Іноді ви робите неправильний вибір, не знаючи про це. Наприклад, у вас можуть бути звички, які пошкоджують вашу печінку, а ви про це навіть не здогадуєтеся. Печінка є одним з найбільш важливих і делікатних органів у вашому організмі. Її мета — фільтрувати токсини, виробляти жовч, перетворювати вуглеводи, білки, мінерали і вітаміни … Чому б не навчитися піклуватися про неї трохи краще?

Які звички пошкоджують вашу печінку?

Ви ніколи не зможете дізнатися всю інформацію по цій темі. Печінка є важливим органом у вашому організмі. Функції, які вона виконує, важливі для вашого здоров’я. Ось чому неправильне використання може призвести до наслідків, які ви відразу помітите. Наприклад, хто не страждав від запалення час від часу?

Якщо ви страждаєте від захворювання печінки, перший крок до здоров’я — це дізнатися тип дієти, який шкідливий для печінки. Ви повинні вибрати таку дієту, яка зменшує накопичення токсинів або жирів, які можуть пошкодити печінку. Давайте поглянемо на деякі з загальних звичок, які пошкоджують вашу печінку.

1. Високе споживання холестерину

Холестерин — це тип жиру, який синтезує печінку. Ваше тіло має тенденцію використовувати його в якості енергії для багатьох ваших клітин. Насправді, це важливий елемент для багатьох функцій вашого тіла. Але повинен бути баланс в тому, скільки холестерину надходить в ваш організм.

Тому що холестерин, який не використовується вашим організмом, повинен бути усунутий. Печінка має справу з надлишками. Якщо ви змушуєте печінку обробляти більше, ніж вона очікує, ви можете в кінцевому підсумку викликати у неї певні захворювання або стан, наприклад, добре відомий як «ожиріння печінки». Це одна з найпоширеніших хвороб у світі за даними ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я).

Тому вам слід уникати червоного м’яса, нездорової їжі та інших продуктів з надмірною кількістю жиру. Замість цього замініть їх продуктами з високим вмістом клітковини.

2. Ви пізно лягаєте спати або пізно прокидаєтеся

Ви здивовані? Думаю, так. З самої юності, ваші батьки завжди говорили, що ви повинні лягати спати рано, звичка, яку ми часто ігноруємо, коли дорослішаємо через наші обов’язки  або іноді просто тому, що хочемо цього.

Реальність така, що ваше тіло розроблено так, що в певні моменти ночі воно виконує певні процеси детоксикації. Спочатку, наприклад, проводить детоксикацію ваша лімфатична система. Десь між дванадцятою і другою годинами дня печінка виконує свою функцію.

Ці процеси можуть виконуватися правильно тільки тоді, коли ви перебуваєте в стані глибокого сну. Якщо ви часто порушуєте ці природні цикли в своєму тілі, ви в кінцевому підсумку відчуєте це. Постарайтеся дотримуватися графіка якомога частіше. Однією з найважливіших частин цього графіка — має бути достатньо сну.

3. Стримування бажання піти в туалет

Це, безумовно, вас здивує. Є люди, які в поспіху прокидаються і виходять з дому з наміром поснідати або випити кави на роботі. Тільки коли вони туди доберуться, то відразу ж будуть бігти до вбиральні, щоб полегшитися.

Це небезпечна звичка. Утримання бажання сходити в туалет може зашкодити не тільки ниркам, але і печінці. Уникайте цього!

4. Відмова від сніданку

Коли ви прокидаєтеся, ваші енергетичні запаси глюкози дуже низькі. Цей стан впливає на вашу печінку і перешкоджає отриманню достатньої кількості енергії для виконання її основних функцій. Є також багато людей, які пропускають сніданок, щоб схуднути (велика помилка), або тому що вони поспішають і ігнорують важливість цього прийому їжі.

Не забувайте, що сніданок грає важливу роль у вашому харчуванні, здоров’ї печінки і продуктивності. Ваше тіло потребує цієї необхідної енергії, щоб почати день.

5. Неправильне харчування

Іноді ви робите це, тому що у вас немає часу через вашу роботу або інші зобов’язання. Легше вдаватися до фаст-фуду, тому що він не тільки приносить задоволення, але і економить ваш час. Однак в остаточному підсумку ваше здоров’я відчує це.

Вживання нездорової їжі є однією зі звичок, які пошкоджують вашу печінку, що може привести до хвороб. Печінка дуже чутлива до поганого харчування, шкідлива комбінація натрію, калорій, цукру, солі. Ці негативні речовини часто призводять до надлишку холестерину і таких проблем, як ожиріння печінки.

Часто дисфункція печінки є наслідком неправильного харчування з високим вмістом жирів і інших шкідливих елементів. Запам’ятайте.

6. Алкогольні напої

Ми всі це знаємо. З усіх звичок, які пошкоджують вашу печінку, алкоголь є найгіршим. Його важко обробляти, він пошкоджує печінку і впливає на її здатність виконувати свої основні функції.

Це призводить до хімічного дисбалансу в органі, руйнуючи клітини печінки і викликаючи такі проблеми, як ожиріння печінки, гепатит, цироз печінки і т. д Це правда, що деякі експерти рекомендують випивати склянку вина в день, але не перестарайтеся.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: